Проблем скорости

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
nikifor
потребител
потребител
Мнения: 65
Регистриран: 11 апр 2006, 14:13
Модел на автомобила: mondeo 1.8 Tdi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Проблем скорости

Мнение от nikifor » 29 яну 2007, 14:40

При мен е много сложно понякога мога да включвам скоростите понякога не мога,първа и задна понякога не могат вобще да влязат и аз това се питам възможно ли е да е жило и трасчотката или съм си за съединител. Мондео 1.8 tdi

dreidrei
потребител
потребител
Мнения: 432
Регистриран: 26 юли 2006, 15:11
Модел на автомобила: притежавал Ескорт 1.8TD ENDURA-DE, 66kW, '98г, хечбек, Ghia
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от dreidrei » 29 яну 2007, 15:01

Какъв ти е съединителят - с тресчотка и шестограм ли? Ако да - пробвай да увеличиш хода на педала (навии малко шестограма) и виж какъв ще е резултатът

petkoff_pl
потребител
потребител
Мнения: 1581
Регистриран: 07 окт 2005, 16:18
Модел на автомобила: Dacia Sandero Stepway 2021
Местоположение: Благоевград
Status: Извън линия

Мнение от petkoff_pl » 29 яну 2007, 16:50

Последна промяна от petkoff_pl на 08 фев 2007, 14:54, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
nikifor
потребител
потребител
Мнения: 65
Регистриран: 11 апр 2006, 14:13
Модел на автомобила: mondeo 1.8 Tdi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от nikifor » 29 яну 2007, 18:40

с тресчотка съм ще я видя утре,в МФ е 18 лв. преди нова година проверих ама жилото е 86 лв. А иначе в другите магазини е 18 лв. жило,а трасчотката е 10 лв.

Потребителски аватар
nikifor
потребител
потребител
Мнения: 65
Регистриран: 11 апр 2006, 14:13
Модел на автомобила: mondeo 1.8 Tdi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от nikifor » 02 фев 2007, 12:33

здравейте колеги оправих скоростоти сега включва като нова,проблема беше жилото и трасчотката за сега е добре,надявам се да няма проблемии

Потребителски аватар
dankol
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 11 юли 2006, 11:25
Модел на автомобила: ФОРД МОНДЕО-98г. комби GIA 1.8 TDI
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Мнение от dankol » 08 фев 2007, 14:37

nikifor написа:здравейте колеги оправих скоростоти сега включва като нова,проблема беше жилото и трасчотката за сега е добре,надявам се да няма проблемии
Колега радвам се, че си си решил проблема. При мен е проблема е друг. По време на движени трудно влиза 3 и 2 скорост. Какви са тези тричотки и шестограми. Може ли някой по подробно да ми ги обясни. Проверих маслото в кутията и е всичко точно.

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Любо » 08 фев 2007, 14:51

nikifor написа:здравейте колеги оправих скоростоти сега включва като нова,проблема беше жилото и трасчотката за сега е добре,надявам се да няма проблемии
Ако е възможно може ли да споделиш в кой сервиз я оправи и колко ти взеха за труд?
Материалите си ги споменал вече.

BOROOO
потребител
потребител
Мнения: 125
Регистриран: 21 юни 2006, 12:47
Модел на автомобила: екс Ford Fiesta 1.1 '94г. с BRC, сега Opel Astra G '03г. комби-метан
Местоположение: гр. София
Status: Извън линия

Мнение от BOROOO » 08 фев 2007, 17:11

dankol написа:
nikifor написа:здравейте колеги оправих скоростоти сега включва като нова,проблема беше жилото и трасчотката за сега е добре,надявам се да няма проблемии
Колега радвам се, че си си решил проблема. При мен е проблема е друг. По време на движени трудно влиза 3 и 2 скорост. Какви са тези тричотки и шестограми. Може ли някой по подробно да ми ги обясни. Проверих маслото в кутията и е всичко точно.
И аз го имам този проблем, но при мен се проявява когато се опитвам да включа първа и задна.
Имам един колега дето поназнайва това-онова и ме светна, че имало някакви синхронизатори, които са отделни за всяка предавка и най-вероятно там е проблема.

Потребителски аватар
nikifor
потребител
потребител
Мнения: 65
Регистриран: 11 апр 2006, 14:13
Модел на автомобила: mondeo 1.8 Tdi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от nikifor » 08 фев 2007, 22:07

здравейте,значи нека да започна с това че е хубаво да проверите самият съединител. Дръпнете ръчната,или ако нямате подпрете колата до тротоар(мисля че трябва и така да може) включете на 3-та скорост и след това отпускайте бавно съединитела,(може и малко гас) ако мотора се товари и е готов да огасне не мисля че е проблем съединитела,а всичко идва от жилото и трeчотката(които са доста извесни напоследък тук) Нека да ви кажа за мен значи не съм ходил на майстор да ми прави нищо,защото преди да оправя проблема ходих и всички ми казваха че съм за съединител и трябва смяна целият комплект,за работа беше различно на едно място 80 лева на друго 100 лева и т.н. Аз не и вярвах и си твърдех че не е възможно защото един ден ги има скоростите един ден ги няма,най вече за първа и задна се отнасяше(все с междинна гас и с усилия големи влизаха) Посъветвах се тук в форома и разбрах горе долу за тези неща,свалих кората под волана обърнах се по груп и се наврех легнах направо на стелката долу.Видях тази трасчотка в горния край на педала, (по нагоре един колега в станицата е качил снимки вижте ги) След това отидох на един канал тук близо до нас качих я на канала и видях отдолу жилото на съединитела,помолих едно момче да натисне педала докато гледам от долу, гледам аз той натиска а лостовия механизъм които е свързан с жилото от едната страна а от другата е към скоросната кутия,тази която е с жилото забелязах че се мести мн малко като се натиска съединитела 2см някъде,там има и един шестограм(прочутия шестограм се намира там) взех едно ключе 10 и направих два оборота( т.е. оптегнах жилото) казах на момчето да натисне пак педала и видях че тази вилка се мести повече,след което направих още един мисля и палнах колата почнах да си включвам без проблем. (много се изкефих) явно не е достигало ход. При това обтягане е важно да не е мн защото ако натегнете мн жилото може да почне да буксува съединитела което е нежелателно(ще давате gas а тя няма да върви в нанагорно и когато е натоварена) Не съм сменил трасчотката защото оправих проблема и за сега няма проблеми,но тази тречотка може един зъб да и е счупен и да не може да саморегулира жилото,затова аз така постъпих оптегнах аз жилото. След време може да се наложи и да се смени тази тречотка,но всичко с времето си. Вие вижте тези неща и пишете ако има нещо неясно и не можете да ме разберете пишете...

СЕГА ИМАМ МН ПО СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ с алтернатора презарежда днес качнах друго реле регулатор и пак презарежда,напрежението отива на 15,20 и нагоре самоче след като включа консуматори,когато не е включено нищо е 14,60 волта някъде

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 86 госта