Проблем - не подава газ

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
pux
потребител
потребител
Мнения: 36
Регистриран: 19 юни 2007, 13:54
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDDi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Проблем - не подава газ

Мнение от pux » 10 сеп 2007, 13:08

Карам си вчера по магистралата и в един момент педала на газта омеква и започва да мига лампичката на подгряващите свещи. Спирам - колата си работи, но не мога да подам газ ... все едно няма никой. Гася - контакт - лампичката за подгряващите угасва и паля без проблем. Все едно и няма нищо. Но докато се прибера ми направи същия номер още 7-8 пъти. Някакви идеи, какъв може да е проблема.
И дали някой може да ми препоръча свестен сервиз за диагностика на дизел в София?

Благодаря предварително.

DTM
потребител
потребител
Мнения: 1526
Регистриран: 05 мар 2006, 14:18
Модел на автомобила: *
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от DTM » 10 сеп 2007, 17:07

За проблема не мога да ти дам насока, за сервиз Супер Дизел добри отзиви съм чувал. Моя Фокус е със същия двигател и газта между другото е със сензор, не е със жило и не знам как ти е омекнала. Може би ти се е сторило така. Дано не е голям проблема, че като знам електронните компоненти по тоя мотор кви са скъпи :( .

edit: сега се зачетох, за ситуациите когато премига тая лампа за подгряването и в почти всички случай на проблем, с кой да е датчик свързан пряко с работата на мотора тя мига. Пише, само че на руски
Состояние - Потеря мощности двигателя, и мигает контрольная лампа свечей подогрева
Възможньие Причиньи - Зарегистрирован DTC
Действие - Обратитесь к WDS

и надолу още маса неща да се проверяват, мисля че всичко това си е за компютърна диагностика.

pux
потребител
потребител
Мнения: 36
Регистриран: 19 юни 2007, 13:54
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDDi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от pux » 12 сеп 2007, 16:54

Понеже разбрах какъв е проблема, бих искал да го споделя:

Колегата по-горе е прав, че педала на газта не е със жило, а се управлява от 3 потенциометъра. Та проблема е в самия педал - като почне да се скапва прави както съм описъл по-горе. Майстора във МФ каза, че по принцип е доста рядко да се скапе тотално, но не е невъзможно. Решението е смяна на педала. Цена във МФ - 220 лв. Доставката от Германия е за 10 работни дни.

Поздрави.

DTM
потребител
потребител
Мнения: 1526
Регистриран: 05 мар 2006, 14:18
Модел на автомобила: *
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от DTM » 13 сеп 2007, 08:24

Колега радвам се, че сте оправили проблема и благодаря за пояснението.

vector
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 30 юли 2006, 23:33
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8TDDI
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Мнение от vector » 07 дек 2007, 02:21

Имах същия проблем, оправи се със смяна на педала. Но освен това трябва да си изтрият грешките които са натрупани в компютъра понеже понякога започва да сменя оборотите

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 46 госта