Разход на бензин на ford fiesta 1.1mi

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
ivan_ionkov
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 30 дек 2008, 22:24
Модел на автомобила: ford fiesta
Status: Извън линия

Разход на бензин на ford fiesta 1.1mi

Мнение от ivan_ionkov » 21 дек 2009, 23:52

колеги споделете колко харчат вашите фиести 1.1 mi ..... моята при топло време беше добре, около 7 градско сега полудя нещо 10 и нагоре нормално ли е това ?

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Разход на бензин на ford fiesta 1.1mi

Мнение от madboy » 22 дек 2009, 00:40

Смукача държи повече+задръствания = според зависи
(тука формулата е много сложна и с много променливи)
Пробвай дали има промяна в извънградско шофиране.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

ivan_ionkov
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 30 дек 2008, 22:24
Модел на автомобила: ford fiesta
Status: Извън линия

Re: Разход на бензин на ford fiesta 1.1mi

Мнение от ivan_ionkov » 22 дек 2009, 17:17

madboy написа:Смукача държи повече+задръствания = според зависи
(тука формулата е много сложна и с много променливи)
Пробвай дали има промяна в извънградско шофиране.
а колко горе долу средно горят имаш ли си на идея

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Разход на бензин на ford fiesta 1.1mi

Мнение от madboy » 23 дек 2009, 10:05

Не пишеш от кой град си, през какви задръствания минавате. Само промяната на времето ли е разликата спрямо предишния ти разход?
Аз като имам дни, в които минавам 7 км за 2часа, не се учудвам от разхода.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

ivan_ionkov
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 30 дек 2008, 22:24
Модел на автомобила: ford fiesta
Status: Извън линия

Re: Разход на бензин на ford fiesta 1.1mi

Мнение от ivan_ionkov » 23 дек 2009, 23:58

[quote="madboy"]Не пишеш от кой град си, през какви задръствания минавате. Само промяната на времето ли е разликата спрямо предишния ти разход?
Аз като имам дни, в които минавам 7 км за 2часа, не се учудвам от разхода.[/quo



от пловдив съм... задръстванията напоследък са все по големи но все пак ми се струва доста този разход

Потребителски аватар
peshaka
потребител
потребител
Мнения: 454
Регистриран: 20 апр 2008, 11:05
Модел на автомобила: "89 Fiesta Mk3 1.3 mono J6B с АГУ
"88 Isuzu Trooper 2.2TD
"95 BMW e36 318tds
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Разход на бензин на ford fiesta 1.1mi

Мнение от peshaka » 24 дек 2009, 07:35

Много е , особено ако я караш леко /до 2000-2500 оборота/, моята като беше 1.1 в София по задръстванията зимата гореше 7 бензин и 8-9 газ на 100 градско.

причините може да са много , от задръстен катализатор до високи обороти на празен ход и тн , нищо ново при фиестите :)
Изображение
Изображение

ivan_ionkov
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 30 дек 2008, 22:24
Модел на автомобила: ford fiesta
Status: Извън линия

Re: Разход на бензин на ford fiesta 1.1mi

Мнение от ivan_ionkov » 25 дек 2009, 11:26

peshaka написа:Много е , особено ако я караш леко /до 2000-2500 оборота/, моята като беше 1.1 в София по задръстванията зимата гореше 7 бензин и 8-9 газ на 100 градско.

причините може да са много , от задръстен катализатор до високи обороти на празен ход и тн , нищо ново при фиестите :)

...........допреди няколко месеца и моята даваше такъв разход
но след една смяна на масло и филтри ми го вдигна да не говорим за маслото че като минах 2 хиляди км почна да го гори и на 1000 км литър доливах
пред няколко дни го смених пак сега засичам как гори

Потребителски аватар
gad
потребител
потребител
Мнения: 39
Регистриран: 11 авг 2006, 00:38
Модел на автомобила: Fiesta 1.1mi '92
Местоположение: Пловдив/Ботевград
Status: Извън линия

Re: Разход на бензин на ford fiesta 1.1mi

Мнение от gad » 13 фев 2010, 16:33

на мен в пловдив същия двигател лятото ми гори 10, зимата 13-15 газ. извънградско 6.5. просто разтоянията в пловдив не са големи и половината път колата е студена
АКО СПОРИШ С И.Д.И.О.Т , МНОГО ВЕРОЯТНО Е И ТОЙ ДА ПРАВИ СЪЩОТО!!

sobis
потребител
потребител
Мнения: 93
Регистриран: 10 мар 2008, 17:18
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.1
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Разход на бензин на ford fiesta 1.1mi

Мнение от sobis » 16 фев 2010, 11:17

Същата Фиеста и пак в Пловдив.
Градско лятно - 6.5-7/100
Градско зимно - около 9/100. Причини за вискокия разход са няколко. Сутрин я оставям на място да поработи няколко минути, и я карам на къси разстояние придимно студена. Отделно държи малко по високи обороти от нормалните.
Извънградско около 5/100.

За високия разход основни виновници са: 1) ламбда сондата е дала фира 2) Датчика за температурата на ДВГ-то, който дава инфо на компа отчита, че двигателя и винаги студен и хвърля повече бензин от нормалното. 3)Евентуално запушен катализатор

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Разход на бензин на ford fiesta 1.1mi

Мнение от HACKO » 16 фев 2010, 12:07

sobis написа:........
За високия разход основни виновници са: 1) ламбда сондата е дала фира 2) Датчика за температурата на ДВГ-то, който дава инфо на компа отчита, че двигателя и винаги студен и хвърля повече бензин от нормалното. 3)Евентуално запушен катализатор
А преди човека да тръгне по сервизи да сменя датчици и да троши пари, ще обясниш ли от кой датчик зависи ниската температура на околната среда и въздух.
Стига с тези монтьорски номера, всички знаят а и навсякъде в разходните норми е предвидено завишаване на разхода при зимни условия. И докато при карбураторите със ръчен "смукач", може да се въздейства, за сметка на динамика и нестабилна работа докато загрее, при иджекционите няма лабаво, електрониката обогатява сместа докато температурите не достигнат зададените граници. Затова и завишаването в зимни условия е осезателно.
Горе-долу така стоят нещата и със завишаването на разхода в градски условия. Триковете за икономия в градски условия,които се прилагат и вършат работа при карбураторите дават обратен ефект при инджекционите.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

sobis
потребител
потребител
Мнения: 93
Регистриран: 10 мар 2008, 17:18
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.1
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Разход на бензин на ford fiesta 1.1mi

Мнение от sobis » 16 фев 2010, 13:40

Насе, по закон дават 15% увеличение за градско и плюс 5 % увеличение за зимния период - декември, януари и февруари.
Незнам на тия Фиести колко им е основната норма, да сметнем че е 7 (макар, че е много за тази въшка), значи за през зимата до към 8.5 е нормално, от там нагоре отиваш на преразход. Това важи за случайте когато колата е технически изправна ;)

А колкото до датчика, другата ми кола гореше яко бензин може би 2-пъти над нормалното. На диагностика излезе същия този, смених го за 20 лв., и всичко си влезна в нормата.
Не съм казал някой да върви по сервизи и да троши пари. Всеки да се спасява кой как може.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Разход на бензин на ford fiesta 1.1mi

Мнение от HACKO » 16 фев 2010, 19:50

Абе аз по закон (от 65г) знам колко дават, ама ти ми покажи една съвременна кола която се вписва в тази норма, та да си я купя.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
stoy@n
потребител
потребител
Мнения: 442
Регистриран: 22 авг 2008, 08:07
Модел на автомобила: Galaxy,2.0, DOHC ,115Hp 1999
Daihatsu Cuore 1.0 12V,AT,58Hp 2003
Status: Извън линия

Re: Разход на бензин на ford fiesta 1.1mi

Мнение от stoy@n » 16 фев 2010, 20:02

sobis написа:Насе, по закон дават 15% увеличение за градско и плюс 5 % увеличение за зимния период - декември, януари и февруари.
Незнам на тия Фиести колко им е основната норма, да сметнем че е 7 (макар, че е много за тази въшка), значи за през зимата до към 8.5 е нормално, от там нагоре отиваш на преразход. Това важи за случайте когато колата е технически изправна ;)

А колкото до датчика, другата ми кола гореше яко бензин може би 2-пъти над нормалното. На диагностика излезе същия този, смених го за 20 лв., и всичко си влезна в нормата.
Не съм казал някой да върви по сервизи и да троши пари. Всеки да се спасява кой как може.
Колега, всички тези данни са "средни".Измерванията са направени при нормална реботна температура на двигателя.Когато караш сутрин само 3-4 километра и на вън температурата е под нулата тея 15% стават на......незнам си колко

Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1326
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: На линия

Re: Разход на бензин на ford fiesta 1.1mi

Мнение от vargala81 » 16 фев 2010, 23:52

по книжка ми дават разход извън градско 5,9...смесено 7,5 ...и градско 9,8 .кво излиза 27% разлика между извън градско и смесено.31% е разликата между смесено и градско .Разликата между градско и извън градско е 65% за зимата не знам но от 10 градско ми скача на 12-13 :lol: извън градското не скача много,най-много 5% :lol: това е за моя двигател .Ладата ми беше на газ и зимата гореше 10-11 градско 8 извън градско,кранчето на втората камера беше затворено и повече от 130 не вървеше :lol:Същата газова преди това беше на първата ми кола Фиат Крома 2.0 кубика двувалка ,незнам колко коня беше но по същия начин със почти затворено кранче на 2ра камера гореше 10 извън градско и 13- 14 градско.

martin7905
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 30 ное 2009, 15:46
Модел на автомобила: СИЕРА
Status: Извън линия

Re: Разход на бензин на ford fiesta 1.1mi

Мнение от martin7905 » 07 апр 2010, 00:22

Колеги какво говорите? аз се оплаквам, че сиерата ми харчи 10,2 извънграцко и 12 грацко а е 2.0 - карбуратор.

Потребителски аватар
krasy_kynev
потребител
потребител
Мнения: 66
Регистриран: 11 юни 2009, 15:09
Модел на автомобила: Форд фиеста 89г. 1.1
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Разход на бензин на ford fiesta 1.1mi

Мнение от krasy_kynev » 07 апр 2010, 10:38

Моята харчи по 8 извънградско и 10 градско на газ// бензин не съм я засичал//.не съм сменял мембраните на изпарителя и навярно е за това.това лято съм решил да я карам на бензин и се надявам да ми харчи по малко като сменя бензиновия филтър.За масло няма да говоля моята е ламята спаска по 0.600 мл на 400 км .

Потребителски аватар
gazetto
потребител
потребител
Мнения: 700
Регистриран: 20 фев 2008, 19:38
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1997 TDI Endura de 90hp
ЕН7077АН......и разни временни бегачки :)
Местоположение: с.Опанец - Плевен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Разход на бензин на ford fiesta 1.1mi

Мнение от gazetto » 07 апр 2010, 23:16

Ми незнам кво се оплаквате от разход 9/100 бензин.Според мен за бензинова кола е нормално.Майка ми кара такава фиеста 1.1моно.На смесен е около 8/100.по едно време отиде на 16-17/100,ма кат сменихме ламбдата и се опрай.Отзад направо изхвърляше бензина.Нека и други колеги кажат,аз на тази само и зареждам и незнам колко икономично кара майка ми.Много хора си мислят че кат си купят въшка с 1.1 мотор и той ша вари на пари или ша гори 3/100.
Изображение

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 118 госта