Огромен ход на съединителя

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
Lenux
потребител
потребител
Мнения: 224
Регистриран: 03 юни 2008, 15:23
Модел на автомобила: Scorpio 2.9 EFI 145hp
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Огромен ход на съединителя

Мнение от Lenux » 09 яну 2009, 16:40

Здравейте колеги. Карам Скорпио 2.0i 1990г. Преди няколко дни скъсах жило на съединителя и ми сложиха ново. Със старото хода на педала беше доста голям но му бях свикнал, сега след като ми сложиха новото жило хода стана още по-голям и вече трудно си вдигам толкова много крака за да успея да натисна съединителя. Хода му е поне 35см най-малко. Не ме питайте как се кара градско този локомотив. Знам че има някакъв начин да се регулира от тресчотката но идея си нямам как става точно. Ако някой може да помогне ще му бъда благодарен. Благодаря предварително за помощта !
Ако всички фордовете имаха един цар, той щеше да е Скорпио.
".. bigger is better ... "

bobsan81
потребител
потребител
Мнения: 175
Регистриран: 24 ное 2006, 15:55
Модел на автомобила: Форд Ескорт 1.8 TDI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Огромен ход на съединителя

Мнение от bobsan81 » 10 яну 2009, 09:43

На ескорта има един болт, който се намира на педала на съединителя той служи за регулиране, за скорпио не съм запознат точно къде е, но предполагам че няма голяма разлика. Другото което ти препоръчвам да направиш е да видиш дали новото жило на съединителя което са ти сложили е със същата дължина като старото, защото толкова голям ход на педала не ми се вижда нормален

cocoff
потребител
потребител
Мнения: 1543
Регистриран: 17 окт 2006, 18:30
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 Zetec 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Огромен ход на съединителя

Мнение от cocoff » 10 яну 2009, 09:46

И защо трябва да се мъчиш, та да оправяш бакиите на някой си, на който даже си платил?
Рекламация!
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...

Потребителски аватар
Lenux
потребител
потребител
Мнения: 224
Регистриран: 03 юни 2008, 15:23
Модел на автомобила: Scorpio 2.9 EFI 145hp
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Огромен ход на съединителя

Мнение от Lenux » 11 яну 2009, 01:13

Значи болт няма никаде по педала гледал съм го обстойно и не мога да видя от каде би могъл да се настройва. А колкото до рекламацията- опитах да им кажа че хода на педала е голям при което майстора ми отвърна че по добре не може да се направи. Вероятно производителите от форд са магъосници тогава щом някога са го направили както трябва. Проблема остава.
Ако всички фордовете имаха един цар, той щеше да е Скорпио.
".. bigger is better ... "

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Огромен ход на съединителя

Мнение от HACKO » 11 яну 2009, 11:02

Lenux написа:Значи болт няма никаде по педала гледал съм го обстойно и не мога да видя от каде би могъл да се настройва. А колкото до рекламацията- опитах да им кажа че хода на педала е голям при което майстора ми отвърна че по добре не може да се направи. Вероятно производителите от форд са магъосници тогава щом някога са го направили както трябва. Проблема остава.
*00142* Това е за "майстора".
Най-вероятно проблема е във механизма за саморегулиране, болт има на по-новите. Може да са уронени зъбите или да е сглобен неправилно. Механизма се намира на педала и на него е закачено жилото, когато е изправен хода на педала се регулира автоматично и имаш по-скоро недостиг на ход отколкото излишък. Въпроса е че съответния "майстор" не знае (в което се съмнявам), по-вероятно не му се занимава защото смяната на механизма е трудна/гадна. Самия механизъм струва 15лв. и няма как да ти вземе повече за труд а отнема поне 1час гъзене в изчанчена поза.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
ivailo rachev
потребител
потребител
Мнения: 429
Регистриран: 04 авг 2008, 22:37
Модел на автомобила: ford scorpio 2,0 89' OHC 77kw/105hp-бивша,fiat bravo 97' 1,6 103++hp
Местоположение: габрово
Status: Извън линия

Re: Огромен ход на съединителя

Мнение от ivailo rachev » 11 яну 2009, 11:28

да на по-старите няма болтове при самото поставяне ако се сложи правилно се саморегулира хода,жилото минава през трисчотка и както каза колегата тва е мноооого мръсна и гадна работа.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта