Проблем с ръчната спирачка

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Aicken
потребител
потребител
Мнения: 348
Регистриран: 17 авг 2007, 12:54
Модел на автомобила: Mondeo Mk1 1.6 16V
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Проблем с ръчната спирачка

Мнение от Aicken » 18 дек 2007, 12:48

Колеги , трябва да си натегна жилото на ръчната защото с тия ледове просто трябва да се изпита удоволстието :evil: , впрочем още незнам дали е с жило или хидравлична но предполагам че ще е с жило , има 3 болта под поставката за чашка - отвъртам ги и цялата задна част започва да се мести свободно до тук добре но махам и болтовете отпред и си мисля че ше се извади ама на! на още нещо се държи и по моя преценка е около скоростната кутия , може ли да се разглоби и да си натегна жилото без да унищожа нещо от 'кожените' платове които са около ръчната и скоростния :roll: че нещо не ми идва на акъла как :? :D
mrdds написа:Мисля,че за този датчик става въпрос...според мен това е датчика за управление на колата

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от mrdds » 18 дек 2007, 14:14

пластмасовия панел е от 2 части.
Долната е основа и тя си стои на пода на купето.Горната половина се щарква върху нея.Държи се с едни гадни зъбчета.Вкарай часовникарска отверка,или ножче между двете части и натискай.Рисковано е ,но няма как да освободиш горната част.Болтовете държат само долната.Има още 4бр около лоста на скоростите.Махни кожуха и ще ги видиш.Но и да ги развиеш няма да можеш да я махнеш.
Знам от опит, на първия ескорт 2 пъти го разглабях,на втория веднъж за натягане на ръчната.
Успех!

Сори много ,не видях,че си с мондео.Помислих,че си с ескорт,за мондеото нямам и представа още как става.
Последна промяна от mrdds на 18 дек 2007, 18:23, променено общо 3 пъти.

aaleks
потребител
потребител
Мнения: 1004
Регистриран: 29 яну 2005, 12:06
Модел на автомобила: Мондео 1.8 TD 94'
Местоположение: някъде в BG ВТ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с ръчната спирачка

Мнение от aaleks » 18 дек 2007, 18:10

Aicken написа:Колеги , трябва да си натегна жилото на ръчната защото с тия ледове просто трябва да се изпита удоволстието :evil: , впрочем още незнам дали е с жило или хидравлична но предполагам че ще е с жило , има 3 болта под поставката за чашка - отвъртам ги и цялата задна част започва да се мести свободно до тук добре но махам и болтовете отпред и си мисля че ше се извади ама на! на още нещо се държи и по моя преценка е около скоростната кутия , може ли да се разглоби и да си натегна жилото без да унищожа нещо от 'кожените' платове които са около ръчната и скоростния :roll: че нещо не ми идва на акъла как :? :D
Това е за Мони - 93-96 , със задни барабани спирачки.
Неможе да се регулира дължината на въжето. И аз преди време си мислех да правя някакви глупости с жилото ама добре, че се позабавих-домързя ме и колегите тук ме вразумиха овреме. Так, че умната -има тема търси, ако я мерна ще я хвърля тука.

Ето я и нея
http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... ght=#78517" onclick="window.open(this.href);return false;
Прикачени файлове
img_0012.jpg
Тука е разковничето, почисти зъбчетата за саморегулиране - може да ползваш малка пиличка, ама не се оливай. Намира се в задните барабани, а и необходимост на наличие на феродо по наклатките.
img_0011.jpg
Няма нищо за регулиране.
Небойте се роби Спартак е с вас!

Aicken
потребител
потребител
Мнения: 348
Регистриран: 17 авг 2007, 12:54
Модел на автомобила: Mondeo Mk1 1.6 16V
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Мнение от Aicken » 19 дек 2007, 16:33

демек трябва да сменя механизма с нов или да сложа нови накладки ?
mrdds написа:Мисля,че за този датчик става въпрос...според мен това е датчика за управление на колата

Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от FordSierra1.6L » 19 дек 2007, 17:13

Аз защо си мисля че се натяга отдолу под купето... жилото отдолу се разделя на две съответно за ляво и дясно колело и там има за натягане....няма начин да няма резба с която да натягаш защото няма как да сложиш жилото и да го настроиш така че да не затяга колелата .....Бъркам ли се ???
ПС:а дори и да са ти износени накладките пак трябва да спира понеже ти натягаш жилото и то ще обере износената накладка и пак ще спира с остатъка.....
Дано ме разбра колега че как го обесних :D

Aicken
потребител
потребител
Мнения: 348
Регистриран: 17 авг 2007, 12:54
Модел на автомобила: Mondeo Mk1 1.6 16V
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Мнение от Aicken » 19 дек 2007, 17:21

FordSierra1.6L написа:Аз защо си мисля че се натяга отдолу под купето... жилото отдолу се разделя на две съответно за ляво и дясно колело и там има за натягане....няма начин да няма резба с която да натягаш защото няма как да сложиш жилото и да го настроиш така че да не затяга колелата .....Бъркам ли се ???
ПС:а дори и да са ти износени накладките пак трябва да спира понеже ти натягаш жилото и то ще обере износената накладка и пак ще спира с остатъка.....
Дано ме разбра колега че как го обесних :D

разбрах колега.... парата си иска и тфа е :)
mrdds написа:Мисля,че за този датчик става въпрос...според мен това е датчика за управление на колата

Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от FordSierra1.6L » 19 дек 2007, 17:30

Aicken написа:
FordSierra1.6L написа:Аз защо си мисля че се натяга отдолу под купето... жилото отдолу се разделя на две съответно за ляво и дясно колело и там има за натягане....няма начин да няма резба с която да натягаш защото няма как да сложиш жилото и да го настроиш така че да не затяга колелата .....Бъркам ли се ???
ПС:а дори и да са ти износени накладките пак трябва да спира понеже ти натягаш жилото и то ще обере износената накладка и пак ще спира с остатъка.....
Дано ме разбра колега че как го обесних :D

разбрах колега.... парата си иска и тфа е :)
Ми свали задните накладки и виж дали стават за нещо.
След това залегни отдолу и натегни ако има такова приспособление.
Не всичко е пари просто доглеждане :lol:

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта