Аларма на фокус 2000г

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
gosho_91
потребител
потребител
Мнения: 48
Регистриран: 03 сеп 2013, 12:04
Модел на автомобила: Ford Fokus 1.8 tddi 90hp 2000g
Status: Извън линия

Аларма на фокус 2000г

Мнение от gosho_91 » 24 яну 2014, 11:58

Здравейте колеги ,някой може ли да ми каже как се активира двойното заключване на фокус 2000г.За какво служи то,алармата ми е фабрична контактния ключ е с 3те копчета: отключване, двойно заключване и за багажника.Като натисна 1 път копчето за заключване колата се заключва и мигачите премигват 1 път.За отключването не премигват ама то си е така.Като натисна два пъти един след друг копчето за заключване колата на първия път се заключва и мигачите премигват на втория път пак премигват и ключалките прищракват все едно искат пак да се заключат и нищо не става .Пробвах отвътре като заключа предните врати не могат да се отварят но задните могат,също ако натисна ключалката на вратата заключва се и премигват мигачите.Кога се активира алармата при първото натискане ли или не и може ли да се активира това двойно заключване до колко знам то май е да не могат да се отварят вратите отвътре.А може ли да се свалят прозорците с ключа колата е с 4 ел. стъкла но задното дясно е за ремонт и не съм го правил машинката си върне но не се смъква.Пробвах с ключа да задържа натиснато копчето за отключване но не се смъкват.

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Аларма на фокус 2000г

Мнение от Doin » 24 яну 2014, 12:19

Може да провериш алармата като на заключена кола се опиташ да отвориш предния капак или багажника - ако се включи алармата, значи работи.
Не съм убеден, но мисля че комфорт модула може само да вдига прозорците при заключване, не може да ги сваля.
При второто натискане на бутона за заключване не би трябвало да може да отваряш вратите и отвътре, и четирите , ако при теб задните не заключват то има някакъв проблем с бравите.
При мен при първото натискане на заключването колата заключва, но мигачите не реагират, едва при двойното заключване премигват.

kosta69
потребител
потребител
Мнения: 121
Регистриран: 04 мар 2013, 21:12
Модел на автомобила: ford focus 1.8 tddi 90hp combi 2000
Status: Извън линия

Re: Аларма на фокус 2000г

Мнение от kosta69 » 25 яну 2014, 18:47

В инструкцията пише,че двойното заключване активира сензори за движение в купето на автомобила.Когато има човек или куче, не трябва да се заключва двойно,защото ще активира алармата.Пробвай с някой познат.Заключи колата двойно,като той е вътре.Алармата се активира след няколко секунди,не веднага.Ако засвири,когато човека мръдне,–значи е ок.Сензорите са на колоната м/у вратите под корите.Дясната кора е перфорирана горе.
Колегата "Doin" казва,че мигачите мигат при дв. закл.И при мен е така!

gosho_91
потребител
потребител
Мнения: 48
Регистриран: 03 сеп 2013, 12:04
Модел на автомобила: Ford Fokus 1.8 tddi 90hp 2000g
Status: Извън линия

Re: Аларма на фокус 2000г

Мнение от gosho_91 » 25 яну 2014, 20:43

Незнам в момента като натисна 1 път колата се заключва и премигват мигачите но дали се активира алармата незнам.А как да разбера че е заключена двойно след като като натисна втори път мигачите премигват пак ,ключалките прищракват все едно искат пак да се заключат и нищо не става.Веднъж пробвах отворих единия прозорец заключих я и си мушнах ръката вътре но нищо не стана.А от къде да си взема инструкции на български ,намерих едни ама са на руски и също пробвах да си инсталирам една програмка ford microcat но не успях да я инсталирам.А модула за стъклата да не би да трябва да се програмира,но едното ми стъкло не се смъква и трябва да се прави и затова да не иска да работи тази функция.

kosta69
потребител
потребител
Мнения: 121
Регистриран: 04 мар 2013, 21:12
Модел на автомобила: ford focus 1.8 tddi 90hp combi 2000
Status: Извън линия

Re: Аларма на фокус 2000г

Мнение от kosta69 » 25 яну 2014, 21:15

Най–лесно е да разбереш дали алармата работи,е както казва колегата Doin.При заключена кола,алармата е актевирана.Отваряш предният капак, и ако засвири,значи алармата ти работи!
А за двойното заключване – и моята така прищраква.Друго няма какво да се случи.
За прозорците – трябва да се обучат.Има много теми тук.
А пък това,че ти светват мигачите при първо заключване,е може би знак, че нещо не е наред....,не знам, дано не съм прав!

Потребителски аватар
ivaylo_m
потребител
потребител
Мнения: 96
Регистриран: 13 окт 2013, 15:44
Модел на автомобила: Ford Focus C-Max 1.6 Ti-VCT - 2007
Ford Focus Mk1 1.8 Tddi Ghia (Estate) - 2001
Местоположение: Димитровград
Status: Извън линия

Re: Аларма на фокус 2000г

Мнение от ivaylo_m » 26 яну 2014, 05:36

Алармите са пасивни и активни. При пасивните има имобилайзер само, при активните има и звукова сигнализация, и датчици в купето. За фокуса датчиците трябва да са или на плафона отпред или до гредите на вратите зад предните седалки. Самата пищялка мисля, че трябва да е в багажника.
Провери дали имаш датчици и ще разбереш дали имаш активна аларма.

atanas76
потребител
потребител
Мнения: 30
Регистриран: 16 ное 2012, 10:11
Модел на автомобила: Focus 1.8i,16v Ghia '99
Status: Извън линия

Re: Аларма на фокус 2000г

Мнение от atanas76 » 26 яну 2014, 10:25

Здравейте!
И при мен е така заключваш премигват мигачите,натискаш пак прещракват машинките и нищо. Ако съм в колата и активирам алармата и мръднеш тя се активира но вратите спокойно се отварят отвътре. Някъде бях чел че двойното заключване е опция в модула...
Погледни на модула ти за централно долу в дясно на жабката след номера му има едни означения от 2 букви трябва да има DL ,тогава ще имаш по принцип двойно заключване

gosho_91
потребител
потребител
Мнения: 48
Регистриран: 03 сеп 2013, 12:04
Модел на автомобила: Ford Fokus 1.8 tddi 90hp 2000g
Status: Извън линия

Re: Аларма на фокус 2000г

Мнение от gosho_91 » 27 яну 2014, 14:48

Здравейте значи заключих колата натиснах два пъти и мигачите премигнаха два пъти като на второто ключалките прищракнаха и май пак нищо не стана отворих предния капак с ключа нищо не стана после отворих и багажника с ключа пак нищо не стана.Гледах над джапката но нищо не видях.Сомо че не съм чакал да не би да трябва да минат няколко минути за да се включи?

atanas76
потребител
потребител
Мнения: 30
Регистриран: 16 ное 2012, 10:11
Модел на автомобила: Focus 1.8i,16v Ghia '99
Status: Извън линия

Re: Аларма на фокус 2000г

Мнение от atanas76 » 27 яну 2014, 21:59

Жабката се сваля лесно като я отвориш стисни я от двете страни и тя се обръща надолу, в дясно на колоната ти е модула. Алармата по принцип се включва след 15 секунди

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта