Алармата се самоизключва или...?

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
cocoff
потребител
потребител
Мнения: 1543
Регистриран: 17 окт 2006, 18:30
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 Zetec 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Алармата се самоизключва или...?

Мнение от cocoff » 19 юни 2007, 09:26

На няколко пъти през последния месец намирам колата си отключена и алармата съответно изключена.
Някакви идеи??? (Освен склероза)

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от mrdds » 19 юни 2007, 10:22

ми провери си дистанционното ,пробвай да поносиш резервното,може нещо копчетата да се е..ават,на мен ми се е случвало 1,2 пъти като си вкарвам ключовете в джоба да се натиска копче.Но моята аларма май има интелект и като отключа,не отворя ли врата до 10 сек.се заключва сама.
Нещо електрониката и може да се е скапала.
Или да получава отключващ сигнал от някой наоколо,което е изключително рядко да се препокрият кодовите думи на двата сигнала.....
Абе сменяй я,те без туй станаха по 25лв...

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от kEFi » 19 юни 2007, 11:30

...друга възможност - да си пообъркал режимите (ако алармата не е свързана с нищо друго - централно, имобилайзер...) в смисъл да си караш с включена аларма и след спиране да я деактивираш. Срам ме е, ама и аз се чудех няколко пъти на подобно изпълненение на служебната ми кола...

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 19 юни 2007, 12:50

Има и друг вариант. Нещо по колата /напр. централното заключване/ да не е в ред и като натиснеш да заключиш, просто колата не се заключва и алармата не се активира. При повечето аларми това е съпроводено с по-различен звуков сигнал от нормалното.

Ако ли не - бягай да сменяш алармата.

:twisted:

cocoff
потребител
потребител
Мнения: 1543
Регистриран: 17 окт 2006, 18:30
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 Zetec 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от cocoff » 19 юни 2007, 15:55

Благодаря за мненията :) Започвам да действам.

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Мнение от paci » 19 юни 2007, 22:05

Начи това което е написал Brock e така. Заключва дава грешка, отключва и подава съответния звуков сигнал различен от нормалния за заключване, но все пак алармата влиза в режим "охрана", което ще рече че ако отвориш врата ще писне. Поне така е при моята аларма.
Има и друг вариант който научих онзи ден, че при евентуален проблем след около 10 мин ще отключи вратите. Което незнам какво значи но питах за моите орязани кабели които вързах и до момента нямам проблем но все пак питах и това беше отговора.
Пълен стоп ли има от алармата ?
Не пищи ако отвориш врата ?
Огледай и пробвай това което писах. Само време евентуално да изгубиш да чакаш но като идеш да я ръчкат да знаеш какво и е какво да кажеш и евентуално какво да провериш като кажат, че са я оправили.
Ако отключва вратите при заключване вариант е и да има проблем с някоя от машинките.
Ръгай там и ела кажи ако веднага след заключване отключва.

Айдеее :shock: Изписах една камара неща и накрая се сетих да прочета пак въпорса :oops:
(Освен склероза)
Не се обиждай но почни от тук преди да си загубиш времето и нервите по майстори. :)

cocoff
потребител
потребител
Мнения: 1543
Регистриран: 17 окт 2006, 18:30
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 Zetec 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от cocoff » 19 юни 2007, 23:08

Правете си пи6ка със стареца :D Аз като улав по 15 пъти се връщам да видя пуснал ли съм я...
На първо време я паркирам от другата страна на блока...да изключа намесата на някой комшия. Ба, ще я ръчкам...аз свещ трудно сменявам :)... ще я карам на доктор Хаус.

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта