Смяна на двигател на Мондео МК3

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
S. Stankov
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 23 сеп 2015, 11:36
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Смяна на двигател на Мондео МК3

Мнение от S. Stankov » 22 май 2016, 17:19

Здравейте колеги, мондеото (2003 година 1.8 110 к.с. бензин) има нужда от смяна на сегменти и маслообирачи... и на акъла ми дойде вместо да дам 1000 лева за ремонт на двигателя, дали не мога направо да сменя двигателя с някой 2.0 литра. Та, въпроса ми е, двигател от двулитрово мондео дали ще пасне на мястото на 1.8 литра двигател, без да има преработки ? Или ако двигателя от мондео 2.0 не става, някъде бях чел че 2.0 двигател от форд фокус пасвал перфектно... Знам че сега някои хора ще кажат че няма смисъл да се правят такива упражнения върху кола за 3000 лева, но аз някак си си я харесвам. Съединител смених та ... ако мога да намеря някой по-мощен двигател и той може да се монтира без някакви усложнения ... може и това да се замисля да направя :) Благодаря предварително :) Всякаква информация би била полезна ;) Поздрави

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Смяна на двигател на Мондео МК3

Мнение от ЯЛТА » 22 май 2016, 17:38

Като направиш ремонт на твоя мотор- ще придобие мощността на стар-втора ръка -2000 кубика. При смяна на сегменти се подменят и биелните лагери. Според мен ремонта е за предпочитане, защото знаеш какво е направено, докато при втора ръка си в неведение на състоянието му.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

S. Stankov
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 23 сеп 2015, 11:36
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Смяна на двигател на Мондео МК3

Мнение от S. Stankov » 22 май 2016, 17:48

Наистина е така колега, при закупуването на двиател втора ръка шанса да е със същия проблем като с моя е 50% ако не и повече. Но, не съм сигорен до колко ще се намери майстор, който наистина ще свърши добра работа, ако тръгне да отваря моя мотор. Та ... исках да разбера евентуално, кой мотор ще пасне на мястото на моя, и евентуално ако мога да намеря такъв вече да му мисля, какво ще правя :)

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Смяна на двигател на Мондео МК3

Мнение от HACKO » 22 май 2016, 22:10

Ами че то двигателя от Мондео и от Фокус са еднакви. Обаче смяната на мотора може да излезе и по-скъпо от ремонта. Тази седмица сменяхме мотор на една стара Астра, трябваше да е просто вадим единия слагаме другия и тъй като двата двигателя не бяха съвсем еднакви, като се започна скоростна кутия, генератор, рейка, съединител, масла, филтри и стана над 1000лв.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

S. Stankov
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 23 сеп 2015, 11:36
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Смяна на двигател на Мондео МК3

Мнение от S. Stankov » 23 май 2016, 09:41

Точно затова питам тук, да разбере дали има двулитров двигател, който ще пасне без кой знае какви усложнения.

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Смяна на двигател на Мондео МК3

Мнение от martin1977 » 23 май 2016, 11:43

Мисля че ремонт на твоя няма да е 1000 лв., но дори да стигне толкова, по-добре го ремонтирай. Ако е качествен ремонтът, ще имаш хубав мотор в добро състояние. Друг двигател пак толкова ще излезе, а вероятността да попаднеш на счупен, е голяма, тогава сумата отива х2, дори повече. Щом ти е мила колата, ремонтирай и не го мисли. Важното е този, който го прави, да знае какво прави.

Потребителски аватар
Tsurinski
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 27 май 2009, 11:47
Модел на автомобила: Ford Cougar 2.5 99
Status: Извън линия

Re: Смяна на двигател на Мондео МК3

Мнение от Tsurinski » 23 май 2016, 13:38

martin1977 написа:Мисля че ремонт на твоя няма да е 1000 лв., ......
Точно така колега! Това е горе долу цена на основен ремонт. Иначе ако не се лъжа само сегменти за този двигател са около 30лв. на цилиндър. Някои сменят само сегменти и гарнитура на главата особено ако автомобила е за продан и не може да мине само с "химия".Иначе аз препоръчвам на колегата тъй-като не смята да се разделя с колата, и без това ще се отваря двигателя да се провери щателно и да се смени всичко което трябва. Смяна на двигател може само ако "новия" двигател е още в коша на автомобила и може да се оцени донякъде моментното му състояние, иначе вероятността да се сдобие с два двигателя с аналогични проблеми е голяма.
Ако все пак решиш да го замениш с 2.0, вземи му и ЕКУ-то. За други разлики не мога да ти кажа.
Изображение

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Смяна на двигател на Мондео МК3

Мнение от aspasia » 23 май 2016, 17:15

По добре си го ремонтирай от личен опит ти го казвам на фокуса основен ми излезе около 700 лева като смених комплект гарнитури за целият двигател-180 лева болтове за глава-30 лева сегменти-34 лева на цилиндър масло+филтър-60 лева антифриз 3 литра-30 лева и шлайфане на глава 30 лева. Като вземеш частите накуп ми направиха отстъпка 25% и най важното да е читав майстора че на мен ми бяха зацепили ангренажа с един зъб напред но нямаше поражения по двигателя. Така си карах една година оборотите играеха на празен ход докато един познат в един сервиз откри проблема !

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Смяна на двигател на Мондео МК3

Мнение от S_C » 23 май 2016, 22:58

Абе човек....ти наред ли си....300 лева ти е само технотеста при смяна на двигател. Отделно тая двойка...кой ще ти гарантира състояние, като е серийно проблемна точно там, където и сега имаш проблем.Компютър, дросел...къде ги оставяш... Ремонтирай си твоя мотор и не се вкарвай във филми...
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

S. Stankov
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 23 сеп 2015, 11:36
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Смяна на двигател на Мондео МК3

Мнение от S. Stankov » 24 май 2016, 14:01

Все още не съм решил какво точно ще правя с колата. Идеята за смяна на двигателя беше, че евентуално ако се намериш читав двигател ще излезе малко по-евтино. Пък и ъпгрейда с по-голям двигател също няма да е лош. Като цяло колата я харесва, стегната е и т.н. Но не знам колко ми се затварят още едни 1000 лева в нея :) Благодаря Ви за информацията колеги, като реша какви ще ги върша ще пиша. Някой ако има в предвид някой проверен майстор, за който се знае че си върши добре работата, да свирка.

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Смяна на двигател на Мондео МК3

Мнение от martin1977 » 25 май 2016, 12:13

Няма начин. Искаме да караме - ще "затваряме" пари. Няма автомобил, който да не се ремонтира. А и 1000 лева на по-нова кола са само фаровете, какво остава за съединител, за ремонт на двигател не може и дума да става. Така че дискусията е излишна.

S. Stankov
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 23 сеп 2015, 11:36
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Смяна на двигател на Мондео МК3

Мнение от S. Stankov » 25 май 2016, 17:32

Хубаво де .. и все пак никой не каза. Възможна ли е смяната на двигателя с по-голям ? Разбира се че ще се сменят ЕCU, дросели, колектори и т.н., въпроса е, дали е възможно. :) ;) Поздрави !

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Смяна на двигател на Мондео МК3

Мнение от HACKO » 25 май 2016, 18:38

Естествено че може, коша на купето е еднакъв и за 1.4 и за 2.0л, скоростната кутия е еднаква за всички модели на Форд с предно задвижване. Разликите са в инсталацията, компютъра, изпускателна уредба и евентуално в охлаждането.
Само че до момента ти питаше съвсем друго.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

S. Stankov
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 23 сеп 2015, 11:36
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Смяна на двигател на Мондео МК3

Мнение от S. Stankov » 25 май 2016, 20:26

HACKO написа:Естествено че може, коша на купето е еднакъв и за 1.4 и за 2.0л, скоростната кутия е еднаква за всички модели на Форд с предно задвижване. Разликите са в инсталацията, компютъра, изпускателна уредба и евентуално в охлаждането.
Само че до момента ти питаше съвсем друго.
Благодаря ти за информацията, колега. _friends_

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Смяна на двигател на Мондео МК3

Мнение от HACKO » 25 май 2016, 23:53

И все пак имай на ум, че може да изникнат изненади.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

S. Stankov
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 23 сеп 2015, 11:36
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Смяна на двигател на Мондео МК3

Мнение от S. Stankov » 26 май 2016, 07:54

HACKO написа:И все пак имай на ум, че може да изникнат изненади.
Ооо да да, разбира се. Това упражнение ще се прави само и единствено, ако се намери двигател със сигурен произход и читав майстор :)

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Смяна на двигател на Мондео МК3

Мнение от martin1977 » 27 май 2016, 00:49

Двигател със "сигурен произход" няма, освен ако не е нов от магазин. 15 години търкалян мотор няма как да е "гаранция за сигурност". Дори да е пазен и на малко км., нищо не му пречи да е "издухан" до краен предел. Може да сложиш двулитров, но е много играчка, ще ти излезе скъпо, колата ти пак няма да "литне"(двулитровия също е тромав), да не говорим за узаконяването, без което не може да минеш (освен ако колата не остава завинаги твоя) и най-вече - състоянието на новия-стар мотор....в общи линии поемаш голям риск и аз не те съветвам да го правиш. Но ако си твърдо решен, мога да ти пожелая само успех и късмет (ще са ти нужни).

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Смяна на двигател на Мондео МК3

Мнение от aspasia » 27 май 2016, 09:13

То даже и новите части от магазина не може да си сигурен че оригинал камо ли двигател който не си знае километрите за мене лично по лесният и бързият вариант е ремонт.

S. Stankov
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 23 сеп 2015, 11:36
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Смяна на двигател на Мондео МК3

Мнение от S. Stankov » 27 май 2016, 11:00

martin1977 написа:Двигател със "сигурен произход" няма, освен ако не е нов от магазин. 15 години търкалян мотор няма как да е "гаранция за сигурност". Дори да е пазен и на малко км., нищо не му пречи да е "издухан" до краен предел. Може да сложиш двулитров, но е много играчка, ще ти излезе скъпо, колата ти пак няма да "литне"(двулитровия също е тромав), да не говорим за узаконяването, без което не може да минеш (освен ако колата не остава завинаги твоя) и най-вече - състоянието на новия-стар мотор....в общи линии поемаш голям риск и аз не те съветвам да го правиш. Но ако си твърдо решен, мога да ти пожелая само успех и късмет (ще са ти нужни).
Благодаря ти, колега. Попринцип и аз нямам огромно желание да го правя, просто водех разговор с няколко познати и реших да попитам. Май май нещата отиват към ремонт на моя си двигател. Днес ще ходя да му сменя маслото, че в момента е такъв баркоч ... След това вече ще последва замерване на компресията и евентуално отваряне. Всички хора, дори и майстори ми препоръчват да я продавам колата, в това си състояние. Всъщност професионалният съвет на майстор на двигатели беше "махай я, пробутай я на някой друг, той да му мисли". За това нещо ме съветват страшно много хора, но някакси ми е съвестно да продам кола, която е за сериозен ремонт, на някого. :) Поздрави ;)

Потребителски аватар
Tsurinski
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 27 май 2009, 11:47
Модел на автомобила: Ford Cougar 2.5 99
Status: Извън линия

Re: Смяна на двигател на Мондео МК3

Мнение от Tsurinski » 27 май 2016, 13:58

S. Stankov написа: Всички хора, дори и майстори ми препоръчват да я продавам колата, в това си състояние. Всъщност професионалният съвет на майстор на двигатели беше "махай я, пробутай я на някой друг, той да му мисли". За това нещо ме съветват страшно много хора, но някакси ми е съвестно да продам кола, която е за сериозен ремонт, на някого. :) Поздрави ;)
Да ама колко ще и вземеш ако не и скриеш реалното състояние? В противен случай си е чиста измама и то много често срещана и то не само в България при търговията с автомобили втора ръка! Пък ако не и скриеш състоянието колко ще се навият да я купят при положение знаят че веднага влиза в бокса за ремонт и то не евтин.Аз лично не мога и не искам да лъжа някой човечец дето е заделял с мъка да си купи кола! Или ще я ремонтирам или отива в морга! Как ще постъпиш ти сам си решаваш! Иначе те съветвам да си намериш майстор дето ще ти каже "Да мога да го направя и ще останеш доволен" а не "махай я, пробутай я на някой друг, той да му мисли".
Изображение

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта