пожълтели фарове???

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
to6kooo
потребител
потребител
Мнения: 213
Регистриран: 15 дек 2007, 22:13
Модел на автомобила: MONDEO 2.0 16V GHIA 2003 с ГИ KME
Местоположение: варна
Status: Извън линия

пожълтели фарове???

Мнение от to6kooo » 19 дек 2007, 00:13

колеги,някой пробвал ли е да махне пожълтелите дефлектори на Мондеото? Дали фаровете светят добре без тях или нови от МОТОПФОЕ с поръчка и проблема е решен!

Потребителски аватар
msotiroff
потребител
потребител
Мнения: 461
Регистриран: 30 мар 2007, 21:30
Модел на автомобила: Ford Galaxy 1,9 TDI
Ford Mondeo 1,8 TD
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Мнение от msotiroff » 19 дек 2007, 08:17

Да бе, верно. Я споделете, ако някой ги е махал какъв е бил резултата, че хич не ми се дават 50 лв. за нови... Според мен насочват по някакъв начин светинните лъчи, ама... знае ли човек...

П.С. Тошко, не е нужно да пускаш по няколко еднакви теми ;)
Същността на човешката личност може да се оприличи на дроб,
където в числителя стои оценката на обществото за личността, а в знаменателя - самооценката й.
Така колкото повече знаменателя клони към безкрайност, толкова повече дробта клони към нула.

aaleks
потребител
потребител
Мнения: 1004
Регистриран: 29 яну 2005, 12:06
Модел на автомобила: Мондео 1.8 TD 94'
Местоположение: някъде в BG ВТ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от aaleks » 19 дек 2007, 09:15

Доста гадно светят /като прожектори - тесен сноп светлина/, все пак са къси и трябва да разсейват и встрани. Има тема в която се разискваше това за блендите, че даже някой така си махнал блендите и успял да настрои добре късите си т.е. да не заслепява насрещния ама за настрани незнам.
Небойте се роби Спартак е с вас!

Потребителски аватар
to6kooo
потребител
потребител
Мнения: 213
Регистриран: 15 дек 2007, 22:13
Модел на автомобила: MONDEO 2.0 16V GHIA 2003 с ГИ KME
Местоположение: варна
Status: Извън линия

Мнение от to6kooo » 19 дек 2007, 20:25

Смятам по нататък да ги махна тези жълти гадове и да и сложа xenon,който определено ще свети добре и без тях :)

Потребителски аватар
to6kooo
потребител
потребител
Мнения: 213
Регистриран: 15 дек 2007, 22:13
Модел на автомобила: MONDEO 2.0 16V GHIA 2003 с ГИ KME
Местоположение: варна
Status: Извън линия

Мнение от to6kooo » 19 дек 2007, 20:27

Смятам по нататък да ги махна тези жълти гадове и да и сложа xenon,който определено ще свети добре и без тях :)

nhk
потребител
потребител
Мнения: 69
Регистриран: 19 окт 2007, 17:46
Модел на автомобила: Fiesta 1996 1.3i Endura
Местоположение: Sliven
Status: Извън линия

Мнение от nhk » 20 дек 2007, 20:00

Ако ще даваш пари за ксенон по-добре си купи оригинални обикновени от МП, хем ще ти излезе по-евтино, хем ще светят доста по-добре от ксеноновите ментаци.
Незнам защо, но досега не съм видял присаден ксенон да свети добре. Има огромна разлика между ксенон излязал заводски с автомобила и фалшивите боклуци, които продават. Винаги ги познавам - светят като газови фенери само, че с мъртво син цвят.

Потребителски аватар
TURBOTO
потребител
потребител
Мнения: 644
Регистриран: 01 май 2007, 13:38
Модел на автомобила: Ford Mondeo'94 1.8 16V
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Мнение от TURBOTO » 20 дек 2007, 23:47

Така и аз като собственик на Мондео неизбежно се сблъсках с този проблем и първо направих най-елементарното махнах блендите-резултатат беше плачевен- две кълба светлина в средата на платното.Следваща стъпка отидох в МП и си поръчах нови бленди(цена около 50лв. комплекта) и ги поставих.Сега мога да кажа че колата наистина има фарове промяната е огромна.Нови бленди в комбинация с едни хубави крушки(Philips Vision Plus) това е решението според мен!!!

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

бленди

Мнение от ivo_63 » 04 мар 2008, 11:15

смяната на блендите е доста досадна и не си струва - новите ще пожълтеят също - от калпавата пластмаса е.Голям зор ще видите като продавате колата един ден - мондео със сменени фарове - ако не е някой заспал клиент - веднага съмнения за челен удар- а върви му обяснявай как са те дразнили блендите.Аз лично по автокъщите като видя такава даже не спирам пред него.Това е мое внение - ще кажете след време дали съм прав!

Потребителски аватар
nicko
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 03 окт 2006, 15:26
Модел на автомобила: Ford Mondeo-Kombi 2.0 136 DOHC 1993г
Местоположение: Майна
Status: Извън линия

Мнение от nicko » 04 мар 2008, 21:54

Имаше вече такава тема и там писах как става. Супер лесно отнема не повече от 20 минути. И разликата е видима вечер. Блендите в МП са 60лв.Сега ще пробвам старите да ги лъсна с нещо или с белина и ако става номера няма смисъл да се купуват. Ще пиша кво става.

Потребителски аватар
msotiroff
потребител
потребител
Мнения: 461
Регистриран: 30 мар 2007, 21:30
Модел на автомобила: Ford Galaxy 1,9 TDI
Ford Mondeo 1,8 TD
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Мнение от msotiroff » 04 мар 2008, 22:26

nicko написа:Имаше вече такава тема и там писах как става. Супер лесно отнема не повече от 20 минути. И разликата е видима вечер. Блендите в МП са 60лв.Сега ще пробвам старите да ги лъсна с нещо или с белина и ако става номера няма смисъл да се купуват. Ще пиша кво става.
Аз моите ги изтърках с Meglio и станаха почти като нови... много са белички, само горе на извивката не можах да лъсна добре, защото е неудобно мястото :D
Същността на човешката личност може да се оприличи на дроб,
където в числителя стои оценката на обществото за личността, а в знаменателя - самооценката й.
Така колкото повече знаменателя клони към безкрайност, толкова повече дробта клони към нула.

Потребителски аватар
hose11
потребител
потребител
Мнения: 37
Регистриран: 14 май 2007, 11:43
Модел на автомобила: ford focus mk3 1.6 tdci 105hp econetic
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: пожълтели фарове???

Мнение от hose11 » 17 мар 2008, 19:19

и аз си ги смених...определено сега съм много доволен......преди хем нищо не се вижда ,хем много грозно изглежда отпред... :D малко зор видях докато разбера как се сваля бронята но си заслужаваше гимнастиката..

dj_xclusive
потребител
потребител
Мнения: 91
Регистриран: 28 фев 2008, 21:33
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 tddi
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Re: пожълтели фарове???

Мнение от dj_xclusive » 20 мар 2008, 15:27

Пробваите с един препарат SWEEP той е за всичко,само мажете оставяте малко да постои и бършете със сух парцал,ще има ефект!!!

Потребителски аватар
b2d
потребител
потребител
Мнения: 527
Регистриран: 25 мар 2007, 19:19
Модел на автомобила: Мондео 2.0 / 2002
Местоположение: гр.София
Status: Извън линия

Re: пожълтели фарове???

Мнение от b2d » 20 мар 2008, 17:14

dj_xclusive написа:Пробваите с един препарат SWEEP той е за всичко,само мажете оставяте малко да постои и бършете със сух парцал,ще има ефект!!!
Пиши нещо повече за дадения продукт, като искаш да си полезен!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
amplified
потребител
потребител
Мнения: 465
Регистриран: 16 фев 2008, 02:29
Модел на автомобила: 2008 Mondeo MkIV Duratec 2.0 145bhp Тitanium X
Местоположение: Бургас-София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: бленди

Мнение от amplified » 06 май 2008, 01:52

ivo_63 написа:смяната на блендите е доста досадна и не си струва - новите ще пожълтеят също - от калпавата пластмаса е.Голям зор ще видите като продавате колата един ден - мондео със сменени фарове - ако не е някой заспал клиент - веднага съмнения за челен удар- а върви му обяснявай как са те дразнили блендите.Аз лично по автокъщите като видя такава даже не спирам пред него.Това е мое внение - ще кажете след време дали съм прав!
Ще си запазя старите бленди и касовата бележка от новите. Ако са толкова твърдоглави и не иската да я купуват с хубави бели фарове ще сложа пак жълтите. ;)

Потребителски аватар
Shooter
потребител
потребител
Мнения: 310
Регистриран: 01 дек 2007, 12:23
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 TDI 1996 Turnier Ghia
Ford Mondeo нова пръчка комби 2009
Местоположение: Хасково
Status: Извън линия

Re: пожълтели фарове???

Мнение от Shooter » 08 май 2008, 16:00

dj_xclusive написа:Пробваите с един препарат SWEEP той е за всичко,само мажете оставяте малко да постои и бършете със сух парцал,ще има ефект!!!
Колега dj_xclusive 2 дни ровя в нета ...такъв препарат SWEEP няма! Я ни светни повече за него?

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: пожълтели фарове???

Мнение от cenzor » 08 май 2008, 17:10

Shooter написа:
dj_xclusive написа:Пробваите с един препарат SWEEP той е за всичко,само мажете оставяте малко да постои и бършете със сух парцал,ще има ефект!!!
Колега dj_xclusive 2 дни ровя в нета ...такъв препарат SWEEP няма! Я ни светни повече за него?
Sweep универсален почистващ препарат с 90% разграждане
Има го споменат в един друг сайт. Предполагам, че в супермаркетите или mr.Bricolage/Praktiker ще го има :roll:
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

mediteraneo
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 28 юни 2009, 01:19
Модел на автомобила: Ford MONDEO 1.8i 16v GLX
Status: Извън линия

Re: пожълтели фарове???

Мнение от mediteraneo » 28 юни 2009, 01:38

hose11 написа:и аз си ги смених...определено сега съм много доволен......преди хем нищо не се вижда ,хем много грозно изглежда отпред... :D малко зор видях докато разбера как се сваля бронята но си заслужаваше гимнастиката..
приятел от къде да намеря такива пласмаси питам казват ми НОВИ ФАРОВЕ, а други намират се ама трудно ти къде намери ??? *banned*

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: пожълтели фарове???

Мнение от paci » 28 юни 2009, 09:13

mediteraneo написа:
hose11 написа:и аз си ги смених...определено сега съм много доволен......преди хем нищо не се вижда ,хем много грозно изглежда отпред... :D малко зор видях докато разбера как се сваля бронята но си заслужаваше гимнастиката..
приятел от къде да намеря такива пласмаси питам казват ми НОВИ ФАРОВЕ, а други намират се ама трудно ти къде намери ??? *banned*
Ти избирателно прочете само мненията в които не е допълнително упоменато решението?
Ето и тук срещам това което най-много ме дразни.
Писал, че ще прави нещо и тогава ще пише. Е па за ко се е потил да пише, че ще пише?
Естественно не е писал след това.
Просто да пусне мнение да го видим, че има комп и нет и може да ги ползва :evil:

Върни се и прочети пак цялата тема.
Става ясно, че се сменяват само блендите, а не целия фар.
TURBOTO го е сбрал и описал в мнението си.

А ти като питаш от къде ...
Казвам ти МП!
Вероятно може да се намерят и в друг магазин, обаче ще трябва да идваш до Плевен или ако някой ти даде инфо от друг град, а незнаем от къде ще трябва да идваш и дали ще ти е удобно.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 57 госта