Почистване на смукателния колектор и портовете от сажди?

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
stj
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 16 апр 2010, 20:45
Модел на автомобила: Sierra
Status: Извън линия

Почистване на смукателния колектор и портовете от сажди?

Мнение от stj » 16 апр 2010, 21:06

Приятел от Русе има Фокус 1.8 TDDI и направо казано ме попита: "знам ли добър сервиз в София, където да му свалят и почистят входящия колектор и портовете от саждите, които се натрупвали от газовете връщани през EGR клапана."

Ха помагайте моля!

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Почистване на смукателния колектор и портовете от сажди?

Мнение от Alexi » 17 апр 2010, 10:14

само да спомена че за да се изчистят портовете на главата същата трябва да се демонтира - аз лично не бих го причинил на колата ..колектора също се демонтира и чисти - може и сам да се справи ако не е с 2 леви ръце

Потребителски аватар
Miri4
потребител
потребител
Мнения: 367
Регистриран: 05 май 2009, 20:42
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDCI 2002 г. 115 к.с.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Почистване на смукателния колектор и портовете от сажди?

Мнение от Miri4 » 17 апр 2010, 19:45

Така е.И аз се бях засилил да свалям смукателния колектор до го чистя,но като се размислих се отказах защото няма смисъл ако не се изчисти и главата.За това се задоволих да си изключа ЕГР и да не разбутвам колата докато си върви.

Staiger
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 27 юни 2007, 11:44
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.8 D `98
Местоположение: Дупница
Status: Извън линия

Re: Почистване на смукателния колектор и портовете от сажди?

Мнение от Staiger » 19 апр 2010, 12:50

........по-добре си почистете колектора поне и разкарай тоя глупав ЕГР или си купи нов $$$$$$$$ :D:
Re: ЕГР клапан

Мнениеот Staiger на Пет 17 Юли, 2009 14:06
колега относно този глупав ЕГР клапан запушвай го с една гарнитурка и не му мисли.Аз преди 4 дни направих тази манипулация и ефекта е доста голям, НО не забравяй да си почистиш въздушния колектор ,защото извадих 3 шепи(шепата ми е голяма ) саждуляк под формата на омаслена кал ,на най-далече разположения от ЕГР-ра цилиндър отвора за въздух беше напълно запушен ,а на останалите над 50% ,направо се смаях колко задръстено беше всичко.Свалих колектора остъргах грубо боклука и занесох на една автомивка ,там с някаква пяна го измиха и стана като нов.
Резултата е по -добра динамичнос .намяляване на шума и наj-вече разхода на гориво падна малко.
Доволен съм , а замалко я бях продал колата два дни преди това пътувах и едва се прибрах и бях решил да я махам, но сега ще се повозя още доста.Стана друга кола(фиеста 1.8 Д 1998 г)
....
Нещо не успявам да кача снимки да се види за какво става дума

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Почистване на смукателния колектор и портовете от сажди?

Мнение от Alexi » 19 апр 2010, 15:51

състоянието на ЕГР-а и колектора доста зависи от годините и километрите на колата ,на 10+ годишна кола която не е комън рейл и пуши повечко е нормално да е много замърсено там .. моя ЕГР беше сравнително чист на 4 години и 120к км ,за това се задоволих със затапването му без да чистя нищо ...

Staiger
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 27 юни 2007, 11:44
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.8 D `98
Местоположение: Дупница
Status: Извън линия

Re: Почистване на смукателния колектор и портовете от сажди?

Мнение от Staiger » 20 апр 2010, 12:59

Така си е зависи от годинките ,но мисля че по голям фактор е гнусната нафта която продават по бензиностанциите ни.Защо оня ден пушеше колата като тец , днес след като заредих на друга бензиностанция няма пушеци и върви и не трака,а уж са реномирани бензиностанции ,ама навсякаде правят бъркочи днес е добре утре не ,имало било контрол :mrgreen: .
По-добре да си почисти колегата колектора ,не е кой знае каква сложна работа и няма да навреди

Потребителски аватар
venom4o
потребител
потребител
Мнения: 2793
Регистриран: 07 авг 2006, 18:26
Модел на автомобила: Subaru Legacy GTB 2.0 turbo ,Volvo 960 3.0
Местоположение: София- Банкя
Status: Извън линия

Re: Почистване на смукателния колектор и портовете от сажди?

Мнение от venom4o » 07 юни 2010, 08:46

А от друга страна ако нямаш повишен разход и намалена динамика реално няма смисъл да разглобяваш работещ двигател.
едит: не се ли пише Всмукателен Колектор?

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], Google Adsense [Bot] и 119 госта