Сваляне на табло на километража на Фокус 1?

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
ptashkov
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 15 авг 2006, 14:20
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 Бензин 2009 г.
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Сваляне на табло на километража на Фокус 1?

Мнение от ptashkov » 03 май 2011, 07:57

Здравейте колеги! Преди няколко дни забелязах, че ми е изгоряла крушката , която осветява прозорчето за изминатите километри, което се намира на таблото. Виждат се цифрите вечер, но прозорчето не свети! Ще ми е нужна малко помощ относно как стои въпросът с подсветката-как се сваля таблото, какви са крушките, които осветяват това прозорче и други полезни съвети? Предварително благодаря на отзовалите се!

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Сваляне на табло на километража на Фокус 1?

Мнение от Doin » 03 май 2011, 10:43

1. Сваляш волана максимално в долно положение.
2. Развиваш 3-те (или 4) рапидки които държат горния край на черната пластмаса покриваща арматурното табло и я издърваш, освен на видийте се държи и на 4 щипки, но те не се чупят, така че си я изваждаш без притеснения.
3. Вече се вижда самото арматурно табро държащо се на 4 рапиди, развиваш и тях и издърпваш таблото. Сега вариантите са два - може да смениш изгорелите крушки без да разкачваш таблото, правейки леки еквилибристики, или да разкачиш буксите и да работиш на спокойствие.
4. Крушките за подстветка са обикновенни габаритни, мисля че Т10 се водят, фасунките им се виждат в който и от двата варианта на демонтаж да предпочетеш, сменяват се елементарно. Може да сложиш и диоди от готовите китайски, но лично при мен този вариант не ми допадна и си върнах обикновените крушки.
http://emk-33.com/shop/product_info.php ... ts_id=4877" onclick="window.open(this.href);return false;
5. Крушката за подсветка на километража е от малките, от този модел :
http://emk-33.com/shop/product_info.php ... ts_id=4876" onclick="window.open(this.href);return false;
6. Демонтажа е по обратния ред.

Потребителски аватар
ptashkov
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 15 авг 2006, 14:20
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 Бензин 2009 г.
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Сваляне на табло на километража на Фокус 1?

Мнение от ptashkov » 03 май 2011, 14:30

Doin написа:1. Сваляш волана максимално в долно положение.
2. Развиваш 3-те (или 4) рапидки които държат горния край на черната пластмаса покриваща арматурното табло и я издърваш, освен на видийте се държи и на 4 щипки, но те не се чупят, така че си я изваждаш без притеснения.
3. Вече се вижда самото арматурно табро държащо се на 4 рапиди, развиваш и тях и издърпваш таблото. Сега вариантите са два - може да смениш изгорелите крушки без да разкачваш таблото, правейки леки еквилибристики, или да разкачиш буксите и да работиш на спокойствие.
4. Крушките за подстветка са обикновенни габаритни, мисля че Т10 се водят, фасунките им се виждат в който и от двата варианта на демонтаж да предпочетеш, сменяват се елементарно. Може да сложиш и диоди от готовите китайски, но лично при мен този вариант не ми допадна и си върнах обикновените крушки.
http://emk-33.com/shop/product_info.php ... ts_id=4877" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
5. Крушката за подсветка на километража е от малките, от този модел :
http://emk-33.com/shop/product_info.php ... ts_id=4876" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
6. Демонтажа е по обратния ред.
Колега благодаря ти много за изчерпателното обяснение, довечера ще ги сменя!

Потребителски аватар
Gattuso
потребител
потребител
Мнения: 430
Регистриран: 28 окт 2009, 17:33
Модел на автомобила: Ford
Status: Извън линия

Re: Сваляне на табло на километража на Фокус 1?

Мнение от Gattuso » 07 окт 2011, 19:33

Много ти благодаря колега 8)

Потребителски аватар
autobg
потребител
потребител
Мнения: 211
Регистриран: 03 авг 2009, 19:45
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI 2002 с летни жанки
Местоположение: Софето
Status: Извън линия

Re: Сваляне на табло на километража на Фокус 1?

Мнение от autobg » 16 окт 2013, 20:36

Стара, но полезна тема....
4. Крушките за подстветка са обикновенни габаритни, мисля че Т10 се водят, фасунките им се виждат в който и от двата варианта на демонтаж да предпочетеш, сменяват се елементарно.
Как, обаче се махат тия пусти крушки, че запекли ли са, не знам, ама нямат махане фасунгите, а не искам да напъвам до безкрай, че в последните няколко дни съм в кръжока "ръцете ми пречат".

Edit: понапънах ги в посока обратна на часовниковата и излязоха.

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Сваляне на табло на километража на Фокус 1?

Мнение от madboy » 07 ное 2013, 11:37

Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 48 госта