Проблем с фабричен ксенон Мондео 07

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

Проблем с фабричен ксенон Мондео 07

Мнение от la4o » 26 яну 2011, 16:47

Здравейте,

Вероятно ще отида до МП да я видят, но понеже нямам време, а ме гложди, реших да попитам тук :)

От известно време фаровете ми правеха проблем, през различни интервали от време компютъра казваше, че с преден фар има проблем, като загасиш и светнеш отново всичко се оправя и няма грешка. След седмица примерно пак... Последните няколко дни обаче, явлението зачести, като и вече установих, че левия фар не свети (когато даде грешка). От ден два фара гасне на 4-5 минута след като съм го пуснал. Снощи обаче, фара си запали, свети повече от 20 минути, докато се прибера, НОООО в розово :) слабо и розово :) остава и другия да светне така и може би ще ме вземат в някой друг по-нежен клуб...

Сега въпроса е, това според вас баласта ли е (или там както се казва електрониката) или е крушката? Ако е баласта, някой има ли инфо, колко близо до кръста ще ми отрежат главата в МП и има ли ялтернативен доставчик? Ако е крушка - лесно, или поне се надявам :)

Сетих се, че мога да разменя крушките на двата фара и веднага ще разбера от какво е, но днес е много студено и ме е страх да не ме застигне бялата смърт с крушка в ръка.

предварително мерси на отзовалите се.

Поздрави,
la4o

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с фабричен ксенон Мондео 07

Мнение от Pyrhel » 26 яну 2011, 16:57

Ксеноните почват да светят розово като умре крушката. Преди точно 10 мин получих известието, че ксеноновите крушки (за Ситроен-а) са вече на митницата. Поръчвай от нета. Тука една крушка за C5-цата е 260 лева, аз 2те ги взех за 200. Утре ще ходя по митниците да ги взема :)

Потребителски аватар
maxpoint
потребител
потребител
Мнения: 1265
Регистриран: 30 юли 2007, 14:11
Модел на автомобила: Черният лебед и бялата лястовица....
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с фабричен ксенон Мондео 07

Мнение от maxpoint » 26 яну 2011, 17:09

Грам не е задължително да свети в РОЗОВО,мислиш ли с тез цени който си дал на Лъчо му е розово :mrgreen: наш кололко памперса са това???

Лъчо нали и аз имах подобен проблем,отидах в МП ръгнаха буксата и кво -две грешки,
- :-/: /чесане по главата/или е стартер,или е крушка
-е ,викам последно???
-дай да сменим крушката то ще си покаже...
-Цена
-чесане по главата,справка с магазина
-около 400 лв
-айде довиждане
Обаждаш се на Гате,2 броя Ds2/китайчета/ по 25 кинта-светят пърфект, ако не е от тях имаш си резерви,но е 90%сигура
Трябва да можеш да псуваш,но не може да псуваш където не трябва /maxpoint/

Потребителски аватар
momo76
потребител
потребител
Мнения: 533
Регистриран: 21 окт 2006, 16:11
Модел на автомобила: Фиеста 1.25 2001г.
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Проблем с фабричен ксенон Мондео 07

Мнение от momo76 » 26 яну 2011, 20:29

Крушката си заминава, след много кратко съвсем ще угасне. Оригиналните са много скъпи ама и китайските стават, малко по-често горят ама и разликата в цената е прилична.

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с фабричен ксенон Мондео 07

Мнение от Pyrhel » 26 яну 2011, 21:05

Оригиналните са наистина скъпи, но в България. При поръчка - 70-100 лева ме устройва като цена за оригинална крушка, макар и да я чакам 1 месец.

Потребителски аватар
tropper
потребител
потребител
Мнения: 687
Регистриран: 12 юли 2007, 00:34
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK1 1.6 16V GLX '93; ГИ Stilogas/Tamona, изп. Tomasetto, инж. Valtek; *** КЛИМАТИК ***
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с фабричен ксенон Мондео 07

Мнение от tropper » 27 яну 2011, 09:10

Подкрепям тезата че са крушки. Подкрепям и за използване на заместител. Ако търсиш да свети като оригинално, а некаго гоУф, търси 4300К температура.
Купувай по две, за да светят с еднакъв цвят и интензитет. Старата работеща можеш да я запазиш, ако ти изгори на път и те спрат, да можеш да я смениш.

А това, че в МП нямат една крушка за тест в такива случаи, които едва ли са един или два, просто.... *banned*
Дай да си продадеме стартера, че имаме тука един залежал.. да му вземем парите, пък после може и крушките да сменим...

То е очеИЗВАДНО че са или крушки или баластите им... какъв стартер, какви пет лева....
късото съединение прави силата
LPG: Изображение / 1.07 заради гумите :)

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с фабричен ксенон Мондео 07

Мнение от la4o » 27 яну 2011, 13:21

факта е, че при запалване фаровете светват нормално и двата и в следващия момент левия започва леко по леко да порозовява :) иначе изглежда фешън :-D на лисичката ще и хареса :)
Аз честно казано се притеснявам че е баласта... дано да греша, че ще ми падне главата направо :)

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с фабричен ксенон Мондео 07

Мнение от Alexi » 27 яну 2011, 13:25

и баласт да е ,слагаш китайски и не се занимаваш .. и без това оригиналния надали е нещо кой знае какво за да замине .. БМВ-то го карах с китайски ксенон 3-4 години ,и така си го продадох още си свети ...

Потребителски аватар
methodboy
потребител
потребител
Мнения: 553
Регистриран: 13 юни 2006, 00:22
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 D TCI '94 CLX; Mondeo 2.0 DOCH 16V GHIA; Cougar 2.0 DOCH 16V, Jeep Cherokee '99 2.5TD Limited
Местоположение: Варна, Разград, София и Лондон
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с фабричен ксенон Мондео 07

Мнение от methodboy » 27 яну 2011, 17:12

http://www.oemxenonpart.com/Ford-Mondeo ... allast.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
До 10 дни казва че е в България. Праща ги от китай, а на майла наистина отговаря до 10-15 минути.
Аз борих подобен проблем на мазда 6 по нова година. При мен се оказа втория баласт Втората снимка. Не искаше да запали единия фар. За двата баласта от сайта ми искаха 185 или 195 долара, а само за тоя който ми трябваше 85 долара. При маздата първия баласт управляваше и ниворегулирането. Накрая клиента реши да му слагаме китаец и сега всичко си му работи. А за справка в мазда му искаха за баластите повече от 700 лв. китаеца ако не се лъжа 60лв и 50 лв за една крушка.
ИзображениеИзображениеИзображение

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 79 госта