газова за мондео

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
chery
Status: Извън линия

газова за мондео

Мнение от chery » 09 юни 2005, 19:03

питам щото вече не знам на кои да вярвам вчера се возих на едно мондео същото като моето обаче такси и беше на метан та тои ми разправя , че бил преди тва с обикновена газова и нямал проблем никав варвяло идеално е не беше от най запазените ама варвеше наистина
иначе на мене ми е ясно че газовия инжекцион е най добре ама все пак говорим за пари

Потребителски аватар
achkob
модератор
модератор
Мнения: 484
Регистриран: 25 май 2005, 22:44
Модел на автомобила: focus 1.8TDDi ambiente wagon
Местоположение: софия
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от achkob » 09 юни 2005, 22:31

доколкото знам метана износва двигателя много повече от газта...помисли добре преди това...

chery
Status: Извън линия

Мнение от chery » 11 юни 2005, 19:41

така е прав си и аз така сам чувал от тук от там ама немоге да се издържа вече на бензин

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 13 юни 2005, 10:11

Утре май ще ходя да си слагам обикновена газова с ламбдаконтрол - ще е към 800-850лв. За инжекцион не ми се дават толкова пари, а що се отнася до колекторите - ще рискувам - писна ми от тая цена на бензина - миналата седмица съм сипал за 40лв и не съм излизал от София *00127*
Направо ми идва да се *00128*

Като я сложа ще пиша как седят нещата и дали не ми е хвръкнал някъде колектора

:twisted:

chery
Status: Извън линия

Мнение от chery » 13 юни 2005, 18:55

очаквам пдробности :)

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 14 юни 2005, 10:13

Значи утре сутринта /15,06,2005/ оставям колата да ми монтират АГУ-то.
След дълъг разговор с шефа, който е познат на TINTI, който пък си сложи газова за 380лв. в събота на фиестата 1,1 стигнахме до следната окомплектовка:

1. Обикновена газова ловато без нищо допълнително като ламбда емулатор/контрол ит.н.
Защо - ами защото до сега са сложили на доста мондеа такива и не са имали проблем. Повечето мондео от Италия идват с такива газови /сервиза е на Горубляне/ За пластмасовите колектори не е толкова страшно както при други марки, защото били с много къси колектори и вероятността да гръмне е много малка. Но ако искам, щял да ми вземе и парите за разните му там джаджи, които се слагат от гледна точка на екологията и т.н.

2. Електронен ключ, който превключва автоматично на газ - задължително за пълен инжекцион

3. Бутилка във формата на резервната гума, на нейно място

4. Спортен открит филтър
Защото няма нужда от донастройване на газовата, когато обикновения филтър се поизцапа и позапуши. Дори и да гръмне газта - най-много да продуха филтъра, а не да спука някоя и друга кутия или нещо по-лошо. Според производителя на филтъра, мощността на колата се качва с около 10%, което пък покрива разликата от намалената мощност на газ /това с мощността не ми се вярва кой знае колко, но.../ Да не забравя да кажа, че и шефа на сервиза кара с такъв филтър - видях го на сиерата му 2,6 литра - бензин - което ме доубеди да си сложа и аз

5. Кихалки :lol: /възвратни клапани/ 1бр. точно над дроселовата клапа и 1бр. преди дебитомера /за всеки случай/ Тази преди дебитомера работи така - ако се получи взрив, една клапа затваря целия маркуч/въздуховод и изпуска налягането преди дебитомера.

Та това е за сега - вече ми писна всеки газаджия да ми разправя какви ли не неща за мондеото и АГУ-то и най-накрая се реших да се доверя на този - а това дали съм сгрешил или не, ще споделя по-нататък. За сега мисля утре или в други ден да пусна снимки на направеното /и на спортния филтър :lol: /, а и да споделя първи впечатления.


Всичко заедно със спортния филтър за 40лв. ще е 660лв. Сума, която ще се изплати за около 10 000км, но и за 15 000км да е - пак добре.

Тръпни в очакване народе *00126*


:twisted:

acj_
потребител
потребител
Мнения: 50
Регистриран: 13 фев 2005, 07:38
Модел на автомобила: Sofia
Местоположение: Ford Fiesta Si 16V
Status: Извън линия

Мнение от acj_ » 14 юни 2005, 12:36

Brock написа:Значи утре сутринта /15,06,2005/ оставям колата да ми монтират АГУ-то.
....
Тръпни в очакване народе *00126* :twisted:
Успех и безпроблемно!!! :D :D :D

chery
Status: Извън линия

Мнение от chery » 14 юни 2005, 19:17

yспеь и безпроблемно и от мен мерси за подробностите ламбда контрол няма нали ,или си забравил да пишеш за нея ама сигорно няма и по добре :D щото и аз няма да я слагам ако могеш да ми напишеш и за точните марки и модели на частите ще е супер и снимките сащо ги чакам с нетарпение :wink:

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Любо » 15 юни 2005, 10:37

Всичко това е добре, само дето това със спортния филтър не ми хареса.
По принцип на газтта и трябва много въздух и той трябва да е чист. А доколкото съм чувал спортния филтър може да се задръсти много лесно (особено ако караш някъде по прашни пътища - а те са навсякъде)... Така си мисля, но може и да не съм прав. Ще кажеш как е като ти я покараш малко.
Между другото мощността при газовата не пада много. Поне мойто Мондео си има и мощ и ряз... въобще не му прави впечатление като е на газ.

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 15 юни 2005, 10:41

Ами незнам за тоя филтър, но както казах по-горе, и самите газаджии са с такива филтри на колите си /видях го с очите си/, а и на филтъра му дават да "носи" 100грама боклуци, което ми се струва добре, не на последно място може да се пере. Ама ще видиме като си взема колата довечера.


:twisted:

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Мнение от cossy » 15 юни 2005, 11:13

40 кинта са спортен филтър... дано да не е някфо менте :evil:

chery
Status: Извън линия

Мнение от chery » 15 юни 2005, 20:16

e 100 % няма да е от наи оригиналните ама важно е давърши работа а това за праха е пилна щоротия според мен

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 16 юни 2005, 09:06

Ето на - вече съм горд притежател на мондео с газова :roll:
Прикачени файлове
p6160011_229.jpg
p6160012_189.jpg
p6160014_327.jpg
p6160013_200.jpg
p6140008_150.jpg
Преди
p6140009_216.jpg
Преди

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Любо » 16 юни 2005, 09:30

Да ти е чистито :P и безаварийно шофиране

chery
Status: Извън линия

Мнение от chery » 16 юни 2005, 19:36

да и от мен без аварино мерси за снимките само немога да видя има една джаджа дето ми се струва че влиза в спортня филтар има и някакви два кабела на нея , така ли е или тя си минава само до него и не е слгана с агу то и друго това кихалка ли е (мн голяма) :shock: наи отгоре на пластмасата дето се хваща с 4 болта ? др каде е ,трабите пробити ли ако моге да муснеш снимка с обозначения на нея ще е супер :lol:

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 17 юни 2005, 09:18

Тази джадажа, която влиза във въздушния филтър е датчика за температура на въздуха. Преди това беше под този въздушен разширител, на който пише 1,6 liter 90 PS. Кихалката на кутията си е нормален размер. На колекторите нищо не е слагано. А другата кихалка е монтирана точно преди MAF сензора /който се оказа, че е защитен и без друго/ - една по тъмно черна ивица. Другото е една черна кутийка, голяма колкото кутия от цигари и не се вижда много, защото е монтирана под снопа с кабели между изпарителя и спортния филтър - това е емулатора на дюзите.

:twisted:

chery
Status: Извън линия

Мнение от chery » 17 юни 2005, 18:13

тва е друго нещо вече ми стана ясно за какво става вапрос ,мерси много .Да те питам бутона ватре дето има 3 лампички които показват на гас ли си или на бензин или автоматичен нали е слоген вътре е капачето моге да се затвори или не може ,как е сега на газ колко гори на газ и на бензин и имали проблем с оборотие или ок.
Аде че на края на месетза и моята влиза в бокса да се прави монтаж на агу по твои патент :D :D

chery
Status: Извън линия

Мнение от chery » 17 юни 2005, 19:47

и още нещо забравих да те питам как е захванат тоя датчик за температурата за филтара нещо преправяно ли е или е пахнат просто в филтара щото ми се струва че оная никеловата част е слагана допалнително това е за сега :D

sharp
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 10 мар 2005, 22:43
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 16v
Status: Извън линия

Мнение от sharp » 18 юни 2005, 20:52

Ще отнеса много ругатни,но не мога да подмина снимките и да не се развикам :evil: Brock,изпълнението на монтажа е просто отвратително,нали уж си навътре в газовите,питал си сигурно не един майстор(ама ако са били като тия...мани,мани). Махнали са кутията на възд. филтър за да има място за изпарителя и единствения начин е със спортен филтър,ама тва как да е.Изпарителя е монтиран НАПРЕЧНО(по чии акъл???),и след време ще започне да гасне при рязко спиране,освен ако не се обедни мнооого сместта на ПХ( така както е сложен,с първата степен напред при спиране мембраната на втората се измества напред и така обогатява сместта;докато е нова газовата може и да не чувстваш,но...).
Газовия клапан с филтърчето в него е монтиран под ъгъл спрямо вертикалата-недопустимо!!! котвата на клапана се износва понеже е в полегато положение(или газовата е за една година?) .Иначе е вързана с къс преходник към изпарителя-е,тука добре,доволно :D . Маркуча от изпарителя до смесителя е повече от метър,баси,направо можеш да подаваш газ и на друга кола(уж влияе на динамиката по-дългия маркуч,знаете). И скоби няма на дозатора на газта-днес са стегнати,ама като се топлят от капака на главата след няколко месеца...? Добре поне,че маркуча е SEMPERIT, добра марка е.
Това,дето са хванати със свински опашки разните жици и маркучета-сигурен съм че ще ги оправиш,поне да са по за пред хора. А,гледам ,че маркуча за вентилация на картерното пространство е вързан след MAF-a-е,при ориг. схема газовете минават през едно дунапренче,а после през въздушния филтър,след туй през MAF-сензора.Ама здраве да е...
Най-сериозната ми забележка е към кихалките.Най-голям е проблема с предпазването на колекторите,а кихалката е НАД дросела.Ако дросела е притворен(ако реши да гърми,ще трещи по всяко време на позицията на дросела) налягането нараства адски много ПОД дросела и постепенно плъзва до плочката и оттам вече намаля заради огромния обем,ама тоя обем не може да гръмне,щото няма газ в него(при някои коли обаче найстина плочката е далеч преди дебитомера и тогава гърми целия всмукателен тракт). При Зетек-а просто е излишна обратната клапа преди дебитомера,той не е с клапа и потенциометър,но така риска да се пръснат колекторите си е явен-клапата за газовата държи и не пуска налягането след нея. Ето защо непрекъснато повтарях,че колекторите се пазят най-добре с кихалки на тях и за всеки цилиндър-то оттам тръгва налягането на взрива и италиянците са патили и препатили докато се спрат на тази схема.Ами ние българите нали сме по-по-поооо така. И колекторите на Монди не са чак толкова къси-имат лека извивка преди дросела и обема си е значителен.Иначе има много двигатели с по-големи по обем колектори-в това има истина.

Е,казах каквото имах да казвам-които иска да псува,да "руча",ама не искам да се заяждам с никого.Нагледал съм се на какво ли не и предполагам тази газова ще радва собственика си. Ако дори Brock желае ще изтрия поста си.Ама ще стане много политическо,не мислите ли???

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 20 юни 2005, 11:27

Отговор на: sharp

Като начало - мерси за забележките към газовата - аз не съм на "ТИ" с газовите, такаче не съм ги забелязал тези неща /незнам откъде реши, че ги разбирам/. За триенето на поста ти и дума не може да става - не виждам за какво.

За въздушния филтър - не го махнаха за да сложат там изпарителя - просто след като решихме, че ще го махаме са използвали освободилото се место там за монтажа.
Жиците са ясни - ще ги подрядя както си трябва - там поне не се притеснявам да пипам.
Това за скобичките на маркучите ще се реши лесно - ще си сложа такива /въпреки, че си платих да ми направят всичко както трябва, но..../
За монтажа на изпарителя - въобще си нямам и на представа защо е така, но си мисля, че може да се врътне - има място.
За маркуча от изпарителя - то май няма как да е по-къс

За съжаление НИКОЙ друг не пожела да сложи газова на мондеото и затова я сложих при единствените, които пожелаха. Как са работили е видно от снимките - просто нямаше откъде да знам. А и да не забравяме, че майсторите са си българи, та е нормално /а би трябвало да е недопустимо/ след това да си доправяш сам нещата.


:twisted:
Последна промяна от Brock на 21 юни 2005, 13:32, променено общо 1 път.

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта