Съвет за нов двигател 2.0 DOHC EFI

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
tomny
потребител
потребител
Мнения: 129
Регистриран: 25 юли 2006, 09:09
Модел на автомобила: Sierra 2.0 DOHC EFI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Съвет за нов двигател 2.0 DOHC EFI

Мнение от tomny » 25 юли 2006, 10:02

Привет, колеги
В петък по пътя към морето стана голяма беля - скъсах биела и на първо четене щетите са надран и изкривен колянов вал и счупен блок. В сервиза ме посъветваха да потърся друг двигател. Това, което успях да намеря е на цена между 800 и 1200 лв., и според мен малко обезсмисля работата. Съвсем наивно ли е от моя страна да се надявам, че ще успея да намеря нещо за 300 - 400 лв., така че с ремонта да не излезе колкото нова кола? И ако може да ме посветвате къде да търся? Разбирам че въпроса ми звучи малко тъпо, но все още не мога да реша дали да се занимавам да я оправям или да търся нова. Колата има сантиментална стойност и не знам как ще го преживея да я оставя в някоя морга, но от друга страна не е разумно да вложа още 1000 - 1500 лв. в нея. Благодаря предварително

Потребителски аватар
Dundee
потребител
потребител
Мнения: 852
Регистриран: 22 яну 2006, 14:48
Модел на автомобила: Mondeo Mk4 2.5T
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от Dundee » 25 юли 2006, 12:51

За брат ми намерихме ударен Орион за 600лв. - със смачкани ламарини, но здрав двигател 1.6 DOHC и здрава ходова част.
Така че не губи надежда. Търси в мобилето обяви със съмнително ниски цени - това са ударените. Повечето са с работещ двигател.
Успех!
Изображение

T punchev
потребител
потребител
Мнения: 427
Регистриран: 06 ное 2005, 18:55
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 Zetec ST
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от T punchev » 25 юли 2006, 14:38

Мисля че за около 500 600 лв ще намериш здрав мотор!Но все пак ако решиш да не я правиш,преди да я дадеш в морга пусни я във форума,някои може да я вземе цялата.На околовръстня път има една морга в която има 2 сиери,провери с какви двигатели са,моргата е между Арена и симеоновско шусе!

Потребителски аватар
disc
потребител
потребител
Мнения: 594
Регистриран: 07 мар 2005, 22:43
Модел на автомобила: Orion 1.8 16V Turbo, Fiesta 2.0 16V, Focus 2.0 16V
Местоположение: Пловдив
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от disc » 25 юли 2006, 20:35

Миналата година имаше един такъв ДВГ на мястото от където купих моят. Човека е много съвестен и учитив. Моргата е САМО за Форд. Може би си заслужава да звъннеш:

0888 775867
Of all the things I've lost
I miss my mind the most

Потребителски аватар
tomny
потребител
потребител
Мнения: 129
Регистриран: 25 юли 2006, 09:09
Модел на автомобила: Sierra 2.0 DOHC EFI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от tomny » 27 юли 2006, 13:42

Благодаря, ви :)
За сега удрям на камък. Намерих един двигател, добре поддържан, но човека има някакви странни принципи и каза че, ако ще го дава за по-малко от 900 лв., предпочита да го изхвърли на боклука. Освен това е доста напред с парите и място за пазарлък няма. Лошото е че май наистина ще го изхвърли, много ме е яд.
@ T punchev - проверих в мората, и двете са с карбураторен мотор, за съжаление не ми вършат работа
@ disc - това е телефона на Светльо, половината части по Форда са ми от него :) Наистина е точен, на него звъннах първи като стана ясно каква е повредата. Негов познат продавал, много добър, напълно оборудван, с алтернатор, не искал да го разкоства, ала-бала, 1200 лв. Пак няма смисъл да се пазарим.
Много ви моля, ако някой чуе за продажба на такъв мотор, или дори на блок с колянов вал, нека да постне тук или в темата ми в "КУПУВАМ", че няма как да се разчекна в цяла София. Благодаря предварително, успешен ден ви желая.

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Мнение от nikolovvd » 27 юли 2006, 15:31

Ще се опитам да помогна. Пратих ти ЛС.

Потребителски аватар
tomny
потребител
потребител
Мнения: 129
Регистриран: 25 юли 2006, 09:09
Модел на автомобила: Sierra 2.0 DOHC EFI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от tomny » 27 юли 2006, 16:55

nikolovvd написа:Ще се опитам да помогна. Пратих ти ЛС.
Много мерси :)

Потребителски аватар
billy_boy
потребител
потребител
Мнения: 845
Регистриран: 01 фев 2006, 12:40
Модел на автомобила: Audi a4 1.8TQ AJL, караше Sierra
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от billy_boy » 30 юли 2006, 19:09

Мисля че имам нещо са теб една ударена сиерка дето мислях да я купувам ама ми се отложиха нещата комби е 2.0i 92 и е годинката ударена е отпред но освен радиатора друго не е засегнато човека я продава само цялата. Иска и сичко на сичко 600лв. :P Ако проявяваш желание звънни ми 0888 077 210. Нищо не печеля аз от тая работа но с радост ще ти помогна и лично ще те заведа до там. А пък и ако споделиш ел стъклата с мене ще пием и по бира. :)
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Мнение от nikolovvd » 31 юли 2006, 09:03

tomny, бягай и вземай колата. Цената е мно-о-о-го добра, а като свалиш здравите неща от вторични можи да ти дадат някой лев, та да си избиеш разходите. УСПЕХ!!! Аз също бих взел някой неща, та да те улесня в разходите.

T punchev
потребител
потребител
Мнения: 427
Регистриран: 06 ное 2005, 18:55
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 Zetec ST
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от T punchev » 31 юли 2006, 15:05

Колега взимаи сиерата,и като я вземеш казваи,за да си закупим някои неща!

Потребителски аватар
tomny
потребител
потребител
Мнения: 129
Регистриран: 25 юли 2006, 09:09
Модел на автомобила: Sierra 2.0 DOHC EFI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от tomny » 31 юли 2006, 15:42

Довечера отивам да я гледам, стискайте палци всичко да е наред, ще пиша какво е станало :)

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Мнение от cossy » 31 юли 2006, 16:35

Ако е Ghia, ще има много глезотийки по купето, пускай каквото остане в "ПРОДАВАМ", ще се разграби бързо според мен :roll:
Изображение

Потребителски аватар
tomny
потребител
потребител
Мнения: 129
Регистриран: 25 юли 2006, 09:09
Модел на автомобила: Sierra 2.0 DOHC EFI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от tomny » 01 авг 2006, 15:01

Привет отново
Оказа се че колата е стояла три години в една локва и се опасявам, че двигателя е непоправимо съсипан. Ръждата от блока се отделя на люспи, не съм сигурен че ще може да му се види дори номера. Не ми се вярва от вътре да е читав. Има ли смисъл да се занимавам и как да разбера в какво състояние е? Иначе Сиерата е готина, купето е запазено горе-долу (здравата част), има серво на волана, ама тоя двигател изглажда много зле! Може ли пак съвет? :)

Потребителски аватар
disc
потребител
потребител
Мнения: 594
Регистриран: 07 мар 2005, 22:43
Модел на автомобила: Orion 1.8 16V Turbo, Fiesta 2.0 16V, Focus 2.0 16V
Местоположение: Пловдив
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от disc » 03 авг 2006, 17:21

Забрави тогава тази Сиера, потърси друга.
Знам какво представлява двигател отвътре, когато е престоял 4 години, защото март отваряхме един на Мерцедес, за да може да мине пред КАТ за новите номера - ужас, ръждата може със шепи да я събираш в цилиндрите! Но може би защото е Мерцедес, след почистване и 1,2 нови сегмента запали :lol: , дизел!!! Да не вярваш! Та отиде до КАТ и се върна (140 км.) след което двигателя пак беше свален...
Of all the things I've lost
I miss my mind the most

Потребителски аватар
billy_boy
потребител
потребител
Мнения: 845
Регистриран: 01 фев 2006, 12:40
Модел на автомобила: Audi a4 1.8TQ AJL, караше Sierra
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от billy_boy » 18 сеп 2006, 21:01

И друга сиера намерихме пак същата шак комби ама малко по-стара 89 ама тая я удариха преди 1 седмица сега томи трябва да реши вече. :) Кофтито е че тая има по малко глезотийки.
Изображение
Изображение

Заключена

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 69 госта