Двигателя гасне при студен старт

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
void_
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 08 май 2013, 19:12
Модел на автомобила: Mondeo MKII
Status: Извън линия

Двигателя гасне при студен старт

Мнение от void_ » 08 май 2013, 19:39

Здравейте колеги,
Наскоро станах собственик на Мондео 2, 1.8л.двигател.Взех го от човек който много го е поддържал и глезил.Много съм доволен от колата като цяло.Преди да ми го продаде,продавача ми спомена за един проблем който е наличен по колата.А именно когато се пали мондеото когато двигателя е студен,не може да поддържа нормални обороти на празен ход,закювква се, и гасне.Ако натисна малко педала на газта към около 1200 оборота и подържа така за около 1 минута,като го пусна всичко си е наред.Оборотите си остават стабилни на празния ход на мотора.Форда е с монтиран наскоро газов инжекцион който работи добре.Интересното било че този проблем се появявал от време на време (не е постоянен) и когато аз я купих минавайки през цялостно обслужване,ходих и на диагностика.Тогава всичко беше шест.Според вас от какво може да е проблема.Мисля си дали няма проблем със дюзите? Свещите са нови,както и кабели и т.н.

Всяко предположение от ваша страна би ми било полезно!
Извинявам се ако темата не е поместена правилно.

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Двигателя гасне при студен старт

Мнение от Любо » 09 май 2013, 12:01

Свали и изчисти клапана за празен ход.
Провери вакуумните линии, трябва да са здрави, всичките!
Провери и връзките н ат.нар. малка инсталация на мотора. термодатчик, дюзи, клапан празен ход, датчик колянов вал.
На първото мондео това е една прилично голяма цилиндрична букса зад термостатното тяло под резонаторната кутия на дросела. Предполагам при теб е там също, ч есега на се сещам точно на МК2.
Та гледай за прегоряла изолация.

Почни пъво с клапан за празен ход и вакуумните линии, почти съм убеден че е там някъде проблема.

cvetan.cenkov
потребител
потребител
Мнения: 232
Регистриран: 15 ное 2009, 19:27
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Двигателя гасне при студен старт

Мнение от cvetan.cenkov » 09 май 2013, 16:25

Проблема е в датчика за температурата на мотора.Не дава информация на компютъра и той не отчита че мотора е студен и не обогатява сместа,затова при студен мотор ги имаш тези проблеми

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Двигателя гасне при студен старт

Мнение от Любо » 09 май 2013, 16:57

Възможно е да си прав, но това неможе да го оправи без смана на датчика. От друга страна досега не съм виждал и чувал този датчик така да се прецака, без преди това да има и други симптоми...
void_ пробвай това което съм ти написал в първия пост, първо защото нищо няма да ти струва, освен малк овреме и известно количество обезмаслител. И второ, защото едно почистване на този клапан е полезно, За вакуумите ти трябва само време и да гледаш, и да слушаш за съскане...
Сподели после резултата и ако няма подобрение ще има и други предложения, освен температурния датчик.

stoyanski
потребител
потребител
Мнения: 67
Регистриран: 26 сеп 2009, 23:39
Модел на автомобила: Няколко и все хубави.
Местоположение: България
Status: Извън линия

Re: Двигателя гасне при студен старт

Мнение от stoyanski » 09 май 2013, 22:32

Тая кола има ли стъпков мотор?Ако има преди да запалиш размърдай буксата му,ако трябва я извади и пак я вкарай и тогава пробвай да запалиш,че мен една такава букса на друга марка кола със същите симптоми ме направи на маймуна,а по сервизите едва ли не искаха да ми правят основен ремонт.

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Двигателя гасне при студен старт

Мнение от Любо » 10 май 2013, 08:28

Не е стъпков мотор, а байпасен клапан за въздух. Байпасира дроселовата клапа. Функцията му е като стъпковия мотор, който чрез палче подпира самата дроселова клапа да не се затваря на 100%.
За този клапан съм писал да се изчисти. Естествено трябва да се внимава да не се намокри двигателчето на клапана...

nikolaihh
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 02 мар 2013, 19:59
Модел на автомобила: ford mondeo
Status: Извън линия

Re: Двигателя гасне при студен старт

Мнение от nikolaihh » 12 май 2013, 09:24

void_ написа:Здравейте колеги,
......
аз го имам същия проблем и ми казаха че е от датчика след дебитомера който казва каква е температурата на въздуха който влиза в смукателните тръби дава ми с 25 градуса в повече което обеднява допълнително горивото предимството е че гори по малко недостатака е че гасне сутрин но като задаржиш около 30-40 секунди няма проблем не рови а карай форда е железен аз имам вече 150000 км от време на време отварям да видя все пак двигатела там ли е

bobiraio
потребител
потребител
Мнения: 73
Регистриран: 22 фев 2011, 07:22
Модел на автомобила: Ford Mondeo Mk2 2000г, 1.8i 16V 115 k.с. хечбек , ГИ
Status: Извън линия

Re: Двигателя гасне при студен старт

Мнение от bobiraio » 04 яну 2016, 18:17

Еее ако можеше да каже къде е решението,имам абсолютно същите симптоми.
Mondeo 2000г. ; 1.8 ;115 к.с. Затек ,хечбек,ГИ.
И поне когато пускате тема или се включвате с даден проблем поне напишете резултата ... иначе се губи смисъла от форума.

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Двигателя гасне при студен старт

Мнение от martin1977 » 04 яну 2016, 18:33

Прочети предходния пост и ще разбереш. Ако само това са симптомите, проблема 99% е в датчика за температура на входящ въздух. Може да го провериш, виж в аутодата как става и какви стойности трябва да има. Ако е той, не е скъп. Ако не можеш, намери приятел със същия и вземи на заем да пробваш един-два дена. По-добре сам опитай да го диагностицираш, не се доверявай на случаен сервиз, че ще ти кажат основен ремонт да правиш.

bobiraio
потребител
потребител
Мнения: 73
Регистриран: 22 фев 2011, 07:22
Модел на автомобила: Ford Mondeo Mk2 2000г, 1.8i 16V 115 k.с. хечбек , ГИ
Status: Извън линия

Re: Двигателя гасне при студен старт

Мнение от bobiraio » 05 яну 2016, 14:25

Имам дебитомер, от старото ми Мондео ,за него ли говориш колега? Точно за това не ми се ходи при разни майстори,мн скептично съм настроен. Един ми каза ,че правил настройки по газовото, а след няколко месеца ми казва ,че нямал такъв софтуер и кабел за моя инжекцион ...
Mondeo 2000г. ; 1.8 ;115 к.с. Затек ,хечбек,ГИ.
И поне когато пускате тема или се включвате с даден проблем поне напишете резултата ... иначе се губи смисъла от форума.

bobiraio
потребител
потребител
Мнения: 73
Регистриран: 22 фев 2011, 07:22
Модел на автомобила: Ford Mondeo Mk2 2000г, 1.8i 16V 115 k.с. хечбек , ГИ
Status: Извън линия

Re: Двигателя гасне при студен старт

Мнение от bobiraio » 05 яну 2016, 16:30

Запалих я принудително от ключа на газ и държеше обороти. Превключих на бензин и отново започнаха да падат ,тресе и загасва след около 5-10 сек.
Mondeo 2000г. ; 1.8 ;115 к.с. Затек ,хечбек,ГИ.
И поне когато пускате тема или се включвате с даден проблем поне напишете резултата ... иначе се губи смисъла от форума.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Двигателя гасне при студен старт

Мнение от HACKO » 05 яну 2016, 20:55

Температурния датчик дава грешни данни на компютъра; дюзите са запушени; регулатора не държи нужното налягане или помпата не може да го създаде.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

john_gold
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 08 апр 2024, 13:55
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Двигателя гасне при студен старт

Мнение от john_gold » 08 апр 2024, 14:02

Здравейте,
Някой има ли решение на проблема тук? Потърсих, но не открих такъв темературен датчик на входящия въздух за моя модел форд.

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 841
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Двигателя гасне при студен старт

Мнение от ivchotr » 08 апр 2024, 21:01

Aко разкажеш повече за модела и проблемите му, може и да получиш някакви по-конкретни насоки.
Знам всички вицове за Форд :D

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 63 госта