Въпрос за гърнетата

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
tina.k
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 12 юни 2007, 20:46
Модел на автомобила: Mondeo
Status: Извън линия

Мнение от tina.k » 25 юли 2007, 14:15

Ето резултатите от проучванията ми за цени на гърнетата за моята кола.

Крафт: 02/974-50-32
катализатор универсален - около 250лв
средно - 76лв - ПОПРАВКА - грешно бях разбрала за 176лв
к-т задно - 164лв - всичко алуминизирано
Още към 70-80 лв за монтаж и разните дребни чарколяци около монтажа - скоби и др. + отделно за тръбите, но не можеха цена да кажат така - трябвало с колата да ида.

Косер: 02/961-59-06
гърнетата са Полмостроу
средно - 65лв
задно - 2х86лв - всичко алуминизирано

ЕМ Комплект 33: 02/978-97-66
катализатор ВИТО универсален - 270лв
гърнетата са Полмостроу
средно - 86лв
задно - 2х95лв - всичко алуминизирано

Утре като си я взема от сервиза за ходова част ще я заведа в съседство при майстори за гърнетата и ще видя и те какво ще предложат като гърнета, цени и т.н и ще пиша пак.

Общо взето се ориентирам да постъпя по следния начин:
Катализатора - засега остава
Средно гърне - от Косер - 65лв - моето е супер смляно след близка среща с едно Созополско паве преди 2 месеца - изкърпиха ми го още веднага и малко го поопънаха, но ... май не е зле да го сменя.
Задно гърне - к-т от Крафт - 164лв - моите ми се струват здрави, но утре ще видя какво ще кажат майсторите - може само така да ми се струват.
За майстора - приемам мнения и препоръки - то е ясно - да работи добре и възможно най-евтино.
След това - диагностика в Мото Пфое + газов анализатор, за да кажат как е катализтора и тогава ще го мисля него.


И тук промяна в плановете - вероятно проблема е в средното гърне, така, че утре или петък отивам в Крафт - грешно бях разбрала за цената на средното гърне че е 176лв, а тя е 76лв, което си е съвсем друго. За монтаж също звучи нормално. Ще пиша пак.
Последна промяна от tina.k на 25 юли 2007, 16:50, променено общо 1 път.

tonitoniton
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 30 дек 2007, 23:42
Модел на автомобила: siera 2.0i 4х4
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

Мнение от tonitoniton » 14 яну 2008, 18:39

новото си е ново,каквото искаш гърне сложи,поне 2 години нищо не бараш.старата сиера като ги смених.вече трета година съм ги забравил а са някакви ментаци

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 95 госта