Тресене при пускане на климатика

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Тресене при пускане на климатика

Мнение от paci » 16 май 2009, 21:00

tankovbg написа:И още нещо да допълня, човека каза че да работи климатика с по малко фреон не е добре за компресора, защото ведно с фреона намалява и маслото а това значи износване на компресора.
Ходи им го кажи тва на МП :evil:
Те знаят де ама трябваше да ми вземат 30 кинта да ми наговорят една камара глупости и да ми дадът присъда за около 500 кинта за смяна на почти всичко по пътя на пистовия ремък.
Сетих се че не съм проверявал климатика от как съм я купил.
Оказа се, че бачкал със 190 гр фреон.
Като ми я издадоха ги попитах от това ли е лупал.
Казаха "да, имали сме случаи на скъсани ремъци от такова положение.
А викам "брао на Вас, кога идвах да питам от кво лупа ми взехте 30 лв. да ви слушам глупостите ми хуу, че нямах 500 кинта да ви ги дам ей така"
Взеха ми към 50 кинта за обслужването на климатика!!!

DTM
потребител
потребител
Мнения: 1526
Регистриран: 05 мар 2006, 14:18
Модел на автомобила: *
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Тресене при пускане на климатика

Мнение от DTM » 16 май 2009, 21:23

Ей, подплашихте ме :roll: . От тая година нещо взе да ми притриса на обороти като е с пуснат климатик. Като че ли мотора се тормози повече. Духа много студено и то в рамките на секунди след включването, не съм го мерил с термометър, ама май трябва. Казаха ми, че трябва да стига до 4-5 градуса от централните духалки, на 1500об/мин. на 1-ва степен на вентилатора и при затворена циркулационна клапа за въздуха в купето.
До края на миналото лято, вентилатора за бавната скорост не ми е работел заради една стопена букса, като в последствие е спрял и другия вентилатор. Намерих я и си я оправих. Та тогава компресора на моменти спираше и след известно време тръгваше, без да е станало студено в купето. Просто системата дигаше много високо налягане и изключваше, понеже няма как да се охлади кондензатора, е охлаждаше се ама само като е в движение колата.
Та, докато не го оправих това не е притрисало никога така. Ще ходя да го проверяват скоро.
То 4-та година от как я имам колата, никога не е допълвана или ремонтирана климатичната система. Два пъти смених филтъра на купето и това е.

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Тресене при пускане на климатика

Мнение от paci » 16 май 2009, 21:50

DTM написа: ...
Па грамотен човек си, а се излагаш :)
Препоръчва се да се проверява на 2 години, а ти 4 не си го поглеждал.
И моя правеше добър минус с малко фреон.
Обаче глей ко стаа.
И ремък съм могъл да скъсам и обтегача да скапам.
Ударите бяха зверски при 1вото пускане за деня и от там нататък за деня нямаше повече грижи

Потребителски аватар
Ianaki
потребител
потребител
Мнения: 1097
Регистриран: 09 авг 2007, 21:55
Модел на автомобила: Ford Eskort 1.8TD 96г. Turnier лека полека върви към всички екстри
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Тресене при пускане на климатика

Мнение от Ianaki » 06 юни 2009, 08:57

Здравейте имам същия продлем на моя ескорт като пуска климата и започва леко да тресе като оборотите падат с около 100.На какво може да се дължи проблема и дизела има ли система, която да повдига оборотите при пуснат климатик?Благодаря!

Потребителски аватар
peshaka
потребител
потребител
Мнения: 454
Регистриран: 20 апр 2008, 11:05
Модел на автомобила: "89 Fiesta Mk3 1.3 mono J6B с АГУ
"88 Isuzu Trooper 2.2TD
"95 BMW e36 318tds
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Тресене при пускане на климатика

Мнение от peshaka » 06 юни 2009, 09:22

същото притрисане съм го усещал и на бмв 140 коня и съм го приемал за нормално :) на поло 1.0 с хидравлика като въртиш волана и тресе и падат оборотите :D :D :D
Изображение
Изображение

medveda
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 06 юни 2008, 17:52
Модел на автомобила: mondeo
Status: Извън линия

Re: Тресене при пускане на климатика

Мнение от medveda » 06 юни 2009, 09:27

привет
чета си за кликматиците и се сещам че миналото лято го заредих моя и фреона изчезна за около10 дни след щателна проверка на кондензатора(това е радиатора на климатика отпред)стана ясно че не е пробит.от което съдя че,изпуска през някоя труба на ниското налягане.за това съдя по времето на загуба на фреон(ако е от високото щеше да си проличи заради налягането) сега търсих уплътнения за трубите (гумени опръстени)
та ако някой мойе да ми каже каде са снадките на тръбите(защото не мога да разбера как се демонтират колената от меките връзки) ще сам благодарен
мондео 2.0 зетек
.

Потребителски аватар
zombi.ad
потребител
потребител
Мнения: 49
Регистриран: 31 дек 2009, 13:43
Модел на автомобила: ford фокус ц макс 2005
Местоположение: Велико Търново
Status: Извън линия

Re: Тресене при пускане на климатика

Мнение от zombi.ad » 18 юни 2012, 20:24

здравейте.понеже не можах много добре да разбера как да пусна нова тема използвам мястото да задам един болен за мен въпрос.като пусна климатика на студен двигател колата тръгва да гасне и ако не натисна педала на газта направо си угасва .колата ми е мондео 1995 ,115 коня ,бензин.понеже отскоро забелязах проблема не съм сигурен да ли това състояние е само при студен двигател,но ще проверя

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта