Кои са слабите места на Mondeo 97-98 година

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
KPetkov
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 14 май 2007, 13:06
Модел на автомобила: Ford Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Кои са слабите места на Mondeo 97-98 година

Мнение от KPetkov » 14 май 2007, 13:13

Здравейте!Скоро ще се сдобия с Мондео 1.8-2.0 TDI (97-98г.)Комби и ме интересува кои са характерните "болежки" на колата и за какво да се оглеждам като купувам.Интересуват ме типични проблеми по купе,двигател,ходова част,ел пакет и т.н.Обръщам се към вас като далеч по-компетентни по въпроса.Ще съм ви много благодарен за съдействието!

maikalllll
потребител
потребител
Мнения: 25
Регистриран: 07 сеп 2006, 22:25
Модел на автомобила: FORD mondeo 1.8 tdi 95 год.
Status: Извън линия

Мнение от maikalllll » 14 май 2007, 19:53

колега значи непременно виж ока4ването , предното и задното също , има разни биалетки и чудесии , двигателите са добри особенно дизела, останалото си е форд ел историите винаги са проблем :( но тожа не бива да те тревожи , вземаш кола с добра возия за що годе свясни пари

plamen666
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 30 май 2007, 16:24
Модел на автомобила: MONDEO 2.0 - combi
Местоположение: pleven
Status: Извън линия

Мнение от plamen666 » 30 май 2007, 18:07

Имам мондео от 2 години - 1997г. Ако го сменя ще е заради возията. До сега съм му навъртял 50 000 км. Предницата вече е за ремонт. Моите бъбреци също. Наистина за 1500 кг кола можеше да вози по- добре. Колегата е прав за досадните проблеми с управленито на прозорци, огледала, централни и т. н..

Потребителски аватар
red
потребител
потребител
Мнения: 888
Регистриран: 04 окт 2005, 10:36
Модел на автомобила: Mondeo 2.0L 16 combi mkII GHIA GAZ
Местоположение: На изток от рая :)
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от red » 19 юни 2007, 16:57

ти пък ме уби - возията била кофти!?!? я си виж пружини ,амортесьори и не не посдне място гуми.
за гумите - не само размер и профил (защото с колеца от детска количка няма каква возия за чакаш), но и дали им и твърд или мек бордът. Мекият борд ще ти дава усещанне за твърдо окачване, а колата няма да е стабилна.
Разбира се не подминавай "дребните подробнисти" - тампони
Последна промяна от red на 20 юни 2007, 13:52, променено общо 1 път.

plamen666
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 30 май 2007, 16:24
Модел на автомобила: MONDEO 2.0 - combi
Местоположение: pleven
Status: Извън линия

Мнение от plamen666 » 19 юни 2007, 21:32

Колата я карам само с нови гуми . В момента съм с корморан 195/60/R15. Това е каталожния размер за модела.Прави ми впечетление, че ограничителните тампони на задното окачване са много близо до долните носачи и предполагам , че често се стига до тях. Иначе няма провисване на задницата. Като казвам, че вози твърдо я сравнявам с предната си коала НИСАН ПРИМЕРА - комби, която имаше превъзходна возия, с къде по простото
си мостово окачване отзад. Окачването на форда отзад е с по четири носача на колело плюс реактивна щанга. Предполагам, че е по - устйчива в завоите. Но завоите са малък процент от пътя.

Потребителски аватар
evg2
потребител
потребител
Мнения: 708
Регистриран: 06 сеп 2005, 10:33
Модел на автомобила: Mondeo-комби 2.0-136 PS-NGA.-GHiA-1993г.
Местоположение: Дряново+42° 58' 17.86", +25° 28' 15.07"
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от evg2 » 20 юни 2007, 21:00

:shock: Каква твърда возия какви бъбреци? То си вози като лодка в БГ.завоите си виждам задния номер,това е КОМБИ :twisted: не е бегачка всичките страдат от свръх-завиване /задницата иска да те изпревари/
KPetkov
Зависи за какво я вземаш Ако ти трябва за работа /комби/аз лично съм доволен от тоя вариант,при мене е малко по-мощно от колкото е нужно и вобще не е пък практично ако не е на аутобан,това е тежка кола и не е за спортно каране,но като семеен автомобил /почти ван/ е идеална.
Забележки, да не е удряна,имам партньор с такова ТDI на 250000км.,нормалните консумативи и е в доста добра кондиция.
Но всичко е късмет!

Потребителски аватар
red
потребител
потребител
Мнения: 888
Регистриран: 04 окт 2005, 10:36
Модел на автомобила: Mondeo 2.0L 16 combi mkII GHIA GAZ
Местоположение: На изток от рая :)
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от red » 22 юни 2007, 23:51

като говорим за слабости по ходовата част - определено двете задни надлъжни сатбилизиращи щанги. За новите собственици - това са тънки парчета стомана, на които гумаджийте обичат да вдигат колата и естествено се кривят и става... тъпото е, че това тенеке (стомана в същност) е 155 лв. + 20 тампон, така че ремонтираш с надлъжни шини. Така, че ако сте нови собственици внимавайте с гумаджийте, ако купувате - огледайте. Много внимавайте и за ментета, защото правят такива и от обикновена ламарина

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта