Подмяна на 1.4 Zetec SE с 1.6 Zetec

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
veleka
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 07 мар 2015, 11:47
Модел на автомобила: ford focus
Status: Извън линия

Подмяна на 1.4 Zetec SE с 1.6 Zetec

Мнение от veleka » 07 мар 2015, 13:55

Здравейте колеги. Възможно ли е на Ford Focus 1.4 zetec SE 2002г. да се сложи по-големия двигател 1.6 zetec ? Задължително ли е минаването на техническа комисия преди регистрацията в КАТ ?
Благодаря предварително.

Потребителски аватар
Lancer
потребител
потребител
Мнения: 366
Регистриран: 07 окт 2012, 06:06
Модел на автомобила: Ford Focus '99
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Подмяна на 1.4 Zetec SE с 1.6 Zetec

Мнение от Lancer » 07 мар 2015, 14:13

Nа въпроса ти не мога да отговоря, но съм се чудил двигател фокус 1.4 защо няма мощността на двигател 1.4, който гледам, че при фиеста е с повече коне, а като че ли е същия Zetec.
Сокол скитник

Потребителски аватар
koinov_bg
потребител
потребител
Мнения: 975
Регистриран: 24 дек 2009, 10:39
Модел на автомобила: Форд Сиера мк1 2.0 115к.с
Местоположение: София.Люлин
Status: Извън линия

Re: Подмяна на 1.4 Zetec SE с 1.6 Zetec

Мнение от koinov_bg » 07 мар 2015, 21:07

Чисто хипотетично до 1.7(от пума) слагаш без проблем от 1.25 до 1.7 концепцията на това поколение двигатели е една и съща.
Проблема е ,че трябва зафължително документ(фактура) за двигателя и минаването на ТЕХНО ТЕСТ за техническа пригодност на автомобила.Дали смяната е извършена качествено и се проверява абсолютно всичко в този автомобил.Като почнеш от кабелите(жиците по компютър и датчици) та свътшиш със самия двигател.
Прави де замерване на двигателя за СО2 емисии и проверки проверки един кош.това цялото удоволствие от проверката на технотеста струва 600 лв.
Отделно пререгистрацията още 100 и те така.
Ако ги правиш просто не го регистрирай с този двигател.Пази всички документи за неговото закопуване и те така.
По добре мъртъв,но пич от колкото жив,но педал *159*

veleka
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 07 мар 2015, 11:47
Модел на автомобила: ford focus
Status: Извън линия

Re: Подмяна на 1.4 Zetec SE с 1.6 Zetec

Мнение от veleka » 15 мар 2015, 11:53

Колегата Койнов напълно ме отказа да предприемам действия, свързани с подмяна на двигателя. Дилемата пред мен беше или да правя основен ремонт на издухалия двигател 1.4 Zetec SE /свързан с повече разходи/, или да монтирам във Фокуса по-мощния 1.6 Zetec . Поразрових се в социалната мрежа и се запознах в кои случаи и задължително преминаването на ТЕХНОТЕСТ. Оказа се, че при смяна на двигател не може да се избегне техническият тест, дори с подмяна на идентичен 1.4 Zetec SE. Сега не ми остава нищо друго, освен да си потърся качествен монтьор в София и да си отремонтирам моето двигателче.

Потребителски аватар
Lancer
потребител
потребител
Мнения: 366
Регистриран: 07 окт 2012, 06:06
Модел на автомобила: Ford Focus '99
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Подмяна на 1.4 Zetec SE с 1.6 Zetec

Мнение от Lancer » 15 мар 2015, 13:36

veleka написа:Колегата Койнов напълно ме отказа да предприемам действия, свързани с подмяна на двигателя. Дилемата пред мен беше или да правя основен ремонт на издухалия двигател 1.4 Zetec SE /свързан с повече разходи/, или да монтирам във Фокуса по-мощния 1.6 Zetec . Поразрових се в социалната мрежа и се запознах в кои случаи и задължително преминаването на ТЕХНОТЕСТ. Оказа се, че при смяна на двигател не може да се избегне техническият тест, дори с подмяна на идентичен 1.4 Zetec SE. Сега не ми остава нищо друго, освен да си потърся качествен монтьор в София и да си отремонтирам моето двигателче.
Я пак се заинтересувай, при смяна със същия модел двигател не мисля, че минаваш на технотест.
Сокол скитник

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Подмяна на 1.4 Zetec SE с 1.6 Zetec

Мнение от HACKO » 15 мар 2015, 14:48

Lancer написа:.....
Я пак се заинтересувай, при смяна със същия модел двигател не мисля, че минаваш на технотест.
Така беше, вече не е, нали хазната трябва да се пълни.
veleka написа:..... Сега не ми остава нищо друго, освен да си потърся качествен монтьор в София и да си отремонтирам моето двигателче.
Трябва ти Митко (fordmaniaka).
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
amonev
потребител
потребител
Мнения: 463
Регистриран: 11 фев 2007, 08:15
Модел на автомобила: Форд Сиера 1983г.
Форд Мондео 1997г.
Местоположение: Разград
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Подмяна на 1.4 Zetec SE с 1.6 Zetec

Мнение от amonev » 16 мар 2015, 09:00

Не питай в социалните мрежи или форумите, а питай в КАТ как е към настоящия момент! Аз пререгистрирах една от колите си при смяната на двигателя й единствено с Договор за продажба на автомобилни части /не е необходимо да е нотариално заверен!/.
Е ли правото право?

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 120 госта