Масло за двигателя

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
elichka87
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 09 май 2015, 15:12
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Ford Focus 1.6Ti-VCT

Мнение от elichka87 » 13 юни 2015, 17:12

Здравейте, купих си Ford Focus 1.6Ti-VCT 2008г. Реалните километри са под 100 000км. Трябва да я обслужа...интересувам се какъв вид масло е най-подходящ за този вид двигател, дали да бъде пълна синтетика, полусинтетика или минерално? И какво количество е нужно? Благодаря предварително! :)

bimota722
потребител
потребител
Мнения: 19
Регистриран: 18 яну 2014, 18:58
Модел на автомобила: Ford focus mk2
Status: Извън линия

Re: Масло за двигателя

Мнение от bimota722 » 13 юни 2015, 19:38

Здравейте.честито за колата.със здраве да си я карате.относно маслото само и единствено 5w30 пълна синтетика

Потребителски аватар
addition
потребител
потребител
Мнения: 398
Регистриран: 14 ное 2007, 17:35
Модел на автомобила: Focus C-Max 2.0 TDCI '04 Ghia
Местоположение: София, Монтана
Status: Извън линия

Re: Масло за двигателя

Мнение от addition » 07 юли 2015, 17:06

Колеги, откъде си купувате маслото, за да сте сигурни, че не е менте?
В магазинчето на Димитър Петков ми обявиха цена 74лв за 5л 5W30, сега гледам в maslata.bg същото масло за 52лв, на сайта пише, че е внос от Германия, че са официален дистрибутор и т.н. При такава разлика в цената на кого да вярвам не знам :(
Отделно предишният собственик е сложил Castrol 5W40 и не е мръднало. И сега не стига, че се чудя 5W30 ли да сложа според предписанията или 5W40, с което е сега, ами не знам и откъде да го взема, за да не е менте :(:
Ще съм благодарен някой ако драсне откъде си купува масло Ford!
В момента маслото е на 11к км, но карам 95% извънградско, та имам още време да умувам кое и откъде.

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Масло за двигателя

Мнение от Eastbourne » 07 юли 2015, 18:57

Аз купувам от тези по 50 лева форд 5w30, но съм стигнал до извода, че е желателно да се сменя по-рано от предписаните 15 000 км.
Горе/долу ми изгоря под 1 литър масло за 15 000 км.

Потребителски аватар
mustang94
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 22 апр 2015, 17:37
Модел на автомобила: Mondeo Mk4 2.0TDCi 130hp
Местоположение: Белене
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Масло за двигателя

Мнение от mustang94 » 07 юли 2015, 20:45

От някой магазин за авточасти ще е най-добре според мен. Мен ме е страх да пазарувам толкова големи неща през нета, най-добре си е лично да си го видиш и така. На мен майстора при който ходя ми го взе. С Total Quartz 5W40 съм аз.. ако не се лъжа ми глътна 5,5литра. Съмнявам се, че е менте. По какво се познава ментето?

Потребителски аватар
Nightfall
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 30 юни 2015, 22:25
Модел на автомобила: FORD Focus 1.8 TDDi 90PS 00"
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Масло за двигателя

Мнение от Nightfall » 07 юли 2015, 21:55

Привет на всички колеги във форума. И аз съм пред дилемата, какво масло да взема за новозакупения Ford Focus 1.8 90 PS TDDI - дизел. Предишния собственик е налял Aral 5w30 и ме обземат следните въпроси:

- какво масло да налея, същото или някое друго, какъв да е неговия вискозитет ?
- какво Ви е мнението за тази марка масло ?
- маслен филтър на коя марка да сложа ?

Предварително благодаря за отделеното внимание!

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10848
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Масло за двигателя

Мнение от ЯЛТА » 07 юли 2015, 22:33

Пета година вече съм клиент на "Маслата BG", много са ми близко, доволен съм. Само с Ford formula карам.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
addition
потребител
потребител
Мнения: 398
Регистриран: 14 ное 2007, 17:35
Модел на автомобила: Focus C-Max 2.0 TDCI '04 Ghia
Местоположение: София, Монтана
Status: Извън линия

Re: Масло за двигателя

Мнение от addition » 07 юли 2015, 22:59

Еми щом е така, дали ще го взема като теб на място или ще го поръчам, пак ще е същото масло. Ще си купя оттам.

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Масло за двигателя

Мнение от paci » 07 юли 2015, 23:15

Два пъти купувам през нета от maslata.bg Ford Formula 5W40 и до сега всичко е наред

Потребителски аватар
ivan_s
потребител
потребител
Мнения: 17
Регистриран: 21 яну 2014, 18:36
Модел на автомобила: Focus 1 Hatchback 1.6 Zetec-SE Automatic
Status: Извън линия

Re: Масло за двигателя

Мнение от ivan_s » 27 юли 2015, 20:03

Nightfall написа:Привет на всички колеги във форума. И аз съм пред дилемата, какво масло да взема за новозакупения Ford Focus 1.8 90 PS TDDI - дизел. Предишния собственик е налял Aral 5w30 и ме обземат следните въпроси:
- какво масло да налея, същото или някое друго, какъв да е неговия вискозитет ?
- какво Ви е мнението за тази марка масло ?
- маслен филтър на коя марка да сложа ?
Предварително благодаря за отделеното внимание!
Най-добре е маслото да отговаря на спецификацията Ford WSS-M2C 913-A/В/С
Ако искаш Aral трябва да е High Tronic F SAE 5W-30
Добри маслени филтри за Фокус:
MAHLE/KNECHT OC 606
MANN W 7008 или W 719/27
HENGST H14W23

Потребителски аватар
Nightfall
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 30 юни 2015, 22:25
Модел на автомобила: FORD Focus 1.8 TDDi 90PS 00"
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Масло за двигателя

Мнение от Nightfall » 31 юли 2015, 15:40

ivan_s написа:
Nightfall написа:Привет на всички колеги във форума. И аз съм пред дилемата, какво масло да взема за новозакупения Ford Focus 1.8 90 PS TDDI - дизел. Предишния собственик е налял Aral 5w30 и ме обземат следните въпроси:
- какво масло да налея, същото или някое друго, какъв да е неговия вискозитет ?
- какво Ви е мнението за тази марка масло ?
- маслен филтър на коя марка да сложа ?
Предварително благодаря за отделеното внимание!
Най-добре е маслото да отговаря на спецификацията Ford WSS-M2C 913-A/В/С
Ако искаш Aral трябва да е High Tronic F SAE 5W-30
Добри маслени филтри за Фокус:
MAHLE/KNECHT OC 606
MANN W 7008 или W 719/27
HENGST H14W23
Благодаря за отговора. Не съм упоменал пълното наименование на маслото, но след проверка се оказа точно Aral High Tronic F SAE 5W-30. Ще потърся някой от посочените от теб филтри при смяната на маслото.

Dian_123
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 27 дек 2013, 18:30
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Масло за двигателя

Мнение от Dian_123 » 05 авг 2015, 23:12

фокусника ми (99г 1.8 тдди) стана на 400 000 и продалжавам да слагам 5w30, сега сложих мотул C2-C3 спецификация и добавих фюлеринова добавка на бардал, ПРЕПОРЪЧВАМ ВИ комбинацията

Потребителски аватар
addition
потребител
потребител
Мнения: 398
Регистриран: 14 ное 2007, 17:35
Модел на автомобила: Focus C-Max 2.0 TDCI '04 Ghia
Местоположение: София, Монтана
Status: Извън линия

Re: Масло за двигателя

Мнение от addition » 08 авг 2015, 11:16

Колеги,

Днес сипах Ford Formula F 5W30, купено от maslata.bg, при един майстор. Досега колата беше с Castrol Magnatec 5W40. Много четох форуми и се чудих и все пак накрая взех 5W30 според всички препоръки за тоя двигател.
Майстора ми се скара малко, че "какво е това измислено масло, което съм взел", да съм бил слагал качествено, т.е. Castrol, и да е 5W40 т.е. като досегашното. Айде, за това не се впечатлих чак толкова. Но старото не ми го източи от пробката, а го изсмука с една машина - вкара една тръбичка в тръбата за щеката на маслото и оттам го изсмука. Аз (не че съм голям специалист) за първи път видях подобно нещо, според него даже така изсмуквало абсолютно всичко, тъй като тръбичката стига дъното на картера, а пробката е на 4-5мм над дъното и можело малко да остане.
Обаче се учидих, че като сипа тубата 5л и нямаше нужда от повече, а по книги трябва да събере 5.5 - 5.7л масло. Покарах малко и маслото по щеката освен че си беше почти до максимума, но и още беше абсолютно бистро, никакви следи от старото черно масло, т.е. не е останало старо масло, за да ми събере само 5л. Въпросът ми е възможно ли е да събере само 5л и дали този метод с изсмукването наистина изсмуква всичко?

Благодаря!

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1413
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Масло за двигателя

Мнение от aspasia » 12 авг 2015, 13:32

addition написа:Колеги,

Днес сипах Ford Formula F 5W30, купено от maslata.bg, при един майстор. Досега колата беше с Castrol Magnatec 5W40. Много четох форуми и се чудих и все пак накрая взех 5W30 според всички препоръки за тоя двигател.
Майстора ми се скара малко, че "какво е това измислено масло, което съм взел", да съм бил слагал качествено, т.е. Castrol, и да е 5W40 т.е. като досегашното. Айде, за това не се впечатлих чак толкова. Но старото не ми го източи от пробката, а го изсмука с една машина - вкара една тръбичка в тръбата за щеката на маслото и оттам го изсмука. Аз (не че съм голям специалист) за първи път видях подобно нещо, според него даже така изсмуквало абсолютно всичко, тъй като тръбичката стига дъното на картера, а пробката е на 4-5мм над дъното и можело малко да остане.
Обаче се учидих, че като сипа тубата 5л и нямаше нужда от повече, а по книги трябва да събере 5.5 - 5.7л масло. Покарах малко и маслото по щеката освен че си беше почти до максимума, но и още беше абсолютно бистро, никакви следи от старото черно масло, т.е. не е останало старо масло, за да ми събере само 5л. Въпросът ми е възможно ли е да събере само 5л и дали този метод с изсмукването наистина изсмуква всичко?

Благодаря!
То маслото Ford Formula F 5w30 си е чист Castrol само опаковката е различна http://ford.castrol.co.uk/ford-formula-f.html Гаранция няма че ти е изсмукал всичко има сервизи които източват половината старо и наливат ново и после за ремонт зависи от майсторите. Иначе моята беше италианка като свалях картера щото ми течеше гарнитурата беше идеално чист!
Последна промяна от aspasia на 12 авг 2015, 13:40, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
lubomirov89
потребител
потребител
Мнения: 774
Регистриран: 01 сеп 2010, 13:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v FYDA
Местоположение: Левски
Status: Извън линия

Re: Масло за двигателя

Мнение от lubomirov89 » 12 авг 2015, 13:40

Днеска смених маслото с Манол 10/40, маслен филтър пак на манол.

Потребителски аватар
addition
потребител
потребител
Мнения: 398
Регистриран: 14 ное 2007, 17:35
Модел на автомобила: Focus C-Max 2.0 TDCI '04 Ghia
Местоположение: София, Монтана
Status: Извън линия

Re: Масло за двигателя

Мнение от addition » 12 авг 2015, 14:46

aspasia написа:
addition написа:Колеги,

Днес сипах Ford Formula F 5W30, купено от maslata.bg, при един майстор. Досега колата беше с Castrol Magnatec 5W40. Много четох форуми и се чудих и все пак накрая взех 5W30 според всички препоръки за тоя двигател.
Майстора ми се скара малко, че "какво е това измислено масло, което съм взел", да съм бил слагал качествено, т.е. Castrol, и да е 5W40 т.е. като досегашното. Айде, за това не се впечатлих чак толкова. Но старото не ми го източи от пробката, а го изсмука с една машина - вкара една тръбичка в тръбата за щеката на маслото и оттам го изсмука. Аз (не че съм голям специалист) за първи път видях подобно нещо, според него даже така изсмуквало абсолютно всичко, тъй като тръбичката стига дъното на картера, а пробката е на 4-5мм над дъното и можело малко да остане.
Обаче се учидих, че като сипа тубата 5л и нямаше нужда от повече, а по книги трябва да събере 5.5 - 5.7л масло. Покарах малко и маслото по щеката освен че си беше почти до максимума, но и още беше абсолютно бистро, никакви следи от старото черно масло, т.е. не е останало старо масло, за да ми събере само 5л. Въпросът ми е възможно ли е да събере само 5л и дали този метод с изсмукването наистина изсмуква всичко?

Благодаря!
То маслото Ford Formula F 5w30 си е чист Castrol само опаковката е различна http://ford.castrol.co.uk/ford-formula-f.html Гаранция няма че ти е изсмукал всичко има сервизи които източват половината старо и наливат ново и после за ремонт зависи от майсторите. Иначе моята беше италианка като свалях картера щото ми течеше гарнитурата беше идеално чист!
Ахаааа, а аз се чудех защо в упътванията Форд са написали и друга марка освен тяхното си масло, те си били едно и също. Остава само да не ми го гори това, че иначе се връщам на 5W40, което не беше мръднало между двете смени.

Потребителски аватар
robber
потребител
потребител
Мнения: 150
Регистриран: 31 авг 2014, 19:37
Модел на автомобила: Ford Focus C-Max 2004. 136 коня, дизел.
Status: Извън линия

Re: Масло за двигателя

Мнение от robber » 25 авг 2015, 16:44

Колеги, кое от двете масла е подходящо и по-добро за мен? Спрял съм се на тези двете. Това:
oilgroupbg.com/total-quartz-ineo-ecs-5w-30-5-литра.html
И това:
oilgroupbg.com/total-quartz-9000-future-nfc-5w-30-5-литра.html
Спрях се Тотал, защото е подходящ за мотор на Пежо, както и защото колегата Гоцев ми го препоръча горещо. Само дето не знам разликата между двете и кое е по-хубаво...
Е... ако имате и други предложения приемам :)
Ако знам казвам, ако не знам питам! Лична мъдрост :D
Ford Focus C-Max 2004. 136 катъра!

Потребителски аватар
BIGFORDFAN
потребител
потребител
Мнения: 1368
Регистриран: 03 май 2007, 05:06
Модел на автомобила: Mondeo mk2 1.8 TD ''Сребърната стрела'' & 1996 Scorpio 2.9 12v automatic estate
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Масло за двигателя

Мнение от BIGFORDFAN » 26 авг 2015, 06:39

Yacco lube FR е твоето масло според мен, шанса да вземеш оригинален Тотал е доста малък.

Sent from my Lenovo

Потребителски аватар
Kamazabg
потребител
потребител
Мнения: 595
Регистриран: 07 фев 2010, 11:35
Модел на автомобила: Orion Mk3 1.3OHV Orion Mk3 1.6 EFI Tourneo Connect 1.8 TDCI
Местоположение: гр Сливен
Status: Извън линия

Re: Масло за двигателя

Мнение от Kamazabg » 26 авг 2015, 09:19

Колеги помагайте. За 1.6CVH какво масло да взема? Не ги харесва тея масла. Досега бях с Repsol, но като покарам малко в по-високи обороти маслото си губи качествата и започва да пуши... После беше някакво друго...Castrol май беше. Пак същата работа, при висока температура не става
Като взех колата беше с някакво масло BMW..?!?! ама го нямаше тоя проблем
Изображение Изображение

Потребителски аватар
lubomirov89
потребител
потребител
Мнения: 774
Регистриран: 01 сеп 2010, 13:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v FYDA
Местоположение: Левски
Status: Извън линия

Re: Масло за двигателя

Мнение от lubomirov89 » 26 авг 2015, 11:52

Тук отговора ти е друг. Виж гумички на клапани или сегменти. Аз моята преди да я взема е горяла масло за страаа. Човека беше познат и има един тефтер в който се пише всичко по колата, включително доливане на масло. По около половин кило на 1000 км, но с една смяна на гумички на клапани всичко заспа. Та мисълта ми беше да видиш най напред гумичките, но маслото няма да помогне.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 79 госта