смених лагер, но ABS-а светка. какво по дяволите?

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
psychoiho
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 28 мар 2005, 11:45
Модел на автомобила: Mondeo'94 2.0L bensin
Местоположение: София
Status: Извън линия

смених лагер, но ABS-а светка. какво по дяволите?

Мнение от psychoiho » 19 юли 2006, 21:20

Смених лагер на предна лява гума
щастлив покарах 10-ина километра и ABS-a светна. Като ме хвана параноята сега, имам чувството и че педала на спирачката потъва много
имам достатъчно спирачна течност. лампата на ABS-а светва като покарам, спирам, изключвам, паля пак и след няколко километра светва
Погледнах, датчиците изглеждат завързани...някой да има идея какво може да става

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Мнение от nikolovvd » 20 юли 2006, 09:56

Вероятно прекъсва жицата от датчика до купето. Смяната на лагера няма нещо общо с ABS-а, но при работата около колелото може да са прекъснали жицата.
Това е вярно, при условие, че не са пипали датчика и са монтирали обратно назъбената шайба, която дава информация за въртенето на колелото.
Това че лампата на ABS-а свети, неозначава, че нямаш спирачки. Аз съм карал така 4 години, докато седнах и си го оправих сам.

DTM
потребител
потребител
Мнения: 1526
Регистриран: 05 мар 2006, 14:18
Модел на автомобила: *
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от DTM » 20 юли 2006, 10:52

Ако лагера на главината е като на Фокуса има и то много общо. На него (лагера) от едната му страна има една дупчица, точно там се крие цялата истина (това е белега по които се ориентира датчика за ABS-а), ако са набили лагера на другата му страна, което е без значение (освен за ABS-а :( ) се получава точно това. В сервиза в които бях дойде Фокус с точно този проблем. Дано не е това при теб, иначе всичко пак долу :( .

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Мнение от nikolovvd » 20 юли 2006, 11:53

Май точно това му е проблема, но защо след 10км пробег. Би трябвало да светне щом вдигне над 20км/ч.

psychoiho
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 28 мар 2005, 11:45
Модел на автомобила: Mondeo'94 2.0L bensin
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от psychoiho » 20 юли 2006, 20:55

другари, днес покарах, не светна нито веднъж....един господ знае от какво е било

интересното е че в 2 сервиза в които не са вчерашни ми гледаха колата и никой не каза "сменяй лагер". майсторите се плашат да дават скъпи диагнози и чакат колата да се разпадне....щото явно всички измекярстват та майсторите гледат да не ядат бой

pasajero
потребител
потребител
Мнения: 66
Регистриран: 11 юли 2007, 17:11
Модел на автомобила: Focus 1.8 tddi 2000г. комби
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от pasajero » 30 окт 2007, 15:41

Колега и аз имам да сменям лагер на фокус, също е с abs в магазина още ме питаха изришно има ли или не abs понеже лагера си е специален и струва 80лв.
Специалното му е че има магнит по който се ориентира abs-а - както ти каза колегата DTM.
Странно е наистина защо не е светнала лампата веднага.
Москвич 2140 GT - Совершенная Гоночная Машина

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 68 госта