Двигател от Скорпио на Сиера?

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
tomny
потребител
потребител
Мнения: 129
Регистриран: 25 юли 2006, 09:09
Модел на автомобила: Sierra 2.0 DOHC EFI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Двигател от Скорпио на Сиера?

Мнение от tomny » 12 фев 2007, 12:51

Здравете, колеги,

Може би някои от вас си спомнят моята история от лятото, накратко - скъсах биела и от тогава търся нов двигател DOHC 2.0 EFI. Наскоро ми попадна блок с колянов вал и картер от Скорпио, може би ще успея да го взема на добра цена. Мога ли да го сложа на Сиерата без да правя "побългарявания". По принцип знам че са еднакви, но имат различни кодови имена, и ме притеснява че някаква дреболия може да попречи (напр различно захващане). Моето ЕКУ и цилиндровата глава ще станат ли? Благодаря предварително на отзовалите се :)

Потребителски аватар
venom4o
потребител
потребител
Мнения: 2793
Регистриран: 07 авг 2006, 18:26
Модел на автомобила: Subaru Legacy GTB 2.0 turbo ,Volvo 960 3.0
Местоположение: София- Банкя
Status: Извън линия

Мнение от venom4o » 16 фев 2007, 21:40

ако са напълно еднакви провери какво означават разликите в кодовете.. ако примерно едното е инжекцион другото а керб.. сложи си инжекцията и перкай.. иначе трябва да са напълно еднакви.. с кои бутала ще го сглобяваш?

Потребителски аватар
tomny
потребител
потребител
Мнения: 129
Регистриран: 25 юли 2006, 09:09
Модел на автомобила: Sierra 2.0 DOHC EFI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от tomny » 18 фев 2007, 12:58

За разликите в кодовете не мога да намеря нищо относно конструкцията. Знам само, че този мотор има три модификации с кодови имена N9A -122 hp, N9C - 120 hp и N9E - 115 hp. Моят (разваленият) е първия, разликата е в катализатора - първия няма, втория има регулируем, а третия - нерегулируем. за това, което съм намерил, човека твърди, че в най-лошия случай ще трябва да сменя сегменти, буталата и останалото било ОК. Ще го погледна и ако не му е правен основен ремонт ми се ще да го взема, но искам да съм сигурен че ще пасне при мен без доработки.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 87 госта