Купих си Форд!

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
BIGFORDFAN
потребител
потребител
Мнения: 1368
Регистриран: 03 май 2007, 05:06
Модел на автомобила: Mondeo mk2 1.8 TD ''Сребърната стрела'' & 1996 Scorpio 2.9 12v automatic estate
Местоположение: София
Status: Извън линия

Купих си Форд!

Мнение от BIGFORDFAN » 03 май 2007, 05:30

Здравейте Форумци!От днес и аз съм горд собственик на Форд.Надявам се 4е съм направил добър избор-Mondeo 2.0 16v GHIA.Много е добра колицата, но все пак идва ред и на задължителните ремъци,ролки,масла и филтри.Ако някой колега по марка ми препоръ4а откъде да ги взема на добра цена и къде да ги сменя ще съм много благодарен.Разбира се и аз ще помагам с каквото мога занапред!

Потребителски аватар
demiro
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 17 мар 2005, 00:36
Модел на автомобила: голяма печка :)
Местоположение: Около В.Търново :)
Status: Извън линия

Мнение от demiro » 03 май 2007, 08:15

Добре дошъл,колега!Добър избор!А за консумативите,гледай да са оригинални,най-добре прескочи до МотоПфое,компромис с масла и ремъци не прави.Ще се учудиш,но примерно оригинално масло 5на30,там може да ти излезе по-тънко отколкото в някое квартално магазе :wink:
Те колегите от София ще те посъветват след малко предполагам,айде успех!
Изображение

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Любо » 03 май 2007, 09:04

Маслото в Мото Пфое е най-добре - маслото е хубаво и е по-евтино от другите магазини. Филтрите може и от Мото Пфое - малко са по-скъпи, но са оригинални. Ремъци и ролки ако имаш пари от Мото Пфое барабар със смяната, за да ти важи гаранцията. Ако не си ги надиплил - ти препоръчвам ангренажен ремък Дайко. Продават се комплекти с ролките - ролките в комплекта са INA цената е около 120лв +-5-6лв (ремък+3 ролки). За ремък може и Гейтс - те май се комплектоваха с ролки SKF. Но е малко по скъпо.
Успех.

П.П. Разгледай темата в АВТОЧАСТИ - Кой какво, от къде и за колко. Там има доста от частите, които те интересуват и са посочени координатите на магазините.

Заключена

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта