Вдигане на градусите на форд Галакси

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
deso83
потребител
потребител
Мнения: 26
Регистриран: 13 окт 2011, 20:37
Модел на автомобила: ford Galaxy
Status: Извън линия

Вдигане на градусите на форд Галакси

Мнение от deso83 » 02 юли 2015, 09:54

Здравейте имам следия проблем и моля за малко мнения!!! Имам форд Галакси 2.0 бензин 97г. а проблема е следния като се прибирахме от Италия с колата запо4на да ждига много температурата ( в норма е но никога не е стигала до там . пи6е NORMA и стига до на4алото на М, а преди стое6е само до на4алото на О и не мърда6е изоб6то, а другото не6то което забелязах е 4е когато изка4вам баири отива веднага до на4алото на М а като се спуска пада до средата на О и пове4е не., и постоянно варира а преди държе6е постоянна температура , на4алото на О както казах).Благодаря преджарително

Потребителски аватар
mustang94
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 22 апр 2015, 17:37
Модел на автомобила: Mondeo Mk4 2.0TDCi 130hp
Местоположение: Белене
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Вдигане на градусите на форд Галакси

Мнение от mustang94 » 02 юли 2015, 10:29

Не знам на какво се дължи, но щом е в нормата не бива да се притесняваш! Имам Ескорт '95 и е същата работа! Само където моя диапазон е друг между M и L... А това с баирите си го обяснявам, че като изкачваш баира гравитацията я дърпа надолу и заради наклона назад... следователно двигателя се товари повече и вдига малко температурата, при спускане е обратното. Двигателя не вижда толкова зор и градусите падат. При мене даже като карам зад някой отива в началото на L и не мърда, но след като го изпреваря и колата започва да я блъска въздушния поток(отпред няма кола която да спира потока) и пада пак на M. Обаче наистина, че сега при Фокуса го няма това играене на градусите. Застива на средата и не мърда, единствено се вдигат като почвам да я настъпвам след 160км/ч и горница.

Потребителски аватар
ieiei
потребител
потребител
Мнения: 389
Регистриран: 11 май 2007, 12:50
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Вдигане на градусите на форд Галакси

Мнение от ieiei » 02 юли 2015, 11:21

Стрелката не играе,когато термостата работи бързо и коректно.Това в движение,на място и малка скорост+ датчик и перка.

deso83
потребител
потребител
Мнения: 26
Регистриран: 13 окт 2011, 20:37
Модел на автомобила: ford Galaxy
Status: Извън линия

Re: Вдигане на градусите на форд Галакси

Мнение от deso83 » 03 юли 2015, 09:36

Малко мажах да разбера :( , за което се изжинявам , имам проблем с дат4ика или перката (дат4ика на тръбата които вкли4ва перката го смених преди 10 месеца ,този на уреда съ6то този големия до акомулатора съ6то, само перката ме съм сменял но трябва да я сменя за6тото много бу4и и бъркаааааааа ) :)

Потребителски аватар
mustang94
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 22 апр 2015, 17:37
Модел на автомобила: Mondeo Mk4 2.0TDCi 130hp
Местоположение: Белене
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Вдигане на градусите на форд Галакси

Мнение от mustang94 » 03 юли 2015, 11:38

Колегата иска да каже, че вероятно термостата ти е за смяна. И щом стрелката играе значи термостата не се отваря/затваря навреме.

Gadnyara
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 16 мар 2014, 10:22
Модел на автомобила: Transit Van MK7, MT, 2008, 2.2l/140ps,
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Вдигане на градусите на форд Галакси

Мнение от Gadnyara » 03 юли 2015, 22:33

Да, поведение на термостат, който не затваря добре. Смяна на уплътнението или целия термостат (ако не позволява ремонт) ще закове стрелката в средата.
Човек се учи докато е прост!

deso83
потребител
потребител
Мнения: 26
Регистриран: 13 окт 2011, 20:37
Модел на автомобила: ford Galaxy
Status: Извън линия

Re: Вдигане на градусите на форд Галакси

Мнение от deso83 » 05 юли 2015, 07:33

Мерси, 6те пробвам с смяната и 6те пи6а :D

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Вдигане на градусите на форд Галакси

Мнение от OgiDogi » 05 юли 2015, 08:35

deso83 написа:... само перката ме съм сменял но трябва да я сменя за6тото много бу4и и бъркаааааааа ) :)
Ако вентилаторът бучи и не успява да си направи нужните обороти, за да осигури достатъчно въздух за охлаждане на радиатора, симптомите ще са същите. На моменти развърта добре и температурата пада, като затопли и позатегне в лагерите - колата загрява. Подобно е поведението и с "мързелив" термостат - задържа в двете посоки и води до голяма разлика min/max на работната температура.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

deso83
потребител
потребител
Мнения: 26
Регистриран: 13 окт 2011, 20:37
Модел на автомобила: ford Galaxy
Status: Извън линия

Re: Вдигане на градусите на форд Галакси

Мнение от deso83 » 09 юли 2015, 09:57

Смених перката и термостата и вси4ко засега е наред , държи стабилна температура _friends_ надявам се да е ре6ен проблема и да съм помогнал!!!!! и на други !!

deso83
потребител
потребител
Мнения: 26
Регистриран: 13 окт 2011, 20:37
Модел на автомобила: ford Galaxy
Status: Извън линия

Re: Вдигане на градусите на форд Галакси

Мнение от deso83 » 09 юли 2015, 09:58

РЕ6ЕН ПРОБЛЕМ !!!!!!! smileys-car :twistednew:

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google [Bot] и 59 госта