Размер на задните накладки

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
1.8d
потребител
потребител
Мнения: 1156
Регистриран: 19 яну 2006, 20:07
Модел на автомобила: БМВ Е46 320d Комби 2001г 136к.с
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Размер на задните накладки

Мнение от 1.8d » 11 дек 2006, 10:45

Колеги спешно е,уговорих си час в сервиза за утре да ми сменят задните накладки и одеве като отидох в магазина излезе че за моят модел се предлагат 2 вида челюсти с различни размери.Единият размер е 203х38,а другият размер е 228,6х45.Кой от двата размера е за мен???Казаха ми че първият размер се намира лесно и го имат на склад,докато вторият размер се намира много трудно,а единственият вариант да се разбере със сигурност било да се занесат старите и да се премерят.Това значи да ми разхвърлят колата в сервиза и оттам да тръгвам да търся части!Ако се окаже че са от по-популярния модел добре,но ако се окаже че са от по-трудния модел,това значи колата ми да стои разхвърляна N-дни в сервиза докато преровят складовете в БГ за да ми намерят накладки.Така че някой знае ли кой е точният размер задни челюсти за ето тоя кораб,за да знам дали да го разхвърлям или не :arrow:
http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?t=2987" onclick="window.open(this.href);return false;


edit:Сега звъних и до Мото-Пфое,там имали само каталожният номер,но не и размерите,само че според тях имало разлика между тези на комби и останалите.И само за информация - в магазина от който ще купувам челюстите цената е 38лв и стотинки(хората са някакви генерални дистрибутори на авточасти за БГ),а в мото-пфое цената е......106лв и кусур!!!!
Изображение
.....Защо съм с ТУРБОДИЗЕЛ,когато няма да се заяждам....

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Любо » 11 дек 2006, 14:53

Доколкото знам само на Мондео комплектовани с 1,6 двигател слагат по-малките барабани, респективно челюсти. И пак не на всички. Струва ми се че комбитата всички двигатели са с големите накладки - 228mm.
Ако не те мързи и имаш време днес, свали си единият барабан. На него отвътрешната страна трябва да пише размера.

edit: Сега се сетих да погледна в каталога на някоя фирма. Там го дават за TDI от 1993 до 2000 задни челюстни накладки 228,6mm
Това мисля че ти спестява разглобяването :) А мисля и че тия накладки са по-евтини от по-малките.

Потребителски аватар
greek
потребител
потребител
Мнения: 267
Регистриран: 30 юли 2005, 19:05
Модел на автомобила: Mondeo 1993 2.0 combi 136HP-АГУ
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

Мнение от greek » 11 дек 2006, 14:58

Rear drum brakes
Type . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Leading and trailing shoes, with automatic adjusters
Drum diameter:
New:
1.6 Saloon/Hatchback . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 203.0 mm
1.8 and 2.0 Saloon/Hatchback . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 228.6 mm
Estate . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 228.6 mm
Maximum diameter:
1.6 Saloon/Hatchback . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 204.2 mm
1.8 and 2.0 Saloon/Hatchback . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 229.6 mm
Estate . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 229.6 mm

за теб в червено 8)

aaleks
потребител
потребител
Мнения: 1004
Регистриран: 29 яну 2005, 12:06
Модел на автомобила: Мондео 1.8 TD 94'
Местоположение: някъде в BG ВТ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от aaleks » 11 дек 2006, 23:53

Преди 3 часа и косур завърших смяната на задните накладки и едната задна "биалета".
Прикачени файлове
IMG_0013.JPG
Съжелявам за големината, но за да се чете. Цената е за двете колела.
Небойте се роби Спартак е с вас!

1.8d
потребител
потребител
Мнения: 1156
Регистриран: 19 яну 2006, 20:07
Модел на автомобила: БМВ Е46 320d Комби 2001г 136к.с
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Мнение от 1.8d » 12 дек 2006, 14:12

Даа,горната табелка дето е с червено е вярна.Днес свалиха моите барабани в сервиза и се оказа че накладките ми са от големите.И след дълго обикаляне по магазините най-накрая ми извадиха един каталог в който беше отбелязано че 203х38 е за модели от 1990-'94г,а 228,6х45 -'94---->.
Все пак намерих и големите в "Аутоплюс" за 66 лв.Добре че "малките" ги взех с уговорка и отидох да ги върна и да си взема парите
Изображение
.....Защо съм с ТУРБОДИЗЕЛ,когато няма да се заяждам....

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 71 госта