вибрира педала на съединитела

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
mondeo 2
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 16 дек 2007, 16:17
Модел на автомобила: FORD MONDEO '99 1,8 TDI TURNIER
Местоположение: Ловеч
Status: Извън линия

вибрира педала на съединитела

Мнение от mondeo 2 » 25 дек 2007, 08:41

От 2 седмици карам мондео td 99 г. Преди него имах ескорт пак дизел. Прави ми впечатление че при мондеото карайки, кото докосна педала на съединитела, той вибрира.При ескорта беше със жило и това го нямаше. Моля знаещите за съвет.

Потребителски аватар
[RS]Coswort
потребител
потребител
Мнения: 210
Регистриран: 15 дек 2007, 00:27
Модел на автомобила: ford orion 1,6D
Местоположение: Dobrich
Status: Извън линия

Мнение от [RS]Coswort » 26 дек 2007, 12:35

върни се на ескорта... това и аз съм го забелязал сякаш педала се опира в нещо и то се стържи в него на друга кола обаче нз що така

Димитар
потребител
потребител
Мнения: 59
Регистриран: 11 апр 2006, 09:54
Модел на автомобила: Mondeo 1.8ТДИ
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Мнение от Димитар » 26 дек 2007, 18:25

Аксеалният лагер заминава,а при теб е лагер-помпа, цената е 300лв.Ремонта е свързан със свалянене на двигателя, затава си купи и фиродов и притескателен диск и сменяи всичко.

Потребителски аватар
RSxRacer
потребител
потребител
Мнения: 108
Регистриран: 17 сеп 2006, 19:32
Модел на автомобила: Кара Мондеото с дистанционното в ръката
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Мнение от RSxRacer » 28 дек 2007, 16:20

При мен пък като не е натиснта педала и така вибрира,че се чува едно тракане.Смених тресчотката и доста други работи и пак не се оправя :)
Изображение

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от mrdds » 28 дек 2007, 16:41

и аз го усещам.Когато си допра крака на педала,без да го натискам се усеща някаква вибрация.Като е натиснат няма вибрации..... *unknw*

DTM
потребител
потребител
Мнения: 1526
Регистриран: 05 мар 2006, 14:18
Модел на автомобила: *
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от DTM » 28 дек 2007, 17:42

И на Фокуса е така, само като го допра с крак и се усещат леки подскачания на педала. Когато се натисне няма нищо, що е то не знам :roll:.
Свързано е с лагер помпата според мен, но дали е проблем времето ще покаже :wink: .

Потребителски аватар
mondeo 2
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 16 дек 2007, 16:17
Модел на автомобила: FORD MONDEO '99 1,8 TDI TURNIER
Местоположение: Ловеч
Status: Извън линия

Мнение от mondeo 2 » 29 дек 2007, 09:23

Значи, поосетих сервиз за смяна на ремъци и предни амортисьори. Като взимах колата попитах майстора за това вибриране. Той ме попита дали трепти само при докосване или и при натиснат педал. Казах му, че е при допир само и той каза че това е нармално. После като се прибрах попитах друг човек, който цял живот беше майстор във ведомствения сервиз на полицията /многа уважаван защото си разбираше от работата/. Той ме попита дали вибрира като отпускам педала и колата потегля. При мен няма такова вибриране тогава, а само при докасване. Каза ми че е съвсем нормално. Не трябва да вибрира при потегляне. Така че проблема ми отпадна. :D

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Мнение от HACKO » 29 дек 2007, 13:03

Проблема не идва от лагера а от притискателя, просто някой от палците на диафрагмата не стои в една равнина със останалите. Когато се натисне леко педала лагера излиза напред и почва да опира най-напред в този палец и оттам се усеща това трептене. Това както са казали не е притеснително (педала на съединителя се натиска рязко а се отпуска плавно). Когато започне да тресе цялата кола при потегляне, вече е повод за притеснение, тъй като това е признак за "отиващ" си притискател.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 46 госта