Монтаж на аудио система - Форд Мондео МК2

Отговори
Потребителски аватар
kpacu
потребител
потребител
Мнения: 69
Регистриран: 21 окт 2007, 18:05
Модел на автомобила: Mondeo 1998 Ghia Zetec 2.0i 16v 130 hp 96 kw
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Монтаж на аудио система - Форд Мондео МК2

Мнение от kpacu » 13 дек 2007, 00:25

Колеги взех си CD и го се опитах да го монтирам. Проблема е следния :
стария собственик е свалил оригиналното фордовско аудио и сега е останала само голямата дупка, като сложа шейната тя запълва горе-долу половината място а останалото к'во да го правя :?: Гледам по други фордове има някакво като ниша която примерно можеш да си слагаш цигарите да речем или кой знае к'во още - от къде да си взема такава,цена евентуално :?:

Другото ми питане е къде да закрепя шейната- възможните места са няколко: едното е на 2 пластмасови крачета които са с дупки накрая;
другото е да завия винт през шейната за металния винкел който минава през средата на средната конзола под врътките за климатроника и дисплея.


Не искам да ходя някаде да го монтирам искам аз да си го направя и така да се каже да се науча. Благодаря предварително.

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от cenzor » 13 дек 2007, 08:52

Питай в МотоПфое. Би трябвало да са на цена от около 10-20лв , адаптер 2DIN към DIN ( и им казаваш, че искаш да е с "ниша" вътре).
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

Потребителски аватар
pantata
потребител
потребител
Мнения: 1374
Регистриран: 28 сеп 2006, 03:22
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 `89
Fiesta 1.25 '10
Subaru Legacy 3.0R Auto '07
Местоположение: Димитровград/София
Status: Извън линия

Мнение от pantata » 13 дек 2007, 15:10

13 лева и няколко стотинки е в Мото Пфое, но без дупка за вещи. Шейната си се хваща за нея май, не гледах много много като ми монтираха ЦД-то.
Изображение

iztreshtql
потребител
потребител
Мнения: 532
Регистриран: 27 юли 2007, 23:16
Модел на автомобила: Mitsubishi Lancer 2.0 DI-D 140hp Instyle
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от iztreshtql » 13 дек 2007, 15:16

И в Авител имат, в монтажния център. Мен там ми го слагаха и там си имат. Обаче за Фокуса беше 20-25лв. И никакви ниши няма :).

Потребителски аватар
kpacu
потребител
потребител
Мнения: 69
Регистриран: 21 окт 2007, 18:05
Модел на автомобила: Mondeo 1998 Ghia Zetec 2.0i 16v 130 hp 96 kw
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от kpacu » 13 дек 2007, 23:42

Развръзката: тъй като неможах да измисля подходящо "запушване" на дупката се навих да отида до монтажен център на Авител (ул. Захари Круша 24 май !?)и от там човека ми каза че нямал "преход" както се изрази той и аз поех към Мото Пфое :roll: , там ми взеха 30 кинта за въпросния преход който е нищо повече от пластмаса която запуши дупката :lol: В монтажния комплект който ми дадоха от магазина имаше пластмасата още 2 чрез които се закрепя тялото на плеъра към металната пластина отдолу, една гайка и преходник за антената. Щеш-нещеш пари ще даваш :wink: и понеже с продавача в Пфое се заговорихме и го питах за пепелник, той като ми каза цена от 81 лв аз си тръгнах много бързо. Благодаря за отзивите.

kreizo
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 11 мар 2008, 14:31
Модел на автомобила: Ford Mondeo '99
Status: Извън линия

Re: Монтаж на аудио система - Форд Мондео МК2

Мнение от kreizo » 24 ное 2008, 20:34

http://aval-bg.com/catalog/display.php? ... tyle_id=39" onclick="window.open(this.href);return false;

Ей тука има преходници за доста видове автомобили.

Отговори

Върни се в “Аудио и мултимедия”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта