Жило и преходник за климатик на Ford Focus Hatchback 2 - 2004-2010

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
Fifo05
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 31 юли 2015, 16:57
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Жило и преходник за климатик на Ford Focus Hatchback 2 - 2004-2010

Мнение от Fifo05 » 31 юли 2015, 18:06

Здравейте колеги,

Закупих си преди година Ford Focus Hatchback 2 - 2005 година модел. Фордът е с италианско изпълнение на климатика, тоест оригинално е бил с механични врътки за смяна на температура и посока на духане от клапите. Панелът е махнат и е заменен с електронен - като на климатроник - сигналът от електронния панел се предава на две моторчета, всяко, от които е вързано с жило. Едното моторче сменя между топло и студено, а другото върти жилото за смяната на клапите, които определят посоката на духане - отгоре на стъклото и т.н.
Клапите спряха да работят и от сервиза на Ford ми казаха, че жилото е сцепено, моторчето не работи и частта свързваща жилото и моторчето - един преходник е счупена. Моторче намерих, жило ще поръчам, но проблем се оказа преходника. Прикачам снимки на жилото и преходника. Звездовидната страна на преходника влиза в жилото, а другата във вала на моторчето. Може ли някой да ме ориентира откъде да си намеря тази връзка/преходник? Обикалях по магазините за авточасти, но се оказа, че не идва нито с мотора, ното с жилото. Ако някой има излишен такъв преходник съм готов да го закупя.
connection 2.JPG
преходник
connection 3.JPG
преходник
Жило.jpg
жило
(72.5 KБ) Все още не е свален

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта