Търся майстор за предните ел. стъкла!

Отзиви, оценки, препоръки
Потребителски аватар
dydo
потребител
потребител
Мнения: 525
Регистриран: 03 юли 2007, 15:19
Модел на автомобила: Най-различни!
Местоположение: София
Status: Извън линия

Търся майстор за предните ел. стъкла!

Мнение от dydo » 19 юни 2009, 11:54

Колеги,
Търся майстор, който да ми оправи предните ел. стъкла, че не се отварят. Механизмите бучат, аама на единия прозорец му беше скъсано някакво жило. Общо взето ми трябва човек, който да е от София и да работи и поне в събота. Т.е. през почивните дни само мога да закарам колата. Май станаха много изискванията, ама не обичам да чакам. Отивам, прави се веднага-ПЛАЩАМ!

Потребителски аватар
valeri1972
потребител
потребител
Мнения: 97
Регистриран: 22 юни 2007, 10:33
Модел на автомобила: Mondeo 1995-5D- 1.6i 16V- Zetec 90ps-газов инжекцион
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Търся майстор за предните ел. стъкла!

Мнение от valeri1972 » 19 юни 2009, 14:22

Купи си механизми/вървят комплект моторче, рейки и жило/ от Италиянеца - на Житница - от Красно село към Овча купел - смяната е за 10 мин.
Успех! _friends_

Потребителски аватар
dydo
потребител
потребител
Мнения: 525
Регистриран: 03 юли 2007, 15:19
Модел на автомобила: Най-различни!
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Търся майстор за предните ел. стъкла!

Мнение от dydo » 19 юни 2009, 14:27

Ами много ти благодаря, ама от кв. К. Село по посока Овча купел нищо не ми говори, камо ли "италиянеца". С две думи ако вървя по Борис идвайки от хотел Родина и на кръстовището на пазара на Красно село направя десен завой по посока Овча купел..........за това ли ми говориш. И къде точно е този италиянец, вдясно, вляво,на какво разстояние от кръстовището например и т.н., някакво обозначение на името му на магазина или нещо друго в близост?

---------------------------------------

Всъщност това е улицата дето рейс 83 минава по нея идвайки от красна поляна към красно село. Въпроса е, къде е точно магазина, ако например аз се движа от красно село по посока овча купел и пътя за красна поляна.

Потребителски аватар
valeri1972
потребител
потребител
Мнения: 97
Регистриран: 22 юни 2007, 10:33
Модел на автомобила: Mondeo 1995-5D- 1.6i 16V- Zetec 90ps-газов инжекцион
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Търся майстор за предните ел. стъкла!

Мнение от valeri1972 » 19 юни 2009, 14:37

Точно тази посока - кръстовището е Житница и .....сега май Възкресение - бивш Комунистически манифест/булеварда от Красна поляна/ - точно на кръстовището е с огромни табели АВТО ЧАСТИ ВТОРА УПОТРЕБА - няма как да не го видиш >:D<:

Потребителски аватар
dydo
потребител
потребител
Мнения: 525
Регистриран: 03 юли 2007, 15:19
Модел на автомобила: Най-различни!
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Търся майстор за предните ел. стъкла!

Мнение от dydo » 19 юни 2009, 14:45

ама втора употреба ли са тези. аз искам нови механизми ако ще сменям всичко. щото те май моите моторчета си работят, а проблема е само в жилата явно. ако са нови, направо ще ги сменя.

Потребителски аватар
tropper
потребител
потребител
Мнения: 687
Регистриран: 12 юли 2007, 00:34
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK1 1.6 16V GLX '93; ГИ Stilogas/Tamona, изп. Tomasetto, инж. Valtek; *** КЛИМАТИК ***
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Търся майстор за предните ел. стъкла!

Мнение от tropper » 27 юни 2009, 13:20

Колега, оправи ли си стъклата?

На мен преди седмица ми се развали дясното. Моторчето се чуваше, че върти, но се оказа счупено зъбно колело на редуктора.
Забрави за нови механизми :!: В МП са по 677,00 комплекта за едно стъкло, другаде нови не намерих. На части - само моторче или само редуктор или само релса с жило - едва ли ще намериш. Търси по моргите - нормалната цена е около 70 кинта за комплекта.

Ако ще ти го прави майстор, трудът е може би по около час на врата. Ако сам ще го правиш, необходимите иструменти са глухи ключета 8 и 10, кръстата отвертка, нормални ключета 8 и 10 и грес за да смажеш релсата да не скърца.

Успех :wink:
късото съединение прави силата
LPG: Изображение / 1.07 заради гумите :)

Потребителски аватар
dydo
потребител
потребител
Мнения: 525
Регистриран: 03 юли 2007, 15:19
Модел на автомобила: Най-различни!
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Търся майстор за предните ел. стъкла!

Мнение от dydo » 29 юни 2009, 08:50

Ами ходих в събота до тази ул. Житница, ама то не е в началото на кръстовището с Красно село, а чак накрая на улицата, на светофарите вече където отбиваш или за Красна поляна или за Овча купел. Не работеше, защото събота бил до обяд някъде. Аз всъщност така и не разбрах койт от всичките магазини е, но така ми казаха от един друг. Отидох там до това кръстовище и видях заглавието "Авточасти втора употреба", но беше затворено. После минах по ул. Козлодуй и там в един магазин ми казаха за два комплекта нови /поне така ми казаха/, че са към 320 лв. След това звъннах в една друга морга /също така авточасти втора употреба/, със сервиз май към нея, та в идващата събота да ида, да видят какво могат да направят по въпроса. Но общо взето такава е цената за втора ръка, която ти каза. За монтажа не знам колко ще ми вземат.

mars13
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 28 фев 2009, 16:32
Модел на автомобила: Ford fiesta 1.3 1995г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Търся майстор за предните ел. стъкла!

Мнение от mars13 » 24 дек 2009, 19:29

Здравейте, и аз имам проблем с ел. стъклата и искам само да помоля "dydo" да драсне два реда и да каже какво стана с неговите ел. стъкла.

Потребителски аватар
hobbitbg
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 16 сеп 2010, 17:16
Модел на автомобила: Ford Focus 1,6v ,1998
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Търся майстор за предните ел. стъкла!

Мнение от hobbitbg » 26 апр 2011, 10:42

Здравейте колеги,
аз имам същия проблем, само че на двете задни стъкла. Ако имате време, моля напишете малко инфо, за сервиз, в който разбират от ел.стъкла или препоръчайте някоя морга за механизмите.
Мерси предварително!

Потребителски аватар
addition
потребител
потребител
Мнения: 398
Регистриран: 14 ное 2007, 17:35
Модел на автомобила: Focus C-Max 2.0 TDCI '04 Ghia
Местоположение: София, Монтана
Status: Извън линия

Re: Търся майстор за предните ел. стъкла!

Мнение от addition » 19 юни 2011, 13:24

В Княжево има жилар - след като подминеш колелото на трамвая има пешеходен светофар, веднага след него в дясно по една много стръмна надолу уличка и ще го видиш. Още на шосето май имаше табела жилар. Там си правих едното ел. стъкло. Имам визитка в жабката с телефони за записване на час, че е зает, мога да я снимам при интерес. Не му правя реклама, но там беше единственото място, което намерих за тази работа. Даже като намерих в нета "жилар" си помислих, че прави само жилата и си бях разглобил и извадил целия механизъм и му го връчих, а той сам си разглобява вратата, ремонтира всичко и го сглобява. И гаранция 1 година ми даде.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Търся майстор за предните ел. стъкла!

Мнение от ЯЛТА » 19 юни 2011, 15:21

Ето ви мястото където могат да ви оправят ел.- стъклата на вратите :
http://www.mikrondocev.com/uslugi.htm" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Последна промяна от ЯЛТА на 19 юни 2011, 22:08, променено общо 1 път.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
dydo
потребител
потребител
Мнения: 525
Регистриран: 03 юли 2007, 15:19
Модел на автомобила: Най-различни!
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Търся майстор за предните ел. стъкла!

Мнение от dydo » 19 юни 2011, 18:02

_friends_

Потребителски аватар
addition
потребител
потребител
Мнения: 398
Регистриран: 14 ное 2007, 17:35
Модел на автомобила: Focus C-Max 2.0 TDCI '04 Ghia
Местоположение: София, Монтана
Status: Извън линия

Re: Търся майстор за предните ел. стъкла!

Мнение от addition » 03 авг 2011, 18:05

ЯЛТА написа:Ето ви мястото където могат да ви оправят ел.- стъклата на вратите :
http://www.mikrondocev.com/uslugi.htm" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Точно там :)

Отговори

Върни се в “СЕРВИЗИ И УСЛУГИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта