много голям проблем мени обороти

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
s700
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 04 юли 2006, 23:33
Модел на автомобила: mondeo 1,8 16V 115cc
Местоположение: haskovo
Контакти:
Status: Извън линия

много голям проблем мени обороти

Мнение от s700 » 05 юли 2006, 00:03

здравейте на всички имам ужасен проблем като си запаля автомобила ми започва да мени оборотите значи се получава следното стои си на 1000 после пада до дупка пак се вдига при което се получава едно повишаване и понижаване на оборотите от 0 до 1000 и пак надолу при което се чува едно тракане в двигателя ама това е май от това рязко повишаване и понижаване на оборотите и незнам от кво може да се получава така когато задуржа педала към 2000 е добре не се чува тракането ама и не прекъсва когато я карам примерно на 4 скорост с 80 пак се получава нещо подобно ама не се усешща много когато сам на 2 ра предавка с леко гас автомобила се тресе яко прехълцва ако ако може малко help! икаде може да се оправи това
cheti helpa

Потребителски аватар
demiro
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 17 мар 2005, 00:36
Модел на автомобила: голяма печка :)
Местоположение: Около В.Търново :)
Status: Извън линия

Мнение от demiro » 05 юли 2006, 10:06

Като за начало почисти си мафа,там основно е проблема при менене на оборотите.Придружи операцията със зануляване на компютъра/махни плюсовата клема за пет минути/. И за двете дейности има много инфо във форума.
А за придърпванията по време на движение,Руснаците препоръчват ампутация на ЕГРа,също има тема във форума със снимки. :lol:
П.П.А...,забравих да те поздравя с добре дошъл!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Мнение от nikolovvd » 05 юли 2006, 10:16

Нещо подобно имах и аз онзи ден, но се оказа че е от бензина. Бях заредил 5 литра от Петрол и ми се разказа играта. ДВГ-то работи като трактор. Недържи ниски обороти, опитва се да гасне и тресе цялата кола. Ходих до Шел и сипах V-пауър за 20 лв. и покарах из града на 3-та с 100-120 и сега е като коте - мърка на 850 оборота, все едно нищо не е имало. Явно иглите на инжекциона се цапат от калпав бензин.

GOGETO
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 11 окт 2005, 14:38
Модел на автомобила: FORD MONDEO 2.0 16V
Местоположение: Берковица
Status: Извън линия

Мнение от GOGETO » 05 юли 2006, 13:18

При мен го правеше така на ФОРД МОНДЕО. Започна невинно после се усили тази промяна на оборотите докато накрая спря да пали. При мен тази промяна я правеше и в движение.
Оказа се след много замервания с уреди и четене из книгите, че е един кабел който излиза от индукционния датчик на маховика и отива право в компютъра на колата. С времето кабела се е напукал докато накрая съвсем издаде багажа. Резнах го от към компютъра наставих с друг до буксата дето влиза в датчика на маховика и всичко се оправи.
Това е от мен ако правилно съм те разбрал мисля че това ще е проблема. Това е най безпаричния вариант за оправяне. Може да се окаже и от индукционната бубина или от другия индукционен датчик.
Но мисля че е от този да маховика. Но трябва някой жичкаджия да ти го замери.

Потребителски аватар
red
потребител
потребител
Мнения: 888
Регистриран: 04 окт 2005, 10:36
Модел на автомобила: Mondeo 2.0L 16 combi mkII GHIA GAZ
Местоположение: На изток от рая :)
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от red » 05 юли 2006, 15:22

Любопитно - може ли да посочиш къде е ?

s700
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 04 юли 2006, 23:33
Модел на автомобила: mondeo 1,8 16V 115cc
Местоположение: haskovo
Контакти:
Status: Извън линия

благодаря!!!

Мнение от s700 » 06 юли 2006, 19:21

ще погледна всичките неща днес се допитах до един нали мой колега от работното ми място той се занимава с ел. по колите ама каза ми че знае от к`во е 100% но не казва вика нищо лично ама не казвам иска да си запази хляба но аз не се притеснявам може да ида при друг но не при него :) щом се прави уж вика датчик е ама не казва каде аз ще го намеря :) мерси много :) благодаря
cheti helpa

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта