Денферен съединител на Фокус 1.8ТДЦИ

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
julii
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 14 мар 2009, 15:13
Модел на автомобила: ford focus 1.8TDCI
Status: Извън линия

Денферен съединител на Фокус 1.8ТДЦИ

Мнение от julii » 14 мар 2009, 16:01

:(: Здравейте,карам фокус от около 2 години и съм много доволен от колицата,но стана така че от време на време като гасех колата имаше шум ,че все едно ми дрънчат гърнетата.Отидох на майстор да ги погледне,но се оказа че те са си в ред.Продължих да го карам но положението се влоши,започна да дрънчи все повече и един познат майстор ми каза че ставало въпрос за маховика и че той се е счупил.Цената на ментака била 750 лв.,а истински бил над 1000 лева и аз реших да търся втора употреба.Намерих много трудно а цената беше 450 лв.,взех го сложих го,но се оказа че и този е като моя когато дрънчеше все едно гърнетата.Интересувам се дали този денферен маховик и въобще целия съединител може да се замени с обикновен от по стар форд,защото явно това им е слабото място.На всякъде където има разглобен фокус за части този денфер липсва.Моляви за информация ако някои е чул за такава замяна или нещо подобно,защото ми побеля косата още на 26 години.Колата е Форд Фокус 1.8 ТДЦИ 115 коня 2002 година.

Потребителски аватар
tosho
потребител
потребител
Мнения: 119
Регистриран: 22 авг 2008, 16:38
Модел на автомобила: Focus'03 Tddi 90ps
Focus '08 tdci 115ps
Местоположение: Poland, Warsaw
Status: Извън линия

Re: Денферен съединител на Фокус 1.8ТДЦИ

Мнение от tosho » 14 мар 2009, 16:24

Не може!!!
Както винаги евтиното излиза скъпо - такива работи само с нови се заменят- но не от МП.
LUK Съединител комплект кат н-р 623 3124 33
Д.диск кат. н-р 415 0185 10

julii
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 14 мар 2009, 15:13
Модел на автомобила: ford focus 1.8TDCI
Status: Извън линия

Re: Денферен съединител на Фокус 1.8ТДЦИ

Мнение от julii » 17 мар 2009, 13:27

Благодаря колега за инфото,а примерно някои други скорости дето да се ударят с моя мотор или нещо подобно не може ли да се измисли и принципно тези кат. номера дето си ми ги дал каде мога да проверя цената и още нещо от е-бай как се пазарува,има ли човек с който се кореспондира или.......?,защото не съм запознат а има доста неща дето са по-евтини от колкото тук в Бг.И пак благодаря за информацията.

Потребителски аватар
tosho
потребител
потребител
Мнения: 119
Регистриран: 22 авг 2008, 16:38
Модел на автомобила: Focus'03 Tddi 90ps
Focus '08 tdci 115ps
Местоположение: Poland, Warsaw
Status: Извън линия

Re: Денферен съединител на Фокус 1.8ТДЦИ

Мнение от tosho » 17 мар 2009, 16:17

Подадох ти кат.н-рa за по-лесно търсене- отиваш в магазин който предлага неща на LUK/ и питаш за тези изделия - що се касае пазаренето от нет - нека се изкажат колегите _friends_

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 118 госта