Гласувай за тази страница в Българския ТОП  

   

 
Меню
Архив "Новини"

 

“Форд” спасява диви коне Печат
09 May 2005
Собствениците на модела Мустанг се включват в кампанията

Американският концерн "Форд" изненадващо се зае със закрилата на диви животни. По-точно на мустангите, на чието име е наречен един от най-успешните модели на фирмата.
Неотдавна американското правителство отмени продължителната забрана за клане на красивите диви коне, поради което множество животни бяха продадени на кланиците. Други пък просто бяха застрелвани от ловците из преририите за забава.
Защитниците на дивите животни преместиха мустангите в по-безопасни райони и започнаха масови протести.
Концернът "Форд" на първо време задели 19 хил. долара за спасяването на над 50 мустанга. Намеренията му обаче са да започне специална благотворителна програма за спасяването на животните съвместно с клубовете на собствениците на модела Mустанг.
В официалното изявление на ръководството на компанията се казва:
"Дивите мустанги са част от американската история и традиции. Тези животни ни вдъхновиха да създадем модел с такова име. Много жалко, че днес към тях се отнасяме без всякакво уважение.
Затова ще сътрудничим на организациите за закрила на мустангите, като имаме намерение да продължаваме и да разширяваме тази дейност."

 
< Предишен   Следващ >

 

Анкети
Планувате ли да си купите чисто нов автомобил през следващите 2 години?
 
Прочетете и...

 

Банер-ротатор

Best view 1024*768
 
CLUB FORD BULGARIA © 2006 - Host by NOC.bg