Ford Fokus заменяемост на 5000 RDS Е-О-N ?Свързване на USB ?

Отговори
s_toshkov
потребител
потребител
Мнения: 45
Регистриран: 11 дек 2006, 19:21
Модел на автомобила: Искам Мондео 1.8тди 98 ??????
Status: Извън линия

Ford Fokus заменяемост на 5000 RDS Е-О-N ?Свързване на USB ?

Мнение от s_toshkov » 03 мар 2015, 20:46

Здравейте , както вече писах в друга тема - вече съм част от клуба -от няколко дни съм собственник на Форд Фокус комби ,2001 г. , 1,6 ,Джиа изпълнение - 4 ел. свъкла, ел .огледала, тъмен махагон , кожен салон , газов инжекцион и т.н.

Имам въпрос относно "музиката " в колата .Оригинално си е с касетофонче RDS 5000 E-O-N CD Changer с управление от волана (много удобно).Възможна ли е замяната на това оригиналното касетофонче с някаква китайска или друга 2 din мултимедия (имам някакви спомени че съм чувал че тези неща на форд са молко по-малки от 2 дин).Има ли възможност да се подмени с нещо по-модерно ?Някои правил ли нещо подобно ?Ще може ли да се използва отново дистанционното от волана ?Налага ли се някаква интервенция по рамката около мултимедията , защото при мен рамката е тъмен махагон и е много добре запазена , не ми се иска да я увреждам.

Ако реша да си остана с оригиналното касетофонче RDS 5000 E-O-N CD Changer какви са вариантите да включвам външни източници , например през USB и ще може ли да се използва отново джойстика до волана ?

Друг вариант които ми хрумва е FM трансмитер или адапторна касета , но тогава предполагам ще има и доста паразитен шум ?

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Ford Fokus заменяемост на 5000 RDS Е-О-N ?Свързване на USB ?

Мнение от ФордБългария » 03 мар 2015, 22:24

На фокуса е 1.8 Din, и доколкото съм чел евентуално ще трябва да поорежеш рамката за да влезне 2 din. Има опция за закупуване на едно устройство, което се включва като changer, и може да чете USB и SD и работи с дистанционното.

Потребителски аватар
dragonn2
потребител
потребител
Мнения: 475
Регистриран: 10 ное 2014, 12:09
Модел на автомобила: 2001 Ford Focus 1.6 16v / 2007 Ford Fusion 1.6 16v / 2004 Toyota RAV4 D4D
Местоположение: sofia/samokov
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Fokus заменяемост на 5000 RDS Е-О-N ?Свързване на USB ?

Мнение от dragonn2 » 04 мар 2015, 08:27

Продават се такива панели за 2 дин:
Изображение
Разликата е, че няма пепелника, за да има повече място за музиката.
Доста хора са успяли да пригодят и фабричният панел, но трябва малко рязане.
Ето една доста полезна тема със снимки, как става преправянето.

Аз лично за момента карам с ФМ трансмитер, като на нашите коли е голям плюс местоположението на запалката. Трансмитера е толкова близо до волана, че даже дистанционно не е нужно :)
Относно паразитните шумове, доста си зависи от трансмитера, но при нормални нива на звука би трябвало да не са проблем.

Джаджата, която чете от флашки и се връзва като CD чейнджър, струва над 100лв. Ако цената не те притеснява, е доста добър вариант.

Друга алтернатива, е прокарването на външен AUX вход на фабричното радио. Няколко колеги са го правили успешно, разгледай темите в този раздел.

Пътища много - решението си е твое. ;):
ИзображениеИзображение

s_toshkov
потребител
потребител
Мнения: 45
Регистриран: 11 дек 2006, 19:21
Модел на автомобила: Искам Мондео 1.8тди 98 ??????
Status: Извън линия

Re: Ford Fokus заменяемост на 5000 RDS Е-О-N ?Свързване на USB ?

Мнение от s_toshkov » 17 мар 2015, 09:33

Не ми е ясно какво трябва да се реже , самата рамка около музиката , т.е горната видимата част или нещо отдолу под нея .Има ли точен шаблон за това ?

Моята рамка е тъмен махагон и това рязане ме притеснява ще ще стане грозно .Защо си мисля че някои беше казал , че има някои модели 2 дин които пасват точно на фокуса ?

Потребителски аватар
ffmk1l
потребител
потребител
Мнения: 725
Регистриран: 15 авг 2008, 14:16
Модел на автомобила: Focus MK1 2.0 Zetec
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Ford Fokus заменяемост на 5000 RDS Е-О-N ?Свързване на USB ?

Мнение от ffmk1l » 17 мар 2015, 09:59

Има някои модели, които почти стават, трябва да се изпилят четирите ъгълчета на рамката. В сервизите, които монтират кар аудио го знаят това и могат да ти препоръчат такива.

aguero24
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 01 фев 2015, 11:57
Модел на автомобила: Focus
Status: Извън линия

Re: Ford Fokus заменяемост на 5000 RDS Е-О-N ?Свързване на USB ?

Мнение от aguero24 » 19 апр 2015, 18:17

Здравейте, аз имам един въпрос съжалявам ако не е на точното място, та въпроса ми е мога ли да заменя 5000 RDS (който е с касетката), с 6000 RDS (със СД-то)

Потребителски аватар
ffmk1l
потребител
потребител
Мнения: 725
Регистриран: 15 авг 2008, 14:16
Модел на автомобила: Focus MK1 2.0 Zetec
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Ford Fokus заменяемост на 5000 RDS Е-О-N ?Свързване на USB ?

Мнение от ffmk1l » 19 апр 2015, 19:38

Можеш, и двата модела са 1.8 ДИН.

Отговори

Върни се в “Аудио и мултимедия”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта