Подлакътник Ford Fiesta 2004 - кой е подходящ?

Екстериор и интериор.
Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Подлакътник Ford Fiesta 2004 - кой е подходящ?

Мнение от cenzor » 17 ное 2006, 21:24

Привет!.
Реших да сложа на моята Фиеста подлакътник, че в тези задръствания в София да има къде да се подпра. :P
За съжаление сред наличностите в Мото Пфое не мога да се ориентирам кой и дали изобщо някой от наличните подлакътници е подходящ?! :shock:
http://www.motopfohe.bg/Search/search1. ... 2%ED%E8%EA
Това са наличните подлакътници.

Има и вариант 2 - да взема някой от тези - Барче подлакътник ( http://www.topspeed.bg/catalogue.php?ci ... 91273f8c53" onclick="window.open(this.href);return false; ) , но ще пробвам с оригинално първо ( ако изобщо има за тази фиеста).

Потребителски аватар
V_A_N_K_A_T_A
потребител
потребител
Мнения: 381
Регистриран: 03 сеп 2005, 15:03
Модел на автомобила: Alfa 156 2.0 20V Turbo;Ford Mondeo Turnier 1.8 16V 93'
Местоположение: Хасково,София-Дървеница
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от V_A_N_K_A_T_A » 17 ное 2006, 23:11

Ами моя Микрокат казва,че за твоята фиеста няма в този списък.Каталожния номер на подлакътника за този модел е 045А06А,може и да греша,но при мен е така.За тези от другия линк,мисля че не е добър вариант,виждал съм в много коли и не стоят добре,не се връзват с нищо,а и за качеството не е сигурно какво е...
Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от cenzor » 18 ное 2006, 17:23

V_A_N_K_A_T_A написа:Ами моя Микрокат казва,че за твоята фиеста няма в този списък.Каталожния номер на подлакътника за този модел е 045А06А,може и да греша,но при мен е така.За тези от другия линк,мисля че не е добър вариант,виждал съм в много коли и не стоят добре,не се връзват с нищо,а и за качеството не е сигурно какво е...
Благодарности за каталожния номер, ще попитам в МофоПфое дали евентуално може да се намери или ще се огледам по автоморгите.

Иначе- онези от втория линк за съжаление изглеждат като сглобявани в мазето на Чичо Ли , и никак не ми вдъхват доверие. :D Показах ги само като краен случай, може евнетуално да взема такова и да го тапицирам с цвят като моята тапицерия. :wink:

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от cenzor » 11 яну 2007, 20:41

Най-накрая си намерих нещо , което лови окото и изглежда много практично изработено, в един руски сайт.
http://exist.ru/cat/accmain/groups.asp? ... pID=1&om=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Сега остава да измисля как да го намеря и в Бълария.

:P

http://exist.ru/cat/accmain/image.asp?c ... i36051.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Kocko
потребител
потребител
Мнения: 725
Регистриран: 01 дек 2005, 23:28
Модел на автомобила: Ford Orion MK5
Mercedes CLK W209
Seat Ibiza J
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от Kocko » 16 яну 2007, 10:51

Ето как, нали вече сме в ЕС, но ще пиеш студена вода ми се струва :)

Клик

нещо sehr teuer ми намирисва работата!
Изображение Изображение

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от cenzor » 16 яну 2007, 11:04

Kocko написа:Ето как, нали вече сме в ЕС, но ще пиеш студена вода ми се струва :)

Клик

нещо sehr teuer ми намирисва работата!
:D Намерих го този... ама цената е :shock: .
Между другото си взех кожен маншон:

Schaltmanschette für Ford Fiesta 02 Vergrößern = Bild anklicken
Leder schwarz
Preis inkl. gesetzl. MwSt. Vergrößern = Bild anklicken
Art.-Nr.: W 5 000 501 Preis: 50,00 EUR
Изображение

Само , че за 8 лв , вместо за 50 евро. :D
Стана трепач. Сега си търся и подобно кожено маншонче за ръчната спирачка.


А и хвърлих оченце на ECS - Electronic Climate System Fiesta, намират се за около 300 евро и ми се струват по-разумна инвестиция отколкото барче-подлакътник за 160 евро. :P

Потребителски аватар
Kocko
потребител
потребител
Мнения: 725
Регистриран: 01 дек 2005, 23:28
Модел на автомобила: Ford Orion MK5
Mercedes CLK W209
Seat Ibiza J
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от Kocko » 16 яну 2007, 11:49

:) знаех си че няма да ги дадеш тези пари за нещо такова. Кожухчето изглежда чудесно. Не знам естествена кожа ли е, но на снимката изглежда добре. Не знам защо обаче си го сменил онова гуменото. Страшно много ми харесва. Аз даже мислех да търся жигулско да си доизгавря скоростния лост на Ориона. Надявам се да го пазиш, метнал съм око на една Фиеста нафтова печка и ако я взема сигурно ще почна да си човъркам по нея :)

Това за климатика е жестоко като идея. М/у другото няма ли вече някакъв начин да се отърве човек от грозния фабричен касетофон и да си сложи нормален DIN size плеър.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от cenzor » 16 яну 2007, 12:45

Kocko написа::) знаех си че няма да ги дадеш тези пари за нещо такова. Кожухчето изглежда чудесно. Не знам естествена кожа ли е, но на снимката изглежда добре. Не знам защо обаче си го сменил онова гуменото. Страшно много ми харесва. Аз даже мислех да търся жигулско да си доизгавря скоростния лост на Ориона. Надявам се да го пазиш, метнал съм око на една Фиеста нафтова печка и ако я взема сигурно ще почна да си човъркам по нея :)

Това за климатика е жестоко като идея. М/у другото няма ли вече някакъв начин да се отърве човек от грозния фабричен касетофон и да си сложи нормален DIN size плеър.
От естествена кожа е маншончето, тънка ( като агнешка напа) . Не съм махал оригиналното, а нарочно го поставих отгоре. Ето снимки:
ИзображениеИзображениеИзображение

Колкото до касетофона - мисля, че в МотоПфое продават преходниче от двоен ДИН към нормален касетофон. Макар,ч е мен лично оргиналното много ми харесва , а и плейва идеално. :D


Такааа, за проба - махнах гуменото уплътнение и оставих само кожата:
Изображение
Също изглежда приятно. :)

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от cenzor » 24 яну 2007, 12:49

:D Намерих каквото ми трябва.
Сега остава и да намеря как да си го доставя. :D
Изображение

Потребителски аватар
Kocko
потребител
потребител
Мнения: 725
Регистриран: 01 дек 2005, 23:28
Модел на автомобила: Ford Orion MK5
Mercedes CLK W209
Seat Ibiza J
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от Kocko » 24 яну 2007, 13:13

Много добре... ама много красива... как ще дадеш обаче 75 паунда само не знам, много ми се струва... прекалено е! Няма ли оригинални. И защо не провериш в ЕураТек? На Октавиите им е много красиво и компактно подлакътничето. А и кожичката е добре без гуменото, с гуменото ми идва много претрупано... Все пак колата е твоя!
Изображение Изображение

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от cenzor » 24 яну 2007, 13:15

Kocko написа:Много добре... ама много красива... как ще дадеш обаче 75 паунда само не знам, много ми се струва... прекалено е! Няма ли оригинални. И защо не провериш в ЕураТек? На Октавиите им е много красиво и компактно подлакътничето. А и кожичката е добре без гуменото, с гуменото ми идва много претрупано... Все пак колата е твоя!
Хм, айде сега ме вкара в размиси. Ще погледна един познат с Октавия да видя какви са й размерите.

Иначе - знам, че е скъпо... :D ама пусти мерак. Писах и на едни в Унгария продават почти същото , да видя каква цена ще кажат от там.


EDIT : http://www.kamei-online.co.uk/allprods_17.htm" onclick="window.open(this.href);return false; :shock: Tези за Октавия са на двойна цена май. :lol:

Потребителски аватар
Kocko
потребител
потребител
Мнения: 725
Регистриран: 01 дек 2005, 23:28
Модел на автомобила: Ford Orion MK5
Mercedes CLK W209
Seat Ibiza J
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от Kocko » 24 яну 2007, 15:48

Eххх ти на Камеи отиваш! :) Шкода имат 2 вида, тука колегите имат две служебни, на едната излиза от облегалката, на другата е хваната долу,както е при твоята, виж там какво предлагат. Много качествени са оригиналните на Шкодите. А и предполагам по=евтини от тези на Ауди. А и какво стана с Мото Пфое. Пита ли ги дали предлагат такива работи?

Ако не може да се намери... 75 паунда... и готово, но все си мисля че е прекалено за парче пластмаса :)
Изображение Изображение

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от cenzor » 24 яну 2007, 15:56

Kocko написа: А и какво стана с Мото Пфое. Пита ли ги дали предлагат такива работи?
:D
Имат в МотоПфое клик, но не знам кой за коя машина е.
А и доколкото знам - няма оригинален подлакътник за този модел, а само third party. :D
Някой с Микрокат 2005 подръка да ми сподели всъщност дали съм прав ?

Потребителски аватар
chains
потребител
потребител
Мнения: 1161
Регистриран: 08 мар 2005, 23:25
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 TDI `94 CLX Turnier & Focus 1.6 V16 `00 Turnier
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от chains » 25 яну 2007, 17:40

Така сега да ти споделя моя опит! Това с визията е добре, ама като си се запалил по тозе аксесоар по-добре се разходи из различните авто магазини и като си харесаш модел го пробвай /в смисъл просто го постави между седалките на мястото на което ще бъде за да разбереш дали ти е удобен/ и така си избери модела който събере най-много точки по показатели: визия и комфорт!

пп: аз така преди години си купих от каталог подлакътник /на снимката беше ок/, и на живо външно беше ок, ама след като го монтирах на аудито ми стигна до сливиците и меко казано ми беше "неудобен"!

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от cenzor » 25 яну 2007, 18:49

chains написа:Така сега да ти споделя моя опит! Това с визията е добре, ама като си се запалил по тозе аксесоар по-добре се разходи из различните авто магазини и като си харесаш модел го пробвай /в смисъл просто го постави между седалките на мястото на което ще бъде за да разбереш дали ти е удобен/ и така си избери модела който събере най-много точки по показатели: визия и комфорт!

пп: аз така преди години си купих от каталог подлакътник /на снимката беше ок/, и на живо външно беше ок, ама след като го монтирах на аудито ми стигна до сливиците и меко казано ми беше "неудобен"!
Тези по Илиенци ( от където идват подлакътниците в авто магазините) ги гледах внимателно. За съжаление не стават на моето въше... :D
Просто е тесничко между седалките, а самите подлакътници са много широки.
Ама ми е влязло в главата, та ще го направя скоро де, ще си намеря подходящ подлакътник, ако не- ще си издялкам един. :P :P

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от cenzor » 22 фев 2007, 22:10

Оказа се, че илиенските подлакътници стават за моята Фиеста ( оказа се доста по-широка отколкото си мислех).
Взех си този , за 20лв.
Не е много зле изработката, прилична изкуствена кожа, добре зашита. Пластмасите на стойките за чаши са масивни ( макар и в малко избледняло черно). Затова малко водна шкурка + черен спрей и станаха както трябва.
Отделно го разглобих изцяло завих всички болтове наново , изпилих тук- таме пластмасите и лъснах всичко.
Получи се доста приятно.
Отделно - вместо както е на снимката ( с метални стойки) , за моя радост - подлакътника беше с масивна пластмаса, която беше същата на цвят и "текстура" като тази в колата ми.
Разпробиването, пасването и закрепването ми отнеха около час.

Монтирах и мисля, че стана доста прилично. Утре на светло ще направя снимки и ще споделя впечатления.
:D

Потребителски аватар
Kocko
потребител
потребител
Мнения: 725
Регистриран: 01 дек 2005, 23:28
Модел на автомобила: Ford Orion MK5
Mercedes CLK W209
Seat Ibiza J
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от Kocko » 23 фев 2007, 02:35

Даваааай! :) Дай да видим как е станало, че това е един от подлакътниците, които не са ми много любими, но ако наистина се е получило добре, ще инвестирам и аз! Този уикенд си купих от Метро сиви стелки, че си мечтаех за светли стелки от доста време, а бежави под 45 лева досега не бях намерил, та затова сиви, с малко рязане се получи много добре. Много красиво стана, и вече задните ми стелки пасват по размер (никога досега не се е случвало). Сега само требе да мина да си купя пластмасови нитчета за интериора, хич не ми се слага Микрокат, но какво да се прави!

Но наистина искам да видя как се е получило, даже може да направим една Фордовка, за да го видя наживо! И я обясни къде точно го хвана долу? Не си дупчил конзолата, нали?
Изображение Изображение

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от cenzor » 23 фев 2007, 09:21

Kocko написа:

Но наистина искам да видя как се е получило, даже може да направим една Фордовка, за да го видя наживо! И я обясни къде точно го хвана долу? Не си дупчил конзолата, нали?
Продупчих конзолата , по 4 малки дупки от ляво и дясно.
Изобщо не си личи, а ако реша да го махам - дупките лесно могат да се заличат.
За удобство- на мен ми е удобно , но съм доста висок. Евентуално на по-нисък човек може да му дойде малко висок ( което се оправя със захващане по-ниско на подлакътника).
Леко се клати наляво-надясно , защото е висок и е хванат само на две части ( стойки), засега не ми пречи това.
Връзва се с интериора, не ми пречи много на дърпането на ръчната спирачка( а и тя се ползва по презумпция 2-3 пъти дневно).
Не пречи изобщо на скоростия лост, и може да се сменяват скоростите докато си облегнал ръката на подлакътника.

Извинявам се, че още нямам снимки , но после ще се погрижа.

Потребителски аватар
Kocko
потребител
потребител
Мнения: 725
Регистриран: 01 дек 2005, 23:28
Модел на автомобила: Ford Orion MK5
Mercedes CLK W209
Seat Ibiza J
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от Kocko » 23 фев 2007, 12:37

Не пречи изобщо на скоростия лост, и може да се сменяват скоростите докато си облегнал ръката на подлакътника.
Точно това търся, че в момента като се уморя малко от каране си облягам лакътя на ръба на облегалката и след време ме заболява кръста. При мен няма да се получи със захващането на конзолата, там ми е много ниска, трябва алтернативи да се мислят. Давай снимките сега! :)
Изображение Изображение

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Обещаните снимки , макар и с телефон :

Мнение от cenzor » 23 фев 2007, 15:07

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение - захващането и болтчетата
Изображение

:D

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта