Ел. инсталация mondeo mk1

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
vacheto
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 15 апр 2013, 14:31
Модел на автомобила: mondeo
Status: Извън линия

Ел. инсталация mondeo mk1

Мнение от vacheto » 19 апр 2015, 18:29

Колеги които имате мондео мк1 или по стари коли, проверявайте си инсталацията добре защото повечето проблеми от там идват. Ето какво се случи при мен. Карам си извън градско колата си загрява нормално до N и не мърда, влязох градско светофари знаете как е и започна да си загрява което си е нормално нали и стрелката на уреда стигна до L а обикновенно при мен между А и L се включва вентилатора, да ама сега не се включи и няколко пъти така и си викам нещо не е наред :х а иначе повече от L не загрява. Аз по сервизи рядко ходя което мога сам си правя. Взех един кабел и без да свалям буксата от вентилатора го вързах за буксата и другия на акумулатора и викам да не е изгорял вентилатора, кабела като го допрях на а-ра взе да се топи а перката не върти, свалих буксата и вързах за крачетата на ве-ра и завъртя :) викам сигурно кабела е прекъснат, свалих му облицовката и :evil: мамоооо цялата изолация беше натрошена и всичко беше опряно на късо. Извадих целия сноп от датчиците и на нито едно място не беше здрав. С годините се беше скапала изолацията ама това че не се вижда от облицовката му. Смених го и сега перката кърти :D
Последна промяна от DigiPro на 19 апр 2015, 20:04, променено общо 1 път.
Причина: Леко кирилизирах, че беше на маймуница. Следващият път направо трия.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ел. инсталация mondeo mk1

Мнение от S_C » 19 апр 2015, 20:42

Даже се чудя до сега как си изкарал без да смениш всичкия кабел при мотора. Кабелите към датчиците са ти на абсолютно същото положение.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 89 госта