Обезвъздушаване

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
fiesta 1.6 D 88
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 05 авг 2007, 16:06
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.6 D 1988
Местоположение: София
Status: Извън линия

Обезвъздушаване

Мнение от fiesta 1.6 D 88 » 02 сеп 2007, 19:16

Здравейте колеги наскоро сменях подгряващите свещи с един познат и сменихме ги всичко точно и той вика я сега я запали и аз сядам изчаквам да загасне лампичката на свещите и почвам да въртя ,но колата не пали така 3 - 4 пъти след малко запали за около 10 секунди и загасна с подаване на газ даже и по едно време моя познат ме пита имам ли дизел пускам на контакт и гледам показва че има най малко 5 - 6 литра но колата не пали намерихме една клечка леко спуснахме по резервоара и и гледаме пръчката суха отвъртаме горивния филтър и той почти на дъното има дизел и си викаме ясно взех от близката бензиностанция малко дизел напълнихме и филтъра до горе и в резервоара сложихме и колата си пали добре но след няколко дена сядам в колата тръгвам да паля и колата тъкмо пали и веднага изгасва така няколко пъти погледах пак горивния филтър и пак дизел до половината сложих пак догоре пак не иска да запали и пак така 5 - 6 пъти и накрая натиснах педала на газта до край и като запали държа около 10 - 15 секунди газ до дупка и запали но отзад от ауспуха излезе един черен облак и двигателя работи много кофти все едно че всеки момент ще изгасне със подаване на малко газ тръгнах и се нормализира но и другите дни до днес същата процедура доливане във горивния филтър и газ до дупка 10 -15 секунди за да запали ако някой знае от какво може да да каже много ще съм благодарен защото това е доста интересен проблем и почвам да мисля да не е запушено нещо или ако може дизела да се дави или не знам и аз ,а иначе и филтъра го пълня до горе тя е една като шапчица на която се завива филтъра и на нея има една пробка която отвивам пълня и завивам :cry:

Потребителски аватар
dimbatami
потребител
потребител
Мнения: 387
Регистриран: 31 яну 2007, 20:38
Модел на автомобила: Orion 1.8EFI 16V 105конйе и мондео 1.8 tdi 90 конйе
Местоположение: ПЛЕВЕН
Status: Извън линия

Мнение от dimbatami » 02 сеп 2007, 19:26

със сигурност смуче въздух от някъде и докато не се намери от къде ще ти прави това постоянно провери където сте пипали дали не що не сте стегнали добре или ако имаш подкачваща помпа и провери клапанчетата дали не изпускат горивото обратно или напукан некакъв маркуч или трабопровод

fiesta 1.6 D 88
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 05 авг 2007, 16:06
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.6 D 1988
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от fiesta 1.6 D 88 » 03 сеп 2007, 00:12

Ами проблема е че на помпата нямам лостче за подкачване и за това се чудя как може да се обезвъздуши или да се види нещо но утре ще я погледна за нещо недостегнато или маркуче от където може да смуче въздух

fiesta 1.6 D 88
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 05 авг 2007, 16:06
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.6 D 1988
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от fiesta 1.6 D 88 » 03 сеп 2007, 20:51

Значи днеска гледах няма нищо нередно огледах всички маркучи не видях да има дупчица където да гълта въздух но една като шапчица и на нея се завърта горивния филтър и смених дифтунгата и болтчето е предишното превърташе това се затяга по добре но резбата вече се разпада и нз дали от там не гълта въздух а пък и на помпата нямам за ръчно подкачване и просто незнам какво да правя :cry:

Staiger
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 27 юни 2007, 11:44
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.8 D `98
Местоположение: Дупница
Status: Извън линия

същия проблем

Мнение от Staiger » 05 сеп 2007, 10:28

колеги и аз имам подобен проблем оказа се Че смуЧе въздух от бързите връзки на горивния филтър резнах ги и със скоби и ножо маркуЧе се оправи после вървеше като самолет ,
НО след 2 дни (т.е. снощи ) като запалих поработи изкарах от паркинга и загасна после запали пак ама нещеше да вЪрви добре неЩо се тормози и е по шумен двигателя инаЧе е супер тих скоро я купих сменях феродов диск и лагер помпата за сЪединителя,ремЪци ,филтри ,масло всиЧко нужно предтои ми пЪтуване и незнам Ще тръгна на страх
колата е Форд Фиеста 1.8 Д "98 година ,
моля някои ако има опит с това нещо да каже ,незнам дали е от кофти нафта на ПЕТРОЛ (после сипнах премиум дизел на ОМВ) Че беше ужас
Къде може да се направи диагностика на дизел?
Балгодаря предварително )


blagoytheboy
потребител
потребител
Мнения: 40
Регистриран: 28 юни 2010, 09:58
Модел на автомобила: ford fiesta 1.8 d
Местоположение: София - младост 2
Status: Извън линия

Re: Обезвъздушаване

Мнение от blagoytheboy » 29 юни 2012, 11:30

Здравейте и аз имам сходен проблем (само че при мен от идиотизъм се получи)
Оставих 1 път да ми свърши горивото. След това ходих налях с туба запалих. След 2 дни се мъча да запаля но неще...и се чудя въздух ли е влязъл, от резорвара ли някви гадости е засмукала. но едвам запалих след като леко пуснах съединителя от акумулатора малкода се мръдне и тогава запали с подаване на доста газ... Та дали ще продължи да ми прави такива проблем или с времето ще се обезвъздуши. Какво е лечението?

blagoytheboy
потребител
потребител
Мнения: 40
Регистриран: 28 юни 2010, 09:58
Модел на автомобила: ford fiesta 1.8 d
Местоположение: София - младост 2
Status: Извън линия

Re: Обезвъздушаване

Мнение от blagoytheboy » 23 окт 2012, 20:22

продължи да ми прави проблеми....

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта