Вибрации и грешки P1344 и Р0167 Focus 1.8 TDDI

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
TZahariev
потребител
потребител
Мнения: 97
Регистриран: 29 юни 2011, 01:14
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDDI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Вибрации и грешки P1344 и Р0167 Focus 1.8 TDDI

Мнение от TZahariev » 25 окт 2016, 13:32

Здравейте колеги,

Проблемът е следния: при студен ДВГ има вибрации (даже таблото влиза в резонанс) до пълното загряване на колата. При работа на празен ход има лек синкав отенък в отработените газове. Вибрациите са най-силни в около 1-2 мин. след старта и постепенно с повишаване на температурата намаляват, а малко след като колата е напълно загряла почти изчезват, но все още ги има. В по-топлото време се наблюдаваха най-вече в завой (и с по-висока и с по-ниска скорост) и постепенно започнаха да се увеличават и да се появяват при повече.

Закачих я да видя за грешки и дава "P1344 - Педал Безсрочни Sensor C Верига Обхват / Ефективност" и "P0167 - О2 нагревател верига (Банка 2, датчик 3)"

Като беше по-топло също ги имаше вибрациите, има ги и на ДВГ над 70 градуса, чак до пълно загряване като и след това трябва да мине малко време докато изчезнат напълно. Така, че и да има изгоряла подгревна свещ не мисля, че ще е от това. Съмнява ме центровка на помпата и ламбда сонда. Не знам как помпата ще размести центровка освен с разтягане на ремъка и веригата (нея не съм я проверявал никога :oops: ). Другото, което според мен е доста възможно е проблем с ламбда сондата - да дава стойности за прекалено богата или прекалено бедна смес (най-вероятно богата според мен).

Кажете на какво може да се дължи и какво да търся, гледам?
Най-"обичам" сектанти и разбирачи, които побългаряват!

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Вибрации и грешки P1344 и Р0167 Focus 1.8 TDDI

Мнение от OgiDogi » 25 окт 2016, 19:15

TZahariev написа:...
Закачих я да видя за грешки и дава "P1344 - Педал Безсрочни Sensor C Верига Обхват / Ефективност" и "P0167 - О2 нагревател верига (Банка 2, датчик 3)"

... Другото, което според мен е доста възможно е проблем с ламбда сондата - да дава стойности за прекалено богата или прекалено бедна смес (най-вероятно богата според мен).

Кажете на какво може да се дължи и какво да търся, гледам?
К'ва ламбда сонда на тая печка? :?
Друг път недей превежда грешката с неизвестни сайтове, някои членове на форума знаят достатъчно добре английски и оригиналният текст ще даде много по-разбрана информация.
Според кода за грешка Р1344, имаш проблем с една от пистите на електронния педал. Подозирам, че това да води след себе си и другата грешка, която по принцип няма общо с печките. Нещо от сорта: педалът едновременно казва на компютъра: "работа на празен ход" и "максимално ускорение"; при което компютърът се шашка и подава гориво, после го намаля и се получава тресене - хем работа на празен ход, хем много гориво = богата смес. Само спекулирам :D
Оправи първо Р1344 (с педал от морга за проба), изчисти грешките и виж как ще се държи и дали ще се появи втората грешка.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
TZahariev
потребител
потребител
Мнения: 97
Регистриран: 29 юни 2011, 01:14
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDDI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Вибрации и грешки P1344 и Р0167 Focus 1.8 TDDI

Мнение от TZahariev » 26 окт 2016, 13:44

Първо - програмата ми ги вади директно на български и затова в кавички съм копирал точно какво изписва.. Английския ми е на доста добро ниво, за да ги превеждам с Google преводач примерно.

Второ - на други "печки" като Focus 1.8 TDCI 115 к.с. ИМА ламбда сонда. За TDDI и аз предполагам, че няма, но не го знам със сигурност.

Грешка 1344 е точно за писта на педала, но това е редовна грешка при сумати коли и при тях няма вибрации или каквато и да е промяна на работата. Имам Astra H 1.9 CDTI 150 к.с. 2005 със същата грешка за педала на газта и няма никакво отражение върху работата на колата. И други коли съм виждал с тази грешка и нямат промяна в работата.

P0167 в някои случаи се свързва и с грешка Р1150 - за нагнетателна помпа.

Затова се чудя какво точно да търся.
Най-"обичам" сектанти и разбирачи, които побългаряват!

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Вибрации и грешки P1344 и Р0167 Focus 1.8 TDDI

Мнение от OgiDogi » 26 окт 2016, 18:00

TZahariev написа:Първо - програмата ми ги вади директно на български и затова в кавички съм копирал точно какво изписва.. Английския ми е на доста добро ниво, за да ги превеждам с Google преводач примерно.
Че смени си интерфейса на английски, за да избегнеш любителски превод :)

TZahariev написа: Второ - на други "печки" като Focus 1.8 TDCI 115 к.с. ИМА ламбда сонда. За TDDI и аз предполагам, че няма, но не го знам със сигурност.

Грешка 1344 е точно за писта на педала, но това е редовна грешка при сумати коли и при тях няма вибрации или каквато и да е промяна на работата. Имам Astra H 1.9 CDTI 150 к.с. 2005 със същата грешка за педала на газта и няма никакво отражение върху работата на колата. И други коли съм виждал с тази грешка и нямат промяна в работата.

P0167 в някои случаи се свързва и с грешка Р1150 - за нагнетателна помпа.

Затова се чудя какво точно да търся.
Нали правиш разлика между комънрейл и обикновен дизел (макар и с електронна помпа)? Едното може да коригира за всяка дюза по отделно, докато другото ще успява да внесе корекция примерно на всеки няколко оборота.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Вибрации и грешки P1344 и Р0167 Focus 1.8 TDDI

Мнение от MapTo_D » 26 окт 2016, 22:29

'Малко' съм не по темата, ама пък много интересно ми стана моя Фокус каква аджеба ламбда сонда има!? Къде е това чудо!? :shock: :mrgreen: :-/:

Потребителски аватар
TZahariev
потребител
потребител
Мнения: 97
Регистриран: 29 юни 2011, 01:14
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDDI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Вибрации и грешки P1344 и Р0167 Focus 1.8 TDDI

Мнение от TZahariev » 27 окт 2016, 09:15

Ами вади ми, че има из сайтове за части, TDCI пред мен нямам, за да проверя, но ми я дава като част на различни места. Възможно е и да е грешно вкарана част и да не е за 1.8 TDCI, а за 1.8 бензин примерно, но на няколко места ми излезе.
Най-"обичам" сектанти и разбирачи, които побългаряват!

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Вибрации и грешки P1344 и Р0167 Focus 1.8 TDDI

Мнение от Didibao » 27 окт 2016, 11:04

TDCI Няма сонда, не я търсeте.
Изображение

Потребителски аватар
TZahariev
потребител
потребител
Мнения: 97
Регистриран: 29 юни 2011, 01:14
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDDI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Вибрации и грешки P1344 и Р0167 Focus 1.8 TDDI

Мнение от TZahariev » 31 окт 2016, 10:14

Свалих педала на газта. Дайте идея как да го отворя без да го счупя, за да почистя пистите и да пробвам дали няма да се оправи.
Най-"обичам" сектанти и разбирачи, които побългаряват!

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], Google Adsense [Bot] и 112 госта