Питане за масло в скоростна кутия на Мондео 1.8

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
alvin
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 04 ное 2006, 19:17
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 98
Status: Извън линия

Питане за масло в скоростна кутия на Мондео 1.8

Мнение от alvin » 04 юли 2007, 10:48

Здравейте уважаеми съфорумци!

Въпроса ми може да е тривиален за някои от вас, но истински се надявам на компетентно мнение! Та от къде може да си проверя маслото в скоростната кутия???? Кгато ми сменяха маслото, филтрите и ми правиха компютърна диагностика в МФ забравих да ги накарам да ми проверят и това! Питам за маслото, защото имам чувството, че малко трудно ми включва задна скорост? Иначе един майстор(комшия) ми каза, че на Мондеото много трудно може да се провери нивото на маслото в скоростната кутия и още по-трудно да се долее такова??? Вярно ли е това, като се има в предвид, че от долу под двигателя има кори, които идея си нямам могат ли да се свалят и после обратно да се поставят????
Благодаря предварително!

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от kEFi » 04 юли 2007, 10:57

Маслото в скоростните кутии на Форд го дават до края на експлоатационния период. Има си пробка за проверка и евентуално доливане. Няма такава за източване (повечето). Корите се свалят и се качват...иначе е безмислено постоянното им фиксиране :wink:

alvin
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 04 ное 2006, 19:17
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 98
Status: Извън линия

Мнение от alvin » 04 юли 2007, 11:29

Къде се намира тази пробка за доливане??

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от kEFi » 04 юли 2007, 12:20

...ами при мен е от задната страна на ск.кутия (към купето), горе, малко в дясно....

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта