форд фокус 1,8 тдди проблем

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
chefo_sz
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 13 юли 2014, 08:55
Модел на автомобила: Форд Фокус 1,8 тдди
Status: Извън линия

форд фокус 1,8 тдди проблем

Мнение от chefo_sz » 13 юли 2014, 10:23

Здравейте!От февруари тази година си купих Форд Фокус 1,8 90к.2002г..Проблема ми е следния.Както си карам фордчето и спира !Лампата на подгряващите свещи -мига а стрелката на оборотомера остава където е била!Връщам ключа -таблото се изчиства ,паля и тръгвам !Така си прави когато си реши! :( Преди време прочетох в форума ,че е от педала на газта -свалих го почистих го"потенциометъра беше в добро състояние" и минах безпроблемни 3000км.Но ето отново същия проблем! Какво бихте ме посъветвали ?Как да си реша проблема ?

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: форд фокус 1,8 тдди проблем

Мнение от OgiDogi » 13 юли 2014, 13:21

chefo_sz написа:Здравейте!От февруари тази година си купих Форд Фокус 1,8 90к.2002г..Проблема ми е следния.Както си карам фордчето и спира !Лампата на подгряващите свещи -мига а стрелката на оборотомера остава където е била!Връщам ключа -таблото се изчиства ,паля и тръгвам !Така си прави когато си реши! :( Преди време прочетох в форума ,че е от педала на газта -свалих го почистих го"потенциометъра беше в добро състояние" и минах безпроблемни 3000км.Но ето отново същия проблем! Какво бихте ме посъветвали ?Как да си реша проблема ?
Може да е пак педалът, но ако случайно ти подскача и стрелката на километража, пробвай с почистване и на VSS - намира се на диференциала, над дясната полуоска. Вади се тръбният шплент откъм полуоската (голям зор, гледай да не го скъсаш вътре) и се измъква нагоре датчика.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

chefo_sz
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 13 юли 2014, 08:55
Модел на автомобила: Форд Фокус 1,8 тдди
Status: Извън линия

Re: форд фокус 1,8 тдди проблем

Мнение от chefo_sz » 23 юли 2014, 03:02

Няма подскачане на стрелката на километража!Проблема си продължава!При закачане на комп- дава грешки 1665 и 1664!Това е нещо с електрониката на помпата или блока за управление!Колата прави проблем само когато си поиска!Никога не се е случвало да не запали и проблема го прави само като загрее!Чудна работа -всички така наречени "майстори" вдигат рамене !

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: форд фокус 1,8 тдди проблем

Мнение от OgiDogi » 23 юли 2014, 08:07

chefo_sz написа:Няма подскачане на стрелката на километража!Проблема си продължава!При закачане на комп- дава грешки 1665 и 1664!Това е нещо с електрониката на помпата или блока за управление!Колата прави проблем само когато си поиска!Никога не се е случвало да не запали и проблема го прави само като загрее!Чудна работа -всички така наречени "майстори" вдигат рамене !
Тук един дава диагностичната процедура на Delphi за подобни грешки: http://www.talkford.com/topic/197499-fa ... 665-p2337/
Според написаното, трябва да се проверят връзките (буксите) на помпата и датчик за позиция на колянов вал.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

chefo_sz
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 13 юли 2014, 08:55
Модел на автомобила: Форд Фокус 1,8 тдди
Status: Извън линия

Re: форд фокус 1,8 тдди проблем

Мнение от chefo_sz » 25 юли 2014, 00:14

Да даваше грешка и за датчика на коляновия вал но го сменихме!Сега ще свалям блока за управление ще го дам на приятел ,които преди време ми бе направил един блок за управление -имах едно митсубише !!!Само да погледне дали е наред!Да ще погледна и буксите макар ,че в сервиза където го закачиха казаха ,че са ги проверили и били във ред.Незная някой казват потпушен горивен филтър а е на около 4,5хиляди други свещи!Когато си върви върви прекрасно !прави ми впечатление че проблема е само при загрял двигател "смисъл не прегрява а като си загрее"може ли някой датчик за темп. да прави проблем?

chefo_sz
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 13 юли 2014, 08:55
Модел на автомобила: Форд Фокус 1,8 тдди
Status: Извън линия

Re: форд фокус 1,8 тдди проблем

Мнение от chefo_sz » 09 авг 2014, 10:53

Здравейте!!!Имам развитие :) -генератора на колата зарежда 15,+ а ми казаха ,че максимума е 14,2!Смених "то е цяла плочка реле+четки "след смяната зарежда 14,8 -при работа на място и при включени фарове и климатик пак толкова!След тази смяна минах 600 км.-без проблем.Дали е това проблема времето ще покаже?

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 82 госта