Каде разбират от СКОРОСТНИ КУТИИ?

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
sashocos
потребител
потребител
Мнения: 43
Регистриран: 22 авг 2005, 15:11
Модел на автомобила: Sierra
Местоположение: sofiq
Status: Извън линия

Каде разбират от СКОРОСТНИ КУТИИ?

Мнение от sashocos » 22 авг 2005, 19:06

Преди 5 години ми се прецака лагера на опашката(вала) на скоростите(МТ-75) влизаща в маховика,при пръсването на игленото лагерче се надра циментовата повърхност на опашката и се наложи да се подмени.Следва поръчка от Германия и след 10-тина дни срещу 215 лв пристигна.Целия масраф с труда ,нов амбриаж и 2литра.масло в Мото-Пфое ми излезе 800 лв.Сега май имам същия проблем,но незнам каде да отида да се види какво е положението,щото мото-пфое вече не е вариант за 15 годишната ми Сиера.Ходих на две места,но и двамата "майстори"не бяха сваляли такава кутия!Така ще ако занете някои специалисти по скорости моля обадете(и да не са скъпари,че целата кола струва 1500лв.)ТЕЛ:0898662157 Сашо

bomber
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 03 авг 2005, 14:00
Модел на автомобила: Sofia
Местоположение: Ford Mondeo
Status: Извън линия

Мнение от bomber » 23 авг 2005, 11:20

Имаше навремето преди години един много добър майстор в Технически университет. Оправи на служебната ни кола точно такъв проблем. Разглоби цялата кутия, смени лагер, подреди синхронизатори и не беше скъпо. В Мото Пфое искаха около 1500 лв, той взе много по-малко. Ама не се сещам, ще потърся телефона му някъде. Абе в Мото Пфое май са големи некадърници, а? Или греша? Ама все такива отзиви чувам. Не мога да разбера - уж са фирмен сервиз, специално обучен персонал, занимаващ се само с Фордове. Взимат от скъпо прескъпо. И пак са на нивото на кварталните майстори. Дори приемчика - гледа една напречна щанга на моята кола и вика: "А, тук са ти сложили някаква допълнителна щанга за укрепване". После чета в сервизната литература на Хейнес - ами комбито стандартно си има такава щанга. Не знам дали и по света е така със сервизите, ама при нас е плачевна работата...

Потребителски аватар
СЕВА
потребител
потребител
Мнения: 266
Регистриран: 04 мар 2005, 18:26
Модел на автомобила: FORD model T 1914
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от СЕВА » 29 окт 2005, 19:50

Няма смисъл от ремонт една такава кутия струва между 150 и 200лв,взимаш слагаш и се возиш.
ФОРД КАЧИ СВЕТА НА КОЛЕЛА

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта