Проблем с Форд Мондео 1.8 ТДи

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
brave
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 03 авг 2005, 19:26
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 TD
Местоположение: Монтана-Пловдив
Status: Извън линия

Проблем с Форд Мондео 1.8 ТДи

Мнение от brave » 14 дек 2006, 23:48

Значи колата е 97г.Проблема е, че като си отворих предния капак отдясно на него беше в масло.Беше се отворила една 10см. капачка дето се намира отдясно на отвора дето се налива маслото. Тя няма нито резба нито нищо просто я набих по силно и готово.Май това е станало защото е вдигнало голямо налягане на маслото и е избило от там.А маслото беше точно по средата не е било към максимума.А и маслото е Viva 1 немско 10W40,добро е.
Дайте си и вашите мнения ???
Pioneer DEH-P5800MP
Boschmann PCH-990ATX
Boschmann Z3-PRO

Потребителски аватар
Dundee
потребител
потребител
Мнения: 852
Регистриран: 22 яну 2006, 14:48
Модел на автомобила: Mondeo Mk4 2.5T
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от Dundee » 15 дек 2006, 16:50

Според мен тия капачки не падат заради някакво налягане, а от вибрации. И на мен по едно време ми изчезна, но нямаше омазване с масло. Под капачката има гумена мембрана и заради нея нямаше как да пръска. Ако имаше налягане тая мембранка щеше да бъде издухана. Аз не успях да намеря старата капачка и се наложи да търся целия капак над клапаните. А докато търсих, минах няколко стотин километра и никакво масло не се загуби.
Изображение

Jinxy
потребител
потребител
Мнения: 330
Регистриран: 29 юни 2005, 16:01
Модел на автомобила: Ford FOCUS 1.8 TDCi 115ps
Местоположение: Botevgrad
Status: Извън линия

Мнение от Jinxy » 15 дек 2006, 18:50

При подобни съмнения за налягане в картерното пространство е задължително да се проверят отдушниците на картера. Може да има запушване и оттам проблем с газовете преминаващи покрай сегментите. Можеш да запалиш колата и след като е поработила да отвориш капачката и да се заслушаш дали при отварянето ще " духне от там " Ако обаче запушването не е пълно е възможно да се събират достатъчно газове за да изхвърлят капачката само при продължително каране на високи обороти.....

brave
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 03 авг 2005, 19:26
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 TD
Местоположение: Монтана-Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от brave » 15 дек 2006, 20:23

Мерси за отговорите.И аз съм карал неколко дена без тая капачка и не беше изхвърлило почти никакво масло и капачката се беше завряла при подгряващите свещи. И верно под нея имаше гума с някаква пружинка на нея.Но сега ме е страх да не се отвори пак, че мога и да я загуба така и като си затварам капака слагам нещо върху нея да я притиска.
Pioneer DEH-P5800MP
Boschmann PCH-990ATX
Boschmann Z3-PRO

Потребителски аватар
nikifor
потребител
потребител
Мнения: 65
Регистриран: 11 апр 2006, 14:13
Модел на автомобила: mondeo 1.8 Tdi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от nikifor » 29 яну 2007, 14:51

имах същия проблем минала година по същото време на което ти стана и на теб,все още карам мондеото аз набих капачката и я центровах в краищата за да не излезе,и си карам мн време вече до ден днешен,но от скоро нещо почна да ми изхвърля маслото от към турбото не мога да видя точно от къде е,но явно има нещо запушено. чакам да е по топло и мсиля да го разглобявам за да видя защо хвърля маслото на вън. Пишете темата е важна

brave
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 03 авг 2005, 19:26
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 TD
Местоположение: Монтана-Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от brave » 31 яну 2007, 16:38

Мда може и да се е запушило нещо, незнам преди си сменя маслото и дали да сложа от онези добавки за изчистване на двигателя дали ще даде някакъв резултат.
Pioneer DEH-P5800MP
Boschmann PCH-990ATX
Boschmann Z3-PRO

Потребителски аватар
nikifor
потребител
потребител
Мнения: 65
Регистриран: 11 апр 2006, 14:13
Модел на автомобила: mondeo 1.8 Tdi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от nikifor » 31 яну 2007, 18:11

в началото на този месец направих тази процедура,направих промивка,смених маслото и филтера и кво да ти кажа вече сме края на месеца и все същото е!! Има някъде запушен отдушник ли знам ли какво е но от към турбото от зад,незнам при вас хвърля ли но за да избиее капачката при всичкини трябва да има итговор и идва от там някъде под радятора на интеркулера.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] и 48 госта