Форд Фокус разход на гориво

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
peter_k
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 05 фев 2009, 18:34
Модел на автомобила: Фокус TDCI 115hp, 2004
Status: Извън линия

Форд Фокус разход на гориво

Мнение от peter_k » 05 фев 2009, 19:17

Здравейте колеги, повода да пиша на тази тема е че от скоро съм собственик на Форд Фокус 1,8 TDCI (115 к.с.) и както се досещате силно ме вълнува въпросът за разхода на гориво на автомобила. До момента съм направил две проби: 1) От светването на лампата сипвам 10л. Shell V-Power и карам само градско (Пловдив) без настъпване (макс. до 2000 оборота) - резултат 130 км. пак до светване на лампата за резервата, т.е. около 7,7 л/100км.; 2) зареждам 12 л. гориво (обикновенна Shell) и каране нормално без ограничения ... до светване на лампата ... точно 120 км. което както и да го смятам си е 10л/100км. Та въпросът ми е това нормално ли е за този двигател при положение че по каталог го дават 7,2л./100 км. Още инфо за колата е модел 2004 г. на около 120000 км., току що сменени всички възможни филтри и консумативи. Има една особенност която си мислех че ще изчезне след смяната на консумативите но уви ... когато е студена не работи равномерно (при подаване на газ леко потреперва) дори гасне понякога и така докато загрее, а това се случва чак след някъде от около 20-на км. (за да застане стрелката на водата по средата) и тогава проблемът изчезва но и аз обикновенно вече съм паркирал (т.е карам на малки разстояния, в рамките на града). Ако разхода не е нормален има ли според вас този проблем нещо общо с горенето; възможно ли е да е повреден термостата или компа?? А, и още: в момента е с летни гуми 205/55/16 (напомпени според спецификациите), ако това ще ви помогне. Благодаря предварително!

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Форд Фокус разход на гориво

Мнение от cenzor » 05 фев 2009, 20:46

Прави тестовете с "пълно-пълно", а не "празно-празно".
Тоест наливаш до макс (да протече навън :mrgreen:), караш поне 200км, после пак на макс.
После делиш литрите на изминатите км, умножаваш по 100 и получаваш разхода си: х/100км.
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

Потребителски аватар
tosho
потребител
потребител
Мнения: 119
Регистриран: 22 авг 2008, 16:38
Модел на автомобила: Focus'03 Tddi 90ps
Focus '08 tdci 115ps
Местоположение: Poland, Warsaw
Status: Извън линия

Re: Форд Фокус разход на гориво

Мнение от tosho » 05 фев 2009, 20:53

Колегата Cenzor е прав .Винаги пълно -пълно. На къси разстояния и така добър разултат ти е излязъл.
Моето градско каране е до 2.500об. но при мен е поне 30км до работа- и ми излиза ок 6.2/100км

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Форд Фокус разход на гориво

Мнение от MapTo_D » 06 фев 2009, 22:26

Неравномерната работа и гасненето на двигателя се дължи на проблем...сперед мен, но какъв точно не мога да ти кажа понеже нямам идея :lol: , дано някой колега може да помогне или в сервиз за по-сигурно! Тоя разход от 10/100 ми се вижда Ненормален :shock: , но мисля че и начина ти на засичане не е правилен...колегите по-горе са казали как точно, а за по точно като пълниш догоре да го правиш на една бензиностанция и на една и съща колонка, защото лъжат различно всичките :D ! Аз лично съм виждал замерване на колонки доста често /понеже поработвам на бензиностанция/ и мога да кажа, че лъжат различно но винаги в рамките на допустимото каквото и да значи това :lol: :D Та да кажа и за моя Фокусник, извънградско не съм засичал до сега, градско за Варна ми прави м/у 7,5 и 7,8 и това при положение, че доста често е около и над 3к оборота...а веднъж засичах и нещо като смесен цикъл... 780 км градско и 230 извънградско / със скорости на моменти до 180, 190/... даде ми разход 6,7 което е доста прилично според мен!
P.S. Честито за покупката, със здраве да си я караш количката и дано е безаварийно :)

peter_k
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 05 фев 2009, 18:34
Модел на автомобила: Фокус TDCI 115hp, 2004
Status: Извън линия

Re: Форд Фокус разход на гориво

Мнение от peter_k » 09 фев 2009, 19:41

Благодаря за мненията, колеги! Засега ще отложа засичането докато не посетя Мото-Пфое (колкото и да не ми се иска, понеже не съм особено очарован от обслужването там, а за цените да не говорим) тъй като проблема ми се вижда доста деликатен и се надявам там да имат нужната техника за диагностицирането му и ще Ви държа в течение за резултата. А сега само мога да допълня какво още открих междувременно (макар и малко отклонение от основната тема), та явно фокуса е имал преден лек удар и в резултат някои дреболии са поизпочупени даже тромбата липсваше напълно та се наложи да слагам нова; при някои детайли липсваха крепежни елементи (интеркоолера, радиатора), но по-интересното е че като сравнявам двигателя с този на приложената снимка открих че при мен такава кутия липсва напълно, та въпросът ми е някой знае ли за какво точно служи и дали може да има общо с по-горе споменатия проблем. Освен това в сервиза където обслужиха колата откриха два клапана на горивната система (предположението беше заради допълнителна сигурност към алармената система, но кой знае...), които са слагани допълниетлно и заради единия от които имаше голямо налягане в маркучите за обратната нафта и направо се измъкваха от дюзите. Както и да е единият го изолирах и проблема с теча се оправи, но остана този с прекъването ... мдаа предполагам вече какво ще ме посъветвате още утре ще запиша час за прием ... пък да видим какво ще излезне.
11229604008228361_5.JPG

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 15 госта