Проблем с Ford Mondeo 1.8tdi

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
fireblade
потребител
потребител
Мнения: 41
Регистриран: 11 дек 2007, 15:25
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 TDI
Status: Извън линия

Проблем с Ford Mondeo 1.8tdi

Мнение от fireblade » 06 яну 2010, 18:02

Здравейте колеги имам следния неприятен проблем с колата.Когато не е карана по далго 3 4 дни неиска да запали само прекуфква и до там когато подавая гас нищо нестава и на 5 6 завартане запалва ама не както трябва ами куфка куфка и бавно си дигне оборотите до 1000 после около 20 сек двигателя работи неравномерно и се оправя.След това го изгасям веднага и пали от раз и работи както трябва.Не съм сигурен дали само като стои далго го прави може и да ви бъркам, но досега ми се е случвало 2 пъти и све беше стояла по 3 4 дни без да се кара.Колата е Форд Мондео 1.8тди 98г двигателя е ендура де.
Мерси предварително на отзовалите се. :)

Потребителски аватар
Атанас
потребител
потребител
Мнения: 857
Регистриран: 18 окт 2006, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo MK2 1.8TDI в сърцето ми
Mondeo MK3 2.2TDCI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с Ford Mondeo 1.8tdi

Мнение от Атанас » 06 яну 2010, 21:02

Отзовавам се :D:
Системата "дърпа" въздух. Следващият път пробвай първо да подкачиш на ръка, и тогава пали. Намираш проблема, отстраняваш го, и имаш кола, която пали от половин оборот при -15 градуса.
То е писано по темата, ама хайде....

Потребителски аватар
зуница
потребител
потребител
Мнения: 200
Регистриран: 29 юни 2007, 23:04
Модел на автомобила: ФОКУС 2.0 ГАЗ-БЕНЗИН
2008г.
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Проблем с Ford Mondeo 1.8tdi

Мнение от зуница » 06 яну 2010, 21:12

По това което описваш ти засмуква въздух.Опитай следното за да си сигурен: Дай контакт без да въртиш и напомпай на подкачващата помпа(черния бутон върху горивния филтър) докато стане твърдо.Върни ключа и след това подгрей и завърти стартера както си е нормално.Ако запали без проблем 100% имаш неплътност в горивната система.Успех!
Не казвай "Хоп!" преди да си скочил!

lyub4o777
потребител
потребител
Мнения: 83
Регистриран: 08 ное 2009, 22:09
Модел на автомобила: ford mondeo 1.8td 98g
Status: Извън линия

Re: Проблем с Ford Mondeo 1.8tdi

Мнение от lyub4o777 » 06 яну 2010, 22:06

Колега имах такъв проблем сложих едно прозрачно маркуче точно преди помпата и гледаш дали има мехурчета ако има мехурчета значи има въздух правиш следното и се оправяш
изсхвърлих инжектора за подкачане на гориво и филтъра те вървят заедно - слагаш обикновен филтър с вход и изход
сменяваш всички маркучи за нафта и всички накрайници така наречените бълзи връзки защото са пълна измишлЬотина слагаш си обикновенни скоби
преди горивния филтър слагаш едно клапанче да не пропуска да се връща нафтата
След като направиш това не требва да имаш мехурчета в контролния маркуч преди помпата
Поздрави и УСПЕХ

Потребителски аватар
gazetto
потребител
потребител
Мнения: 700
Регистриран: 20 фев 2008, 19:38
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1997 TDI Endura de 90hp
ЕН7077АН......и разни временни бегачки :)
Местоположение: с.Опанец - Плевен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с Ford Mondeo 1.8tdi

Мнение от gazetto » 07 яну 2010, 23:51

http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?f=9&t=31533" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

venevenev
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 13 яну 2010, 21:45
Модел на автомобила: mondeo
Status: Извън линия

Re: Проблем с Ford Mondeo 1.8tdi

Мнение от venevenev » 14 яну 2010, 11:48

Проблема ми е следния. Мондео 1.8тди. Пали много лесно и след малко работа почва да мени оборотите и пуши.Миризмата е на неизгоряла нафта. Ходих в супер дизел и ми казаха че всичко е наред.Филтрите са нови.Смехям ги на 10000 заедно с маслото???

Потребителски аватар
gazetto
потребител
потребител
Мнения: 700
Регистриран: 20 фев 2008, 19:38
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1997 TDI Endura de 90hp
ЕН7077АН......и разни временни бегачки :)
Местоположение: с.Опанец - Плевен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с Ford Mondeo 1.8tdi

Мнение от gazetto » 16 яну 2010, 00:08

И аз имам подобен проблем но при мен помпата не ми е зацепена баш кат трябва, но сега е студено.Имам и подозрение за криво клапанче (скоро стана малка инфекция),но не ми се занимава сега.Но моята пали часовник.Щом пали с много въртене значи сигурно е въздух.Пробвай с прозрачното маркуче преди да се заемеш с каквито и да е ремонти.А и свещите може да погледнеш.Ако има една изгоряла в по-студено време трудно пали и отзад понамирисва на неизгоряла нафта,щот от многото въртене е нахвърляло нафта в цилиндъра и неможе да изгори....(според мен де) :shock: Така колата се мъчи да препали на 3 цилиндъра и докат заработи четвъртия тресе....Дано да съм помогнал ;;):

PS: Сега видях че и твоята пали лесно,така че не са свещи :D:
Изображение

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: creative397 и 70 госта