Охладителна течност

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
bomber
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 03 авг 2005, 14:00
Модел на автомобила: Sofia
Местоположение: Ford Mondeo
Status: Извън линия

Охладителна течност

Мнение от bomber » 23 авг 2005, 15:37

И аз като всеки новак се вълнувам и взирам в автомобила си. Като си спомня как преди време слушах всяко почукване на ладата...После съвсем спря да ми пука и извършвах само крайно необходимите ремонти :D
Та сега се питам-какъв антифриз да налея в охладителната система? Колата ми е 94 г. По книгите пише, че новия оранжев антифриз на Форд за коли след '96г. не бива да се смесва със стария синьо-зелен за коли до '96г. А може ли стария да бъде източен, двигателя промит и да се сипе новия оранжев?

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 23 авг 2005, 15:47

По-принцип трябва да доливаш същия цвят, какъвто ти е в охладителната с-ма. Не е никакъв проблем да източиш системата и да си сипеш какъвто искаш антифриз - промиването не е задължително, ако си източиш добре стария.

:twisted:

bomber
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 03 авг 2005, 14:00
Модел на автомобила: Sofia
Местоположение: Ford Mondeo
Status: Извън линия

Мнение от bomber » 23 авг 2005, 16:02

Благодаря. Точно това се случи. За капак-смених и водна помпа.

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 23 авг 2005, 16:18

Нещо не разбрах :roll:
какво се случи и защо смени помпата :?:

:twisted:

bomber
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 03 авг 2005, 14:00
Модел на автомобила: Sofia
Местоположение: Ford Mondeo
Status: Извън линия

Мнение от bomber » 23 авг 2005, 16:43

В предишната тема разисквах въпроса около изчезването на антифриз и странните шумове. Проблемът е бил във водната помпа. Смениха я и са ми сипали оранжев антифриз :)

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 23 авг 2005, 17:35

Сега вече ми е ясно.
А аз реших, че си смесил различен антифриз и от това ти се е прецакала помпата *00124*


:twisted:

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Мнение от cossy » 23 авг 2005, 21:03

В книгата която имам пише, че не е хубаво да се правят такива неща, цитирам:
При Форд не се допуска смяна на антифриза Super Plus 4 (синьо-зелен цвят) с новия и по-добър Super Plus 2000 (оранжев на цвят).
както и:
...напълнете охладителната уредба с използвания преди концентрат!
(Дори в книгата е написано с дебели букви). Толкоз от мен и преди го бях писал някъде това за антифриза, ама май беше за ескорт :roll:

п.п. Книгата е за Ескорт/Орион след 1990година.

emohero
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 01 сеп 2005, 15:08
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0i 16V Ghia - 96'
Местоположение: Sofia
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от emohero » 03 дек 2005, 01:04

?????????,
?? ????????? ????? ?????? ?????...???? ?? ? ????? ?????.. : )
????? ?????? ?????? 2005 ? ????? ?????? ????? ?? ????? ????????.
??????, ????? ?? ???? ? ????? ????? ?? ? ????? ?????? : )
???? ?? ?????? ???? ?? -40 ?? ?????? - ????. ????????? ???? ?? ????????? ???? ???????. ? ???? ????? ?? ? ???????? ? ?????? 6? ?? ?????? ???????. ?? ???? ?????? ??? ??????? 1000 - 1500 ???????. ???? ??????? ????? ???????. ???? ?? ??????? ???? ???? ??-????? ? ?????? ????? ?? ??????? ???? ?? ?????????. ?? ?????????? ???? ? ?? ?? ????????, ??? ??? ???????? ? ????? ???????? ? ?????? ????? ????.
??????? ??? : ?????? ?? ?? ?????????? ???? ??? ?????? ?? ????? ?? ????? ?? ?????? ? ??????? ?? ???????? ????????????, ?? ????? ????????? ????? ?? ?? ???????? ??? ???????? !!

????????? ?? ?????????????

Потребителски аватар
Rick
потребител
потребител
Мнения: 660
Регистриран: 18 сеп 2005, 03:36
Модел на автомобила: SCORPIO 2.9 V6 Ghia '93 FOCUS 1.6 Trend '08
Местоположение: Пловдив
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Rick » 03 дек 2005, 04:28

Е сега съвсем се обърках :shock: Защо пък да не може да се сменя с различен? Аз миналата седмица ходих до Мотото и си взех от там най-хубавия антирфриз естествено :wink: и ми казаха че 3 литрао ще стигнат. Тука моя майстор ми вика че трябват 5 литра. Аз исках целия да го сменя че де да знам миналия собственик какви боклуци по 3 лв. е наливал. По книга охладителната е 9.5 литра, което е точно 5л антифриз и 5л вода. Добре обаче като отидох в Мотото да го сменят, ми казаха че 2.5 л били достатъчни. То неможело напълно стария да се източи щото оставал по трабите или нещо такова.
Нормално ли е това нещо? Според мен 2.5л е ужасно недостатъчно. Или данните че обема е 9.5 е грешен и е примерно 6-7л системата, или в момента карам с манджа с грозде. :x

Потребителски аватар
demiro
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 17 мар 2005, 00:36
Модел на автомобила: голяма печка :)
Местоположение: Около В.Търново :)
Status: Извън линия

Мнение от demiro » 04 дек 2005, 00:31

То emohero:
По принцип Форд препоръчва да се налива антифриз Motorcraft Super Plus 4 по спецификация Ford ESD-M97B49-A/син или зелен за автомобили произведени до 1998 г./
или антифриз Motorcraft Super Plus 2000 по спецификация Ford WSS-M97B44-D/оранжев на цвят,за автомобили след 1998г./
Не бивало да се смесват двата иначе има риск от тежки повреди,а също да не се използва новият Super Plus 2000 при автомобили преди 98г.
Трябва винаги да се разрежда 1:1.
Това препоръчват от Форд за да си продават боклуците,ако питаш мен. Иначе купуваш от най-скъпия немски/който да е, съобразен с това да се ползва при всякакви алуминеви сплави/ и караш без проблем :lol: :wink: Мондеото 2,0 събира 6,5л.
Успех!

То Rick:
Мисля че Сиерата събира около 8л.,поне моята толкова събираше :wink: Като съм го точил,вземах 3л. концентрат,макар че може да е малко,но не съм имал проблеми.
Аз миналата седмица ходих до Мотото и си взех от там най-хубавия антирфриз естествено и ми казаха че 3 литрао ще стигнат. Тука моя майстор ми вика че трябват 5 литра.
Да не са имали в предвид концентрат а?
Изображение

Потребителски аватар
demiro
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 17 мар 2005, 00:36
Модел на автомобила: голяма печка :)
Местоположение: Около В.Търново :)
Status: Извън линия

Мнение от demiro » 04 дек 2005, 00:45

А..,ей тука колегите какво разправят,тълкувам го като подкрепа на думите ми по-горе :lol: :lol: :wink:
http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?t=2303
Изображение

emohero
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 01 сеп 2005, 15:08
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0i 16V Ghia - 96'
Местоположение: Sofia
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от emohero » 04 дек 2005, 01:04

demiro, ????????? ?? ?????!

??? ?????????? ?????, ????? ?? ???????? ?????? ??. ???? ?? ?????? ? ????? ?????????? ?? ??????? ? ?? ????? ??? ???????? :
?????? ?? ????? ????? ??????????, ??????? ?? ??????? ???? ? ?? ?????? ??????????? - 3 ?? 4 ?. ?????????? ?? ????? ? ??????????? ????.

???? ????? ?? ?? ??????? ? ????, ????? ???? ??? ????? - ?????? ???? ?????????? ?? ????????? (??? ???? ?? ??????? - ?? ???????? ??? -30) ? ???? ?????? ?? ????? ?? ???????? ???? ?????.

???????????? ?? ?????????? ?? ????? ???? ? ?????? ???? ??????? ????. ????????? ??, ?? ? ??-????? ????????? ??????, ?? ???? ?? ??????????????? :lol:

?? Rick: ? ????? ?????? ?, ?? ???-????? ?? ?? ??????? 4? ?????????? ? 4? ??????????? ????. ????, ?? ?????? ? ????? ? ?? ????? ??????? ? ?????.

????? ?? ?????? : )

Потребителски аватар
Rick
потребител
потребител
Мнения: 660
Регистриран: 18 сеп 2005, 03:36
Модел на автомобила: SCORPIO 2.9 V6 Ghia '93 FOCUS 1.6 Trend '08
Местоположение: Пловдив
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Rick » 04 дек 2005, 01:38

demiro написа: Мисля че Сиерата събира около 8л.,поне моята толкова събираше :wink: Като съм го точил,вземах 3л. концентрат,макар че може да е малко,но не съм имал проблеми.
Rick написа:Аз миналата седмица ходих до Мотото и си взех от там най-хубавия антирфриз естествено и ми казаха че 3 литрао ще стигнат. Тука моя майстор ми вика че трябват 5 литра.
Да не са имали в предвид концентрат а?
Да за концентрат 3 литра казаха че ще е достатъчен, както и излезе после. Обаче тия 3 литра се разреждат с 3 литра вода и стават общо 6. Къде остават другите 2 литра, ако приемем че е 8 литра цялата охладителна система.
Май само мога да изчакам няколко седмици и да видя после дали може да се долее отново, ако пък не значи е достатъчно.

Потребителски аватар
demiro
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 17 мар 2005, 00:36
Модел на автомобила: голяма печка :)
Местоположение: Около В.Търново :)
Status: Извън линия

Мнение от demiro » 04 дек 2005, 01:48

Май само мога да изчакам няколко седмици и да видя после дали може да се долее отново, ако пък не значи е достатъчно.
Тъй ша е най-добре май :lol: :wink:
Изображение

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 82 госта