Помощ - смяна и монтаж на ново радио

Отговори
vas86
потребител
потребител
Мнения: 18
Регистриран: 31 юли 2012, 11:09
Модел на автомобила: Fiesta
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Помощ - смяна и монтаж на ново радио

Мнение от vas86 » 30 юни 2015, 15:54

Здравейте колеги,

Реших да си купя ново радио за колата, най-вече заради usb изхода и слота за карта. Старото, което имам е само радио с касетка и за да слушам музика от флашката вече два пъти му купувам fm transmitter. Единият - куча марка - работи вече 3 години, ама нещо като мина през някоя дупка зацикля и почва да пуска една и съща песен само до средата и после пак я почва отначало и така стоооо пъти...... Супер дразнещо. Тамън да го хвърля и вземе че се оправи :lol:

Вторият дето го взех пък след няколко месеца година просто спря и това е. Никакви признаци на живот.

Имайки предвид, че тия трансмитери са по 10-12 лева, сега ако си взема трети и ще стигна цената на новото радио с usb дето го гледам в техномаркета и е 39 лв. Не знам дали е читаво, но и аз не търся някаква голяма мощност, просто ми трябва да свири от флашката и да не трябва да синхронизирам с радио честотите, че и това е много досадно.

И сега проблема е, че искам да сложа новото без да се ползвам от "професионална" помощ, най-вече защото си нямам идея и къде да отида, пък и от работа нямам време.

Та гледам на старото радио има прословутата евробукса или поне така си мисля - гнездо с 12 дупки/кабели, на радиото гледам, че пише кой кабел за какво е. Два от кабелите минават и през кутийка с бушонче, според схемата единия отива към акумулатора, а другия е заземяване. Това ме кара да мисля, че радиото си взима ток през евробуксата, така ли е или греша? Това което ме притеснява е, че в другия край има включен още някакъв зелен кабел, по-дебел и някак втикнат, че ми се вижда като запоен (може би пред клещите ще се предаде :).
Моля ако някой знае да каже за какво е.

Както казах спрял съм се на моделите на Нео от техномаркета (щото са най-евтиния вариант) - дали мога да подменя моето радио с тях и този допълнителния кабел от моето за какво в и какво да го правя? Прилагам и снимка на старото samsung-че и на нео-то CMR1515.

Всякаква помощ и идеи ще са ми от полза.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Ford Fiesta MK3, 5Türer, ´93

Потребителски аватар
dragonn2
потребител
потребител
Мнения: 475
Регистриран: 10 ное 2014, 12:09
Модел на автомобила: 2001 Ford Focus 1.6 16v / 2007 Ford Fusion 1.6 16v / 2004 Toyota RAV4 D4D
Местоположение: sofia/samokov
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Помощ - смяна и монтаж на ново радио

Мнение от dragonn2 » 30 юни 2015, 16:39

Дебелият кабел е антената. Едва ли е запоен, по-вероятно буксата му е стегнала.
Само гледай добре дали буксата ще стане на новото радио, че иначе ще трябва преходник.
Иначе като цяло инсталацията е елементарна.
ПП. От техномаркет може да те натиснат да им платиш да ти го инсталират за да важи гаранцията.
ИзображениеИзображение

vas86
потребител
потребител
Мнения: 18
Регистриран: 31 юли 2012, 11:09
Модел на автомобила: Fiesta
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Помощ - смяна и монтаж на ново радио

Мнение от vas86 » 01 юли 2015, 09:28

Направо ме уби колега, верно ли не важи гаранцията ако си го монтираш сам... Надявам се да не е така, че иначе :evil: .
Щом това е кабела към антената, ако изобщо не го включвам на новото радио, само радиото ли няма да работи? То аз така или иначе само от флашката си слушам музика, но да не вземе антената да се превърне в гръмоотвод ако не е закачен кабела на нищо :lol:
Ford Fiesta MK3, 5Türer, ´93

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Помощ - смяна и монтаж на ново радио

Мнение от Didibao » 05 юли 2015, 18:42

Не за всички не важи гаранцията ако си го монтираш сам, конкретно за паинер е така обаче монтира ри го сервиз зима то 15 до 20лв само да шъракне буксата и слага печат, на мен ми се наложи да ми го монтира някакъв специалист!
Изображение

Отговори

Върни се в “Аудио и мултимедия”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 31 госта