проблем с ГHП на Фокус TDCi

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Kiko123
потребител
потребител
Мнения: 59
Регистриран: 21 юни 2009, 18:21
Модел на автомобила: Ford Focus 2002 1.8 TDCI 115hp
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

проблем с ГHП на Фокус TDCi

Мнение от Kiko123 » 23 юни 2009, 18:32

Здравейте отново

покарах го фокусчето и след 10-ина километра колата когат е над 3000 оборота светла лампичката за свещи и минава в авариен режим. Отидох в Мото Фое и след 4 часа гледане казаха...ГНП е за смяна.Видях темата за педала и се чудя дали може да е този проблем, но им казах в МП и казаха че не е от него. И сега се чудя къде да го закарам да го погледнат защото 2000 за ремонт не съм готов още да дам. Моля ви посъветвайте ме нещо, защото леко се отчаях. Преди да го взема този Форд толкова четох и за това ГНП четох и ако се окаже то ще се изям от яд....

Kiko123
потребител
потребител
Мнения: 59
Регистриран: 21 юни 2009, 18:21
Модел на автомобила: Ford Focus 2002 1.8 TDCI 115hp
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: проблем с ГHП на Фокус TDCi

Мнение от Kiko123 » 26 юни 2009, 02:09

Продължавам да споделям опита с моя проблем. Днес бях в МП Люлин. Връзваха колата с кампютър, караха, правиха, струваха и казаха дюзите не са в ред (и 4-те) и така МП Младост - ГНП, а МП Люлин дюзи. Казах му на приемчика, че съм бил в Младост и от там са казали ГНП и той ми отоговори, че повече вярвал на неговите диагностици и т.н. Леко ядосан отидох в МП Младост и им казах за евентуалният проблем с дюзите (говорих с шефа на сервиза Инж. Чурилов) и той каза идваш сменяме ти ГНП-то и ако не се оправи не плащаш нищо и си правиш дюзите.

И като цяло се чудя какво да правя сега, защото в горивният не намерихме никакви стружки(симптом за разпадаща се помпа), а пък ниското налягане в 4-те дюзи изглежда повече на проблем с ГНП. Колегите помогнете с някое мнение, защото съм на ужасен кръстопът :)

А и четох че дюзите ги рециклират в Пловдив, някой рециклирал ли е там ?

Потребителски аватар
chefo_ukr
потребител
потребител
Мнения: 718
Регистриран: 15 юни 2008, 09:30
Модел на автомобила: ФОРД МОНДЕО 2.0ТДДИ
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: проблем с ГHП на Фокус TDCi

Мнение от chefo_ukr » 26 юни 2009, 12:31

Ти горивния филтър сменя ли го?може да е и от клапана на помпата(не помня как се казваше)но той регулира това налягане и момента,а пък ако има стружки те се залепят по него и той блокирва(магнитен е)след час примерно се размагнетизирва и пали.С промивки пробвал ли си?
Изображение

Kiko123
потребител
потребител
Мнения: 59
Регистриран: 21 юни 2009, 18:21
Модел на автомобила: Ford Focus 2002 1.8 TDCI 115hp
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: проблем с ГHП на Фокус TDCi

Мнение от Kiko123 » 28 юни 2009, 12:52

Първото, което направих е да сменя горивният филтъ, но не помогна. Колата си пали без никакви проблеми просто при по рязко натискане на газта ( до дупка както се казва) светва подгряването и колата губи мощност падат оборотите и после минава в нормален режим. Утре поръчвам помпата ( 2седмици отнема за доставката от Германия). А ти колега за какви промивки говория?

Kiko123
потребител
потребител
Мнения: 59
Регистриран: 21 юни 2009, 18:21
Модел на автомобила: Ford Focus 2002 1.8 TDCI 115hp
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: проблем с ГHП на Фокус TDCi

Мнение от Kiko123 » 17 юли 2009, 08:48

Тия от Мото Пфое Младост са пълни идиоти. Сменихме ГНП вчера, като цяло проблема с гасненето и мощността изчезна, но от Младост до Университета и маркучите до Интеркулера се скъсаха, защото някои от малоумните им монтьори забравили да затегнат скобите, айде връщай се сглобиха нещо. Тръгвам аз от горе колата повече от 80 не може да вдигне. Мачкам педалът на газта, a колата не върви, турбото не се включва...абе нищо. Оставих колата сутринта пак при идиотите да си оправят насраното, но вече се чудя какво да правя....

Niki_pk
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 19 юли 2009, 22:28
Модел на автомобила: Ford Focus TDCI
Местоположение: перник
Status: Извън линия

Re: проблем с ГHП на Фокус TDCi

Мнение от Niki_pk » 19 юли 2009, 22:45

Относно рецаклиране на дюзи гр.пловдив бул.кукленско шосе,сервис бош,цена 330 лв за 1бр и 1година гаранция

peter_k
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 05 фев 2009, 18:34
Модел на автомобила: Фокус TDCI 115hp, 2004
Status: Извън линия

Re: проблем с ГHП на Фокус TDCi

Мнение от peter_k » 25 авг 2009, 09:56

преди около 4-5 месеца имах подобни проблеми с моя фокус - ходене по сервизи и в МП, сменях какво ли не ... накрая в сервиз Авел (на Кукленско шосе) ми казаха че проблема е твърдо от дюзите, рециклираха ги 4-те срещу 1400 лв. и досега никакви проблеми (да чукам на дърво). 1 г. гаранция и засега съм спокоен ... после ще видим. иначе и мен ме плашеха с ГНП, даже заради тъпаците в МП смених абсолютно не наложително маховик (1400 лв. в МП) и накрая се рахатясах в сервиз Авел. Много добро отношение и професионализъм, дори ти я дават измита колата :). Адски съм разочарован от МП Пловдив - за бога не ходете там.

sashkog
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 23 авг 2009, 20:08
Модел на автомобила: форд фокус
Status: Извън линия

Re: проблем с ГHП на Фокус TDCi

Мнение от sashkog » 25 авг 2009, 21:54

Преди 1 година имах проблем с дязите. Закарах колата в МП-Пловдив и казаха, че е само 1. Не бях сигурен, че е дюзата и отидох в Авел. Те казаха, че са 4-те. Рециклираха ги и след 10 000 км 2 отказаха и лампата отново ми светна в сервизен режим. Закарах я в оторизиран сервиз на МП, смениха дюзите (но не с нови) и уж направиха колата. Сега няма мощност въпреки че казват, че всички настройки са и наред. Други казват, че проблема е в настройките на дюзите, а в сервиза казват, че са наред. А колата сякаш няма турбо, нищо че то работи.
Няма как станат нещата без сервиз и софтуер.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 100 госта