Не поема газта като е студена

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
milchew
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 22 авг 2005, 11:23
Модел на автомобила: София
Местоположение: Форд Мондео
Status: Извън линия

Не поема газта като е студена

Мнение от milchew » 17 ное 2006, 13:48

Здравейте,

Карам Форд Мондео от 94-та. Двигателя е ZETEC DOHC. Имам сериозен проблем който изглежда за момента нерешим - водя я на 3 различни майстори и никой няма идея от какво е.
Проблема е че като е студена и като натискам педала за газта и въобще не вдига оборотите. След като загрее се оправиа и почва да върви що годе нормално.
Всеки майстор ми казва различни неща но никой не успява да направи нещо. Продухваха ми дюзите, сменях горивен филтър, пратиха ме дори да чистя резервоара но други майстори ме отказаха да го правя. Последно ми казаха че е нещо по ел. инсталацията (наскоро ми стана някакво късо - оттогава не върви на газ а само на бензин, но не съм сигурен че тогава се е случил проблема).
Ще се радвам ако някой може да помогне или каже сервиз където да я закарам и наистина да я оправят.

Потребителски аватар
greek
потребител
потребител
Мнения: 267
Регистриран: 30 юли 2005, 19:05
Модел на автомобила: Mondeo 1993 2.0 combi 136HP-АГУ
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

Мнение от greek » 17 ное 2006, 16:44

И аз сутрин като запаля задължително изчаквам 1-2 мин да обеднее сместа иначе се дави , опитва се да изгасне като подам повечко газ .След това всичко се оправя .
Заподозрял съм кабелите за това неудобство но още не съм ги сменил та да видя

P.S. Имаш ли тракшън контрол?

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Не поема газта като е студена

Мнение от kEFi » 17 ное 2006, 17:11

milchew написа:Здравейте,

Карам Форд Мондео от 94-та. Двигателя е ZETEC DOHC. Имам сериозен проблем който изглежда за момента нерешим - водя я на 3 различни майстори и никой няма идея от какво е.
Проблема е че като е студена и като натискам педала за газта и въобще не вдига оборотите. След като загрее се оправиа и почва да върви що годе нормално.
Всеки майстор ми казва различни неща но никой не успява да направи нещо. Продухваха ми дюзите, сменях горивен филтър, пратиха ме дори да чистя резервоара но други майстори ме отказаха да го правя. Последно ми казаха че е нещо по ел. инсталацията (наскоро ми стана някакво късо - оттогава не върви на газ а само на бензин, но не съм сигурен че тогава се е случил проблема).
Ще се радвам ако някой може да помогне или каже сервиз където да я закарам и наистина да я оправят.
В повечето случаи се дължи на запушени инжектори. Препоръчително ползване на добавки и каране от време на време на бензин (по въпроса имаше разисквания надълго и нашироко, но нямам време да търся или пиша...)

T punchev
потребител
потребител
Мнения: 427
Регистриран: 06 ное 2005, 18:55
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 Zetec ST
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Не поема газта като е студена

Мнение от T punchev » 17 ное 2006, 22:57

Газта електронна ли ти е,или си е със жило?

AlexP
потребител
потребител
Мнения: 259
Регистриран: 08 окт 2006, 19:07
Модел на автомобила: 2000 Mercedes S500
2006 Toyota Prius
1996 Toyota RAV4
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Мнение от AlexP » 18 ное 2006, 07:23

Имам го същият проблем с моят Ескорт. Просто първите 5-6 минути докато позагрее направо се дави и гасне като подам по рязко газ. Трябва да го държа над 2000 оборота за да мога да потегля. Обаче на газ върви чудесно и за това не съм се опитвал да го оправям. Като бивш автомонтьор имам съмнения за температурният датчик който е на корпуса на термостата. Той играе ролята на автоматичен смукач и се грижи за подаване на повече гориво при студен двигател. А също и за реулатора на налягането. Възможно е и дюзите да са позапушени.

Пиши от какво се е оказало като го оправиш.

milchew
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 22 авг 2005, 11:23
Модел на автомобила: София
Местоположение: Форд Мондео
Status: Извън линия

Не поема газта като е студена

Мнение от milchew » 18 ное 2006, 22:31

Здравейте,

Проблема още не съм го решил. Вчера смених свещите но ефект няма. Като гледам мнението постнато от колегата май ще се насоча на варианта да я оправя на газ и така да я карам (подозирам че и на мен няма да ми прави проблем на газ)

Иначе газта мисля че е с жило (не съм много сигурен обаче).

Потребителски аватар
webster
потребител
потребител
Мнения: 67
Регистриран: 05 мар 2006, 16:39
Модел на автомобила: Fiesta 1.25i Zetec-s 1998г.
Status: Извън линия

Мнение от webster » 19 ное 2006, 10:57

Аз имах същия проблем и накрая се отказах да го правя, а то взе че се оправи само... *00147*

milchew
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 22 авг 2005, 11:23
Модел на автомобила: София
Местоположение: Форд Мондео
Status: Извън линия

Реших проблема

Мнение от milchew » 10 дек 2006, 10:55

Здравейте. След около 2 месеца ходене по мъките и смяна на 4-5 майстори проблема го реших - оказа се дебитомера който мери количеството въздух и подава сигнал към стъпковия мотор за количеството гориво. Тъй като сигнала от дебитомера е бил грешен и стъпковия мотор е подавал твърде много гориво и колата се е давила - като резултат постоянно гърмеше и гаснеше и разхода беше огромен. Дори като я запаля и миришеше на суров бензин. Сменихме дебитомера и за сега 2-3 дена я карах и не дава признаци за предишните проблеми.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта