Гумени или силиконови са уплътненията на 1.8д

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
vutov
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 16 юни 2006, 14:12
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.8D 2000г
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Гумени или силиконови са уплътненията на 1.8д

Мнение от vutov » 31 окт 2007, 11:36

Това е върпоса. Дали са силиконови уплътненията на ГНП на Форд Фиеста 1.8Д Ендура 2000 година. И каква е помпата- Бош или Лукас.
Питам, защото ме интересува дали може да се кара със използвано олио?

Jinxy
потребител
потребител
Мнения: 330
Регистриран: 29 юни 2005, 16:01
Модел на автомобила: Ford FOCUS 1.8 TDCi 115ps
Местоположение: Botevgrad
Status: Извън линия

Мнение от Jinxy » 31 окт 2007, 21:27

Знам само че като попитах в МП може ли да се кара с биодизел ми отговориха, че от централата на форд нямат потвърждение за нито един от моделите който продават.... караш само на собствен риск.... От хора съм чувал, че всички дизели след 1995 нямат проблеми с биодизела. Гледат се несамо уплътненията на помпата, а и маркучите от резервоара до помпата. Старите коли са с гумени, които се разлагат от олио и биодизел. На новите са от PVC някакво и им няма нищо...

Аз лично съм изгорил около 500 литра странна смес от нафта, старо олио и ... един господ знае още какво... върви си колата ама мирише странно и зимата много замръзва. (а защо съм карал с това.... от недоглеждане какво купувам )

Потребителски аватар
zlobar
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 21 сеп 2005, 16:28
Модел на автомобила: GALAXY
Местоположение: Каварна
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Гумени или силиконови са уплътненията на 1.8д

Мнение от zlobar » 06 юли 2012, 19:13

Лятото поне за сега нямам никакви грижи със странната смес от олио и нафта, а и фактора българска нафта не трябва да се забравя. Защото българската нафта е един господ знае какво гориво! Изминал съм около 1000 километра с тази смес да съм направил може би 200 литра ако ли не и малко повече върви си пущината. А забравих да кажа карам Форд Галакси на 5 зъб и си върви с 40 и после с леко подаване на газ си наема гадинката. Така, че мисля че с олиото си докарваме що годе читаво горива хахахаха.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 129 госта