Втора употреба газова уредба за форд мондео 1995 1.8 16v

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
photoclick
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 20 ное 2011, 22:47
Модел на автомобила: Ford Mondeo
Status: Извън линия

Втора употреба газова уредба за форд мондео 1995 1.8 16v

Мнение от photoclick » 14 дек 2011, 05:19

Привет

Имам Форд Мондео 1995 1.8 16V.
Понеже имам ограничени финансови средства и съм с бебе и трудно мога да заделя за нова газова уредба и желанието ми е да си взема втора употреба!
Питането ми е на първо четене, каква точно газова уредба трябва за този модел за знам какво точно да гледам по обявите?
Искам да попитам за тези модели BRC и Lovatо на какви цени могат да се намерят втора ръка и точно 80 литра ми трябва да бъде.И какви други марки който са добри и като цените да са прилични
И ако си взема втора ръка колко ще ми вземат за монтаж?
Ако знаете някъде майстори да слагат газови уредби втора ръка ще се радвам да споделите.
И другото питане е къде точно да гледам за газови уредби втора ръка, ако знаете някой по форума да продава ще се радвам също да споделите, разбира се да става и за този модел.

Предваритено благодаря

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Втора употреба газова уредба за форд мондео 1995 1.8 16v

Мнение от Doin » 14 дек 2011, 10:56

Хубаво е да уточниш къде се намираш като местоположение, за София знам че слагат уредби втора ръка в Атомния център - някакъв инженер беше. Уредбите са сервизирани, така че не би трябвало да имаш проблеми. Имай пред вид при покупката и поставянето на такава уредба, че после те чака узаконяването й, така че сервиза в който ти я поставят би трябвало и да я узакони. Ако ще купуваш по обява първо говори с майстора за поставянето й дали е склонен и да я узакони за да не се окаже че ще имаш уредба, но незаконна.

photoclick
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 20 ное 2011, 22:47
Модел на автомобила: Ford Mondeo
Status: Извън линия

Re: Втора употреба газова уредба за форд мондео 1995 1.8 16v

Мнение от photoclick » 14 дек 2011, 17:26

От София съм, а има ли значение каква ще бъде газовата уредба, тоест всяка една ли която има по обявите ще стане, понеже двигателя е 16v и това ме интерсува ще има ли нещо по специфично!А за монтажа има ли разликата в цените при по слаб двигател или няма значение?
А колко ще струва монтажа ако си намеря от човек втора употреба уредба.
А отностно закупуването , ще търся задължително да бъде с паспорт, поне това да не мисля
Doin а къде точно се намира този майстор, би ли дал адрес?

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Втора употреба газова уредба за форд мондео 1995 1.8 16v

Мнение от S_C » 14 дек 2011, 22:24

Не влизай в тоя филм с газово втора ръка.От другата година прегледът на АГУ вече няма да е в отделни сервизи,а ще е в пунктовете за тех.преглед.
Бутилка-максимум на 5 години (после се ходи на хидравлична проба) и евросонда.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта