Проблем с Фокус 1.8 TDdi

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Потребителски аватар
o.vasilev
потребител
потребител
Мнения: 132
Регистриран: 20 апр 2010, 18:23
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDdi 66kW '01
Status: Извън линия

Проблем с Фокус 1.8 TDdi

Мнение от o.vasilev » 04 апр 2011, 10:42

Здравейте колеги,
Скоро ми се появи един проблем на Фокуса. Състои се в това, че при скорост 80-120, като подам повече газ колата почва да тресе (вибрира) доста. Скоростният лост така се тресе, че имам чувството, че ще изключи от скорост. Криви, небалансирани гуми и джанти са изключени като вероятен проблем. Карано е със два различни комплекта гуми и джанти, като и двата са нови. Ще съм благодарен ако някой може да изкаже мнение от какво би могъл да е проблема. Също така ако някой мисли, че може да го оправи ще е чудесно. Плащам си колкото струва и черпя домашна ракия :)
Още едно допълнение към темата е, че не усещам колата да губи мощност. Набира си като преди като я настъпя, просто почва да вибрира.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Проблем с Фокус 1.8 TDdi

Мнение от HACKO » 04 апр 2011, 10:58

Износени вътрешни карета. Тресе само при ускоряване, нали, при равномерно движение и като е изключена от скорост не тресе.
Преди да се радваш, във форума беше коментирано, че вътрешните карета вървят комплект със полуоската и ги има само в МП и цената е ..........
Добрата вест е, че ако не те притеснява, може да изкара така дълго, но трябва да избягваш режима в който тресе и да ускоряваш по-плавно.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
o.vasilev
потребител
потребител
Мнения: 132
Регистриран: 20 апр 2010, 18:23
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDdi 66kW '01
Status: Извън линия

Re: Проблем с Фокус 1.8 TDdi

Мнение от o.vasilev » 04 апр 2011, 11:08

Точно така е. Само като набира го има това вибриране. Иначе не трепка. Чух мнение, че имало вероятност и да е някакъв тампон на двигателя. И определено тампон ми звучи по-добре, но ако наистина са каретата ще се ръсят пари :(

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Проблем с Фокус 1.8 TDdi

Мнение от HACKO » 04 апр 2011, 11:10

Не е тампон.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
o.vasilev
потребител
потребител
Мнения: 132
Регистриран: 20 апр 2010, 18:23
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDdi 66kW '01
Status: Извън линия

Re: Проблем с Фокус 1.8 TDdi

Мнение от o.vasilev » 04 апр 2011, 13:51

А има ли някакъв по-елементарен начин да се разбере какво точно се е разбило? Дали е карето или полуоска и от коя страна точно, за да знам какво да търся по моргите.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Проблем с Фокус 1.8 TDdi

Мнение от HACKO » 04 апр 2011, 14:17

Има, полуоската не може да се разбие, каретата се проверяват за луфт на ръка.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
chefo_ukr
потребител
потребител
Мнения: 718
Регистриран: 15 юни 2008, 09:30
Модел на автомобила: ФОРД МОНДЕО 2.0ТДДИ
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Проблем с Фокус 1.8 TDdi

Мнение от chefo_ukr » 04 апр 2011, 22:32

Полуоска може да се купи и нова около 200-300лв с каретата МЕТЕЛИ.Другото НАСКО правилно те е насочил.Мисля че ЕВРО-07 ги имаше потърси.Успех
Изображение

Потребителски аватар
baidido
потребител
потребител
Мнения: 1254
Регистриран: 22 фев 2008, 08:39
Модел на автомобила: Форд Мондео 2.0 TDDI Ghia 2002
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Проблем с Фокус 1.8 TDdi

Мнение от baidido » 04 апр 2011, 23:07

Чефо, това Metelli, нали знаеш как му казват и то неслучайно-Ментели. Не знам кое е по-лошия вариант-смотана нова или 2-ра употреба полуоска. Може би нова, дано не ми се налага така да избирам :)
Който кара Форд е горд!

Потребителски аватар
chefo_ukr
потребител
потребител
Мнения: 718
Регистриран: 15 юни 2008, 09:30
Модел на автомобила: ФОРД МОНДЕО 2.0ТДДИ
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Проблем с Фокус 1.8 TDdi

Мнение от chefo_ukr » 06 апр 2011, 11:38

baidido написа:Чефо, това Metelli, нали знаеш как му казват и то неслучайно-Ментели. Не знам кое е по-лошия вариант-смотана нова или 2-ра употреба полуоска. Може би нова, дано не ми се налага така да избирам :)
Е то има и други примерно GR.Дидо рано или късно ще избираш просто малко караш :idea: Пък и цената нали не е 1200лв може да си ги сменяш като консуматив :D
Изображение

toci231
потребител
потребител
Мнения: 19
Регистриран: 10 апр 2011, 18:25
Модел на автомобила: ford fokus
Status: Извън линия

Re: Проблем с Фокус 1.8 TDdi

Мнение от toci231 » 10 апр 2011, 18:49

Здравейте колеги,нов съм в форума и несъм сигурен дали тук мястото да попитам хора като вас-които са на ти-с фордовете,купих си преди два дни форд фокус 2000г. 1.8 тдди 90к.с.,питането ми е -слушам от познати че гнп-е било електронно и давали големи проблеми,има ли нещо верно? Засега пали хубаво-върви като луда -и гори бая,пропушва черно но се изтрелва, :? -нека някой да сподели мнение,благодаря предварително

Потребителски аватар
Dian_bonev
потребител
потребител
Мнения: 158
Регистриран: 20 яну 2009, 22:17
Модел на автомобила: fokus
Местоположение: Bqla (ruse)
Status: Извън линия

Re: Проблем с Фокус 1.8 TDdi

Мнение от Dian_bonev » 10 апр 2011, 19:37

колега довери се на колегата \" НАСКО\" а и аз имах същия проблем с моя и си беше именно това което каза той :)

Потребителски аватар
chefo_ukr
потребител
потребител
Мнения: 718
Регистриран: 15 юни 2008, 09:30
Модел на автомобила: ФОРД МОНДЕО 2.0ТДДИ
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Проблем с Фокус 1.8 TDdi

Мнение от chefo_ukr » 10 апр 2011, 22:01

toci231 написа:Здравейте колеги,нов съм в форума и несъм сигурен дали тук мястото да попитам хора като вас-които са на ти-с фордовете,купих си преди два дни форд фокус 2000г. 1.8 тдди 90к.с.,питането ми е -слушам от познати че гнп-е било електронно и давали големи проблеми,има ли нещо верно? Засега пали хубаво-върви като луда -и гори бая,пропушва черно но се изтрелва, :? -нека някой да сподели мнение,благодаря предварително
Карай с нормална нафта сменяй редовно филтъра и това е,кво я мислиш.Дали помпа или дюзи(тдци) все пари струва и то не е само при ФОРДАЦИТЕ.Успех и приятни мигове с Форделата
Изображение

Потребителски аватар
o.vasilev
потребител
потребител
Мнения: 132
Регистриран: 20 апр 2010, 18:23
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDdi 66kW '01
Status: Извън линия

Re: Проблем с Фокус 1.8 TDdi

Мнение от o.vasilev » 14 апр 2011, 10:47

toci231 написа:Здравейте колеги,нов съм в форума и несъм сигурен дали тук мястото да попитам хора като вас-които са на ти-с фордовете,купих си преди два дни форд фокус 2000г. 1.8 тдди 90к.с.,питането ми е -слушам от познати че гнп-е било електронно и давали големи проблеми,има ли нещо верно? Засега пали хубаво-върви като луда -и гори бая,пропушва черно но се изтрелва, :? -нека някой да сподели мнение,благодаря предварително
Щом гори бая имаш проблем. Аз съм със същия Фокус, само че 2001 и съм страшно доволен от разхода. Зимата в най-големите студове ми даде 7.5 в София. И това при положение, че я карам само от вкъщи до работа, което е 4 км. С други думи двигателя няма време и да ми загрее :lol:. А относно моя проблем с вибрациите, преди малко бях в Pit Stop. Пичовете ми намериха скъсан долен тампон на двигателя. Стискам палци вибрациите да са ми от него и да не трябва да сменям полуоски. Като го сменим ще споделя впечатления от ремонта.

toci231
потребител
потребител
Мнения: 19
Регистриран: 10 апр 2011, 18:25
Модел на автомобила: ford fokus
Status: Извън линия

Re: Проблем с Фокус 1.8 TDdi

Мнение от toci231 » 22 апр 2011, 11:18

Колегин кажете от каде да започна,за четвърти път засичам колата-и разхода направо ме трепе,Форд 1.8 Тдди 90к.с.-над 10-на 100км.-градско,това според мен е убииствено,смених всичи консумативи освен горивния филтър но неможе да е от това,даи те някъв савет-откаде да започна-благодаря предварително.Аз живея отскоро във Варна-даже незнам и каде да я закарам да я погледна

Потребителски аватар
baidido
потребител
потребител
Мнения: 1254
Регистриран: 22 фев 2008, 08:39
Модел на автомобила: Форд Мондео 2.0 TDDI Ghia 2002
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Проблем с Фокус 1.8 TDdi

Мнение от baidido » 22 апр 2011, 11:34

toci231 написа:Колегин кажете от каде да започна,за четвърти път засичам колата-и разхода направо ме трепе,Форд 1.8 Тдди 90к.с.-над 10-на 100км.-градско,това според мен е убииствено,смених всичи консумативи освен горивния филтър но неможе да е от това,даи те някъв савет-откаде да започна-благодаря предварително.Аз живея отскоро във Варна-даже незнам и каде да я закарам да я погледна
Ела някой път на фордовка във Варна и все ще се намери някой да даде решение или да те пратим където трябва :)
Който кара Форд е горд!

toci231
потребител
потребител
Мнения: 19
Регистриран: 10 апр 2011, 18:25
Модел на автомобила: ford fokus
Status: Извън линия

Re: Проблем с Фокус 1.8 TDdi

Мнение от toci231 » 22 апр 2011, 11:42

baidido написа:
toci231 написа:Колегин кажете от каде да започна,за четвърти път засичам колата-и разхода направо ме трепе,Форд 1.8 Тдди 90к.с.-над 10-на 100км.-градско,това според мен е убииствено,смених всичи консумативи освен горивния филтър но неможе да е от това,даи те някъв савет-откаде да започна-благодаря предварително.Аз живея отскоро във Варна-даже незнам и каде да я закарам да я погледна
Ела някой път на фордовка във Варна и все ще се намери някой да даде решение или да те пратим където трябва :)
А какво означава това и каде тябва да доида :D

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Проблем с Фокус 1.8 TDdi

Мнение от MapTo_D » 22 апр 2011, 15:29

toci231 написа:
baidido написа:
toci231 написа:Колегин кажете от каде да започна,за четвърти път засичам колата-и разхода направо ме трепе,Форд 1.8 Тдди 90к.с.-над 10-на 100км.-градско,това според мен е убииствено,смених всичи консумативи освен горивния филтър но неможе да е от това,даи те някъв савет-откаде да започна-благодаря предварително.Аз живея отскоро във Варна-даже незнам и каде да я закарам да я погледна
Ела някой път на фордовка във Варна и все ще се намери някой да даде решение или да те пратим където трябва :)
А какво означава това и каде тябва да доида :D
Виж в раздела "Срещи на Клуба", там има тема "Варненци" . Аз да ти кажа...всяка неделя от 18:00 се събираме на ОМВ-Чайка /до бившия стадион Юри Гагарин/ . Тази неделя ще пропуснем, защото е Велик Ден, затова пък понеделник сме на пикник живот и здраве :) _friends_

P.S. Извинявам се за OFF-a!

Потребителски аватар
chefo_ukr
потребител
потребител
Мнения: 718
Регистриран: 15 юни 2008, 09:30
Модел на автомобила: ФОРД МОНДЕО 2.0ТДДИ
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Проблем с Фокус 1.8 TDdi

Мнение от chefo_ukr » 24 апр 2011, 08:00

toci231 написа:Колегин кажете от каде да започна,за четвърти път засичам колата-и разхода направо ме трепе,Форд 1.8 Тдди 90к.с.-над 10-на 100км.-градско,това според мен е убииствено,смених всичи консумативи освен горивния филтър но неможе да е от това,даи те някъв савет-откаде да започна-благодаря предварително.Аз живея отскоро във Варна-даже незнам и каде да я закарам да я погледна
Колега то може или неможе да е от него ти си знаеш,ама първо от него почни.
Изображение

nasko-g
потребител
потребител
Мнения: 88
Регистриран: 20 окт 2009, 19:37
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDCI
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Проблем с Фокус 1.8 TDdi

Мнение от nasko-g » 24 апр 2011, 09:12

toci231 написа:Колегин кажете от каде да започна,за четвърти път засичам колата-и разхода направо ме трепе,Форд 1.8 Тдди 90к.с.-над 10-на 100км.-градско,това според мен е убииствено,смених всичи консумативи освен горивния филтър но неможе да е от това,даи те някъв савет-откаде да започна-благодаря предварително.Аз живея отскоро във Варна-даже незнам и каде да я закарам да я погледна

И аз имах такъв проблем с разхода гореше ми 10 на 100 в града .Реших да пробвам да изчистя дебитомера и резултата беше 2.5л по-малък разход.Незнам дали твоя проблем е такъв но нищо не ти коства да пробваш да си изчистиш дебитомера .Аз го почистих с една четка за рисуване и обезмаслител.Трите жички от черни станаха сребристи.Незнам дали има голяма разлика но да оточня че моя двигател е ТДЦИ
Последна промяна от nasko-g на 14 юни 2011, 07:47, променено общо 1 път.

toci231
потребител
потребител
Мнения: 19
Регистриран: 10 апр 2011, 18:25
Модел на автомобила: ford fokus
Status: Извън линия

Re: Проблем с Фокус 1.8 TDdi

Мнение от toci231 » 26 апр 2011, 14:15

nasko-g написа:
toci231 написа:Колегин кажете от каде да започна,за четвърти път засичам колата-и разхода направо ме трепе,Форд 1.8 Тдди 90к.с.-над 10-на 100км.-градско,това според мен е убииствено,смених всичи консумативи освен горивния филтър но неможе да е от това,даи те някъв савет-откаде да започна-благодаря предварително.Аз живея отскоро във Варна-даже незнам и каде да я закарам да я погледна

И аз имах такъв проблем с разхода гореше ми 10 на 100 в града .Реших да пробвам да изчистя дебитомера и резолтата беше 2.5л по-малък разход.Незнам дали твоя проблем е такъв но нищо не ти коства да пробваш да си изчистиш дебитомера .Аз го почистих с една четка за рисуване и обезмаслител.Трите жички от черни станаха сребристи.Незнам дали има голяма разлика но да оточня че моя двигател е ТДЦИ
Колега свалих го но нямам дебитомер,един празен конус с един въздушен датчик,ако имаш това в предвид го изчистих,смених и четерите подгревателни свещи-сега и трите свещи за подгряването на антифвиза-всичките бяха изгорели и двата вида свещи,дали ще има промяна в разхода? Вчера я засекох на дълго-5-5.3л. на 100км.с 120км. каране-горе долу е добре но градскоро си ми остава над 10л. на 100км.А ко някой има друга идея да помага :roll:

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта